عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای با بیان اینکه اواخر هفته با معاون کاترین اشتون در ژنو دیدار خواهد کرد، از افزوده شدن کارشناسان فنی سازمان انرژی اتمی به تیم کارشناسی استقبال کرد.

به گزارش افکارنیوز ، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای  درباره ملاقاتش با هلگا اشمید معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه هنوز درباره زمان دقیق این دیدار تصمیمی اتخاذ نشده و رایزنی ها در این باره در حال انجام است، گفت که احتمال زیاد این دیدار اواخر هفته جاری در ژنو انجام خواهد شد.

معاون وزیر خارجه کشورمان پس از پایان سومین دور مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ که هفته گذشته در ژنو برگزار شد در گفت وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد که پیشرفت های خوبی در نشست کارشناسی حاصل شده و از احتمال دیدارش با هلگا اشمید خبر داده بود.

*احتمال ساماندهی مجدد تیم کارشناسی

وی درباره اظهارات علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی مبنی بر افزوده شدن کارشناسان سازمان انرژی اتمی به تیم کارشناسی، با ذکر این نکته که مذاکرات کارشناسی درباره سازوکارهای اجرایی توافق ژنو پایان یافته، عنوان کرد: همزمان با شروع مذاکرات مربوط به گام نهایی با توجه به گستردگی و پیچیدگی موضوعات حتما از تقویت تیم های کارشناسی و تخصصی تر شدن آن استقبال می کنیم و احتمال ساماندهی مجدد تیم کارشناسی وجود دارد.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای درباره زمان اجرای توافق ژنو و برخی اخبار مطرح شده مبنی بر اینکه قرار است این توافق در ۲۰ ژانویه اجرایی شود، گفت: تا زمانی که همه مسائل حل نشود نمی توانیم هیچ تاریخی را برای شروع گام اول تعیین کنیم.

عراقچی عنوان کرد که چند نکته فنی وجود دارد که نیازمند بررسی بیشتر است که در جلسه ای که با خانم اشمید خواهد داشت در این باره گفت وگو می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات