معاون اول رییس جمهور با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و سریلانکا، ابراز امیدواری کرد که این کمیسیون دستاوردهای خوبی در جهت تحکیم و تقویت روابط دو کشور و توسعه مناسبات اقتصادی به همراه داشته باشد.

به گزارش افکارنیوز ، اسحاق جهانگیری در دیدارِ وزیر صنعت و تجارت سریلانکا، ضمن قدردانی از حضور هیأت سریلانکایی در مراسم تحلیف دکتر روحانی، بر لزوم گسترش همکاری ها و ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور تاکید کرد.

وی افزود: پس از انتخابات ریاست جمهوری در ۲۴ خرداد افق های روشنی در روابط ایران با سایر کشورها ایجاد شده و از همین رو تهران به دنبال ارتقاء سطح روابط دوستانه و صمیمانه با سریلانکا است.

جهانگیری با تاکید بر اینکه" ایران با تروریسم و افراطی گری به هر شکل آن مخالف است" ، تصویب پیشنهاد رییس جمهور کشورمان در سازمان ملل، مبنی بر جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراطی گری با اجماع کامل را از دستاوردهای دولت تدبیر و امید دانست و گفت: سیاست روشن جمهوری اسلامی ایران حمایت از ثبات و آرامش و مبارزه با تروریسم و افراطی گری است.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به پروژه های متعدد زیربنایی و عمرانی که توسط پیمانکاران ایرانی در سریلانکا در دست اجراست، ابراز امیدواری کرد که شرکت های ایرانی بتوانند پروژه های خود را با موفقیت در این کشور اجرا کنند.

وزیر صنعت و تجارت سریلانکا: امیدواریم شرکت های ایرانی در سریلانکا حضور فعال تری داشته باشند

وزیر صنعت و تجارت سریلانکا نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از دولت و ملت سریلانکا، به تفاهم نامه امضا شده در کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی دو کشور اشاره کرد و گفت: امیدوارم این تفاهم نامه فرصت های سرمایه گذاری و همکاری های اقتصادی دو کشور را افزایش دهد.

ریشاد باتیودین با اشاره به حضور شرکت های ایرانی در سریلانکا نیز اظهار کرد: امیدوارم با توافقات صورت گرفته در کمیسیون همکاری مشترک دو کشور شاهد حضور فعال تر شرکت های ایرانی در سریلانکا باشیم.

وزیر صنعت و تجارت سریلانکا همچنین با ابراز خرسندی از توافقات ژنو، تاکید کرد: دولت سریلانکا علاقه مند است که این توافقات ادامه پیدا کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات