وزیر اطلاعات اظهار کرد: دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و شکست وحدت بین شیعیان است و وقتی به هدف خود می رسد که این وحدت را در بین شیعیان درهم بشکند.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین علوی در جمع سران عشایر شهرستان شوش گفت: خوزستان در صف مقدم مبارزه با استکبار و استعمار بود و عشق به اهل بیت در دل همه شیعیان از اعم از عرب و فارس همیشه وجود داشته و دارد و این عشق موجب پیروزی در انقلاب و جنگ هشت ساله دفاع مقدس شد.

وی دلیل سفر رییس جمهور به استان خوزستان را نگاه خاص برای حل مشکل این استان عنوان کرد و افزود: خوزستان از زمان مبارزه با استعمار انگلیس و پرتقال همواره در صف مقدم مبارزه با استعمار و استکبار جهانی بوده است و مردم غیور این استان بویژه دلاوران عرب این خطه در طول هشت سال دفاع مقدس به خوبی از مرزهای کشور دفاع و دشمن را بیرون کردند.

وزیر اطلاعات، خوزستان را دروازه ورود تشیع به کشور بیان کرد و افزود: عشق به اهل بیت در استان خوزستان تازگی ندارد بلکه تاریخی است و بعد از انقلاب این عشق بود که توانست در هشت سال دفاع مقدس مفید باشد؛ چه بسا اگر این عشق به اهل بیت در دل مردم این خطه نبود مشکلات این استان در جنگ هشت ساله دفاع مقدس بیشتر از کردستان می شد.

علوی با بیان اینکه" دشمن از نفوذ مذهب تشییع در دنیا خشمگین است" ، افزود: تلاش دشمن برای ایجاد فرقه های انحرافی در نقاط مرزی بویژه مناطق عرب نشین است که انتقام خود را از مذهب تشییع بگیرد.

وی ادامه داد: دشمن در نیت خود در رسیدن به اهداف، کور خوانده است و مردم ولایت مدار این خطه با تمام وجود دوستی خود را با اهل بیت نشان می دهند.

وزیر اطلاعات خطاب به سران عشایر حاضر در این دیدار گفت: ما به شما کاملاً اعتماد داریم و دولت قول داد تمام تلاش خود را برای آبادانی و رفع مشکلات خوزستان و بویژه مناطق عرب نشین بکار گیرد.

وی افزود: خوزستان به دلیل داشتن علمای دینی اش که نقش برجسته ای در گسترش فرهنگ تشیع داشته اند، همواره مورد توجه این نظام بوده است.
 در پایان این دیدار عشایر عرب شوش از وزیر اطلاعات خواستند تا مشکل بیکاری جوانان این منطقه را به اطلاع رییس جمهور برساند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات