رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: توطئه های استکبار علیه پیشرفت علمی ایران همچون دفاع مقدس بسیار گسترده است.

به گزارش افکارنیوز ، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم دومین سالگرد شهید مصطفی احمدی روشن که در مسجد روضه محمدیه (حظیره یزد) با حضور پرشور مردم یزد برگزار شد گفت: استکبار برای تفرقه افکنی میان مسلمانان برنامه ریزی می کند و با بمب گذاری بین زایران و عزاداران حسینی در شهرهای زیارتی و حسینیه ها به اسم اهل سنت و یا برپایی مجالسی برای توهین به بزرگان اهل سنت به نام شیعه؛ بین طوایف و مذاهب اختلاف ایجاد کرده تا جنگ و جهاد با استکبار، امریکا و رژیم صهیونیستی به جنگ درونی بین مسلمانان تبدیل شود.

سردار نقدی هوشیاری امروز امت اسلام را یادآور شده و اظهار داشت: اگر صدها بمب دیگر نیز میان زایران شیعه منفجر گردد سبب سوء ظن به برادران اهل تسنن نمی شود و راه اندازی صدها رسانه دیگر نیز برای توهین به شیعیان به نام اهل سنت باعث باور شیعیان نمی شود و حتی بدنه اجتماعی و افراد عام نیز می دانند این تفرقه افکنی ها توسط استکبار صورت می گیرد.

وی به تفرقه افکنی انگلیسی ها بین مسلمانان و هندوها در هندوستان اشاره نموده و تاکید کرد: امروز ملت ها بیدار شده اند و می دانند مرکز حمایت تروریست های غرب گرا در عراق و سوریه؛ امریکا، انگلیس و فرانسه است و مرکز رسانه هایی که به اهل سنت توهین می کنند در امریکا و انگلیس می باشد پس این حرف تشیع نیست.

رییس سازمان بسیج مستضعفین برجسته ترین خصوصیت شهید صدوقی را اطاعت محض از ولایت عنوان نمود و تصریح کرد: باید هوشیار بود تا دایه های مهربان تر از مادر برای شیعه و سنی پیدا نشود و همان طور که امام راحل و امام حاضر خواستند شیعه و سنی با حفظ وحدت در بیت المقدس با امام خود نماز را به پا دارند.

وی جنگ با سلاح را یکی از شاخه های جهاد در اسلام؛ اقدام علیه دشمن امت اسلام را نیز یکی از مصادیق برای حفظ امت اسلام جهاد خوانده و افزود: دشمنان اسلام پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران با کودتا، تجاوز نظامی، بمب گذاری و ترور مردم و نخبگان و… برای بازگشت و نفوذ در کشور تلاش های بسیاری کردند اما با جهاد همه جانبه احاد ملت در تمامی عرصه ها شکست خوردند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، تاکیدات اسلام را پیرامون فضایل علم یادآور شده و خاطر نشان کرد: دشمن با روش های مختلفی همچون شکار نخبگان با پول هنگفت، تحریم علمی دانشمندان ایرانی در دنیا، ایجاد انحراف در تحقیقات دانشمندان ایرانی، دامپینگ مخرب نسبت به دستاوردهای داخلی و… ؛ به خیال واهی خود، سعی در جلوگیری از پیشرفت ایران اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه به برکت محبت اهل بیت علیهم السلام در ایران؛ نخبگان جوان روز به روز افزوده شده و جوانان و دانشمندان ایرانی با اراده قوی خود مقابل این تمام توطیه های دشمن ایستاده اند، ادامه داد: متاسفانه برخی در داخل فقط بر ارزان بودن خدمات و کالاها حتی از خارج تاکید دارند که در این حالت پس از وابستگی به خارج، راه فشار و تحریم دوباره برای دشمن باز می شود ضمن آنکه مشکل بیکاری نیز مرتفع نخواهد شد.

سردار نقدی توطیه های استکبار علیه پیشرفت علمی ایران را همچون دفاع مقدس بسیار گسترده خوانده و گفت: دشمن پس از شکست در طرح های خود علیه پیشرفت علمی کشور دست به سلاح برده و دانشمندان را به شهادت رساند که خون های ریخته شده شهیدان علمی نیز در پیشرفت علمی موثر گردید.

وی برپایی مجالس بسیار را برای شهید احمدی روشن در طول دو سال گذشته یادآور شده و افزود: دشمن می خواست ثابت کند که علم با ایمان امکان پذیر نیست ولی شهادت دانشمندان ثابت کرد که علم و ایمان در ایران با یکدیگر آمیخته است و شهدای علمی هرکدام سرآمد علم و معنویت بودند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ایمان در علم را سبب پیشرفت ماندگار علم خوانده و اظهار داشت: شهید احمدی روشن هم «مصطفا» بود، هم «احمدی» بود هم «روشن» ؛ لذا هم «انتخاب» شد و هم ضمن پیروی از مکتب «نبوی» با خون پاکش راه را «روشن» نمود.

وی به ولادت این شهید در سالروز ۱۷ شهریور اشاره نموده و خاطر نشان کرد: مردم امریکا در جنبش ۹۹ درصدی خود، تصویر احمدی روشن را به عنوان سند جنایت امریکا روی دست گرفتند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، تاکید مقام معظم ولایت را بر استحکام ساخت درونی نظام و استفاده از ظرفیت های درونی کشور یادآور شده و ادامه داد: این پیام شهدای جهاد علمی و سایر شهداست که برای حل مشکلات چشم به خارج ندوزند و ملت ایران که در طول انقلاب و دفاع مقدس ایستادگی کردند بی شک با فشار تحریم نیز، دست از مقاومت بر نمی دارند.

سردار نقدی در پایان با بیان اینکه ایران اسلامی برای پیشرفت هیچ نیازی به ابر قدرت ها و استکبار ندارد تاکید کرد: ایران اسلامی امروز در اوج اقتدار و عظمت می باشد که مذاکره ۱+۵ کشور و اجتماع تمام نظام سلطه گواه این عظمت است.

وی گفت: آن روز که امکانات نداشتیم، تسلیم نشدیم حال که به این جایگاه رسیدیم، تسلیم شویم، امروز روز شعار هیهات منا الذله است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات