رییس جمهور با اشاره به سفر سه روزه خود به استان خوزستان اظهار کرد: ما خود را در برابر مردم مسئول می دانیم. از تصمیماتی که در این سه روز گرفته شد راضی هستم اما دولت به تصمیمات این سه روز اکتفا نمی کند.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نشست خبری خود که با هدف جمع بندی برنامه ها، تصمیمات و دستاوردهای سفر خوزستان به عنوان آخرین برنامه این سفر انجام شد، گفت: من در این سفر یگانگی و همبستگی را در میان عشایر و اقوام استان خوزستان دیدم.

وی همچنین با بیان اینکه" در این سفر تصمیمات مهمی اتخاذ شده که اجرای آن تحولات بزرگی در کشاورزی استان ایجاد می کند" ، افزود: منابع مالی احیای ۵۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی به تدریج و با پیشرفت این طرح فراهم می شود.

روحانی با بیان اینکه" طرح آب آشامیدنی آبادان تا پایان هفته آینده نهایی می شود" ، اظهار کرد: طرح فاضلاب کل استان بویژه فاضلاب اهواز را نیز دنبال می کنیم. استاندار هم قول داده است که اگر منابع مالی این طرح تأمین شود، فاضلاب اهواز تا سال ۹۳ راه اندازی شود.

رییس جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: ۹ طرح در جلسه شورای اداری مطرح شد که در سال ۹۳ به بهره برداری می رسد و برای این طرح ها تقریبا ۱۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. البته برای شهرستان های استان طرح هایی در نظر گرفته شده که لیست آنها تهیه و مصوب شده است.

وی همچنین اظهار کرد: تمام مباحث و نظراتی که در دیدار با اقشار مختلف مردم استان انجام شد برای ما مفید بود و من از آنها راضی هستم. من از ابتکاری که شب گذشته انجام شد و بوسیله تلویزیون با شهرستان ها ارتباط برقرار شد، راضی هستم. ان شاءالله وزرا برای افتتاح طرح ها به شهرستان های استان خوزستان سفر خواهند کرد.

روحانی در ادامه گفت: ارتباط ما با مردم از طریق استاندار، فرماندارها، ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و فرهیختگان خواهد بود. البته رسانه ها هم یک کانال ارتباطی مهم هستند زیرا رسانه ها می توانند هم صدای مردم را به دولت و هم صدای دولت را به مردم برسانند.

وی درباره اختصاص بخشی از درآمد نفتی خوزستان به این استان نیز که پرسش آن از سوی یکی از خبرنگاران استانی مطرح شده بود، اظهار کرد: این طرح در تهران بررسی می شود؛ البته تصمیم نهایی در این باره با دولت نیست بلکه مجلس باید در این رابطه تصمیم گیری کند و من در این زمینه قولی نداده ام.

رییس جمهور در پایان، ضمن تقدیر و تشکر از مهمان نوازی مردم خوزستان، ابراز امیدواری کرد که تصمیمات و اقدامات دولت بتواند گامی در جهت تحقق خواسته های مردم این استان و حل مشکلات آنها باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات