خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری به" زمزمه" هایی برمی خورند که میهمان کردن مخاطبان به این شنیده ها خالی از لطف نیست.*در جلسه هفته گذشته اصلاح طلبان، محمد خاتمی از برنامه های صدا و سیما در سالگرد ۹ دی به شدت انتقاد کرده است. وی همچنین گفته: " چرا برخی وزرای دولت روحانی این جمله را مدام تکرار می کنند و می گویند ما از مدیرانی که در فتنه ۸۸ نقش آفرینی کرده اند استفاده نمی کنیم؟ تا کی باید هی بگوییم فتنه، فتنه؟ ! "

* شنیده ایم پس از انتشار خبری در برخی رسانه ها مبنی بر حضور و دخالت یک محکوم فتنه در ساختمان وزارت ارشاد و دخالت وی در عزل و نصب های مدیران ارشاد، به دستور علی جنتی، اتاق این فرد تخلیه و عذر وی خواسته شده است.

*شنیده ایم هفته گذشته مهدی کروبی در یکی از بهترین بیمارستان های خصوصی تهران بستری و جراحی شده است. پزشک معالج وی از پنجه طلاهای پزشکی محسوب می شود.

*کارشناسان بانکی از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان معوقه بانکی در کشور سخن می گویند که ۸۰درصد آن متعلق به ۳۰ نفر است. این مبلغ به اندازه حدود ۳ سال یارانه هدفمندی است که باز پس گیری این مبلغ می تواند قدرت مانور بیشتری به بانک ها برای پرداخت وام به کارآفرینان و سرمایه گذاران اعطا نماید.

*در جلسه گروهی از اصلاح طلبان که پیگیر حکم دیوان عدالت اداری برای برکناری قالیباف از شهرداری تهران بودند، گفته شده پروژه ما با تجلیلی که از مدیریت جهادی قالیباف در تهران شد، دیگر به نتیجه نخواهد رسید.

*شنیده ایم در جلسه اصلاح طلبان نسبت به عدم اقبال رسانه ها و افکار عمومی نسبت به بحث های حقوق بشری و لایحه حقوق شهروندی گلایه و اظهار نگرانی شده و گفته شده است برای عمومی کردن این موضوع ابتدا باید اقدام به انتشار مقالاتی از امثال مجتهد شبستری و ملکیان و سروش و کدیور نماییم و سپس موسسه تنظیم نشر آثار امام را تحت فشار بگذاریم تا در سالگرد رحلت امام اقدام به برگزاری اجلاس بین المللی امام خمینی و حقوق بشر نماید و مبنای آن را هم پیام ۸ ماده ای ایشان قرار دهیم. شرکت کنندگان در این جلسه تاکید داشتند پرداختن به حقوق بشر باعث تطهیر چهره های اصلاح طلب شده و ما را در موضع برتر قرار می دهد.

*سفر استانی روحانی به استان خوزستان شباهت های فراوانی با سفرهای استانی احمدی نژاد داشت. نحوه استقبال های مردمی، وعده های بزرگ در سخنرانی ها، مصوبات استانی هیات دولت، کاروان های موتوری، حجم انبوه بنرهای دولتی، انتقاد از عملکرد دولت های گذشته و… از جمله شباهت های سفر استانی دولت دهم و یازدهم بود.

*ترکان، زنگنه و سید مهدی هاشمی گزینه های اصلی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هستند. شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی که دارای ۲۵ عضو اصلی است که برای تعیین رییس شورا سه نفر را به وزیر مسکن و شهرسازی پیشنهاد می کند و وزیر یاد شده یک نفر را به عنوان رییس سازمان جهت صدور حکم به رئیس جمهورمعرفی می نماید. ارزیابی ها نشان می دهد سید مهدی هاشمی که رئیس کمیسیون عمران مجلس است شانس بیشتری برای ریاست سازمان دارد چرا که از ترکان و زنگنه جوان تر و مشغله کاری کمتری دارد. سازمان نظام مهندسی یکی از بزرگترین سازمان های غیر دولتی است و ۲۵۰ هزار عضو دارد.

*گزارش های واصله حاکی است وزیر اطلاعات دولت یازدهم از مردمی ترین وزرای دولت روحانی به حساب می آید. میزان حضور وی در مساجد مختلف تهران و شرکت در نمازهای جماعت و مراسم های مذهبی و ختم درگذشتگان یک رکورد محسوب می شود. وی در بسیاری از مساجد دقایق کوتاهی برای نمازگزاران سخنرانی می کند. حجت الاسلام علوی رقابت سختی با دکتر هاشمی وزیر بهداشت برای کسب عنوان افتخارآمیز مردمی ترین وزیر دارد.

*شنیده ایم برخی نزدیکان روحانی نسبت به سخنان ترکان دراهانت به مردمی که به روحانی رای نداده اند و همچنین هجمه وی به نمایندگان مجلس، اعتراض کرده و گفته اند این نوع مواضع یقینا مخالفت مشی روحانی است و باعث ایجاد شکاف در ملت و برهم خوردن رابطه دولت و مجلس می شود.

*در جلسه اصلاح طلبان دماوند که با حضور ۱۲۰ نفر برگزار شد، فائزه هاشمی هم حضور داشته است. اوسطی میزبان این جلسه سیاسی بوده است. انتخابات مجلس آینده محور مباحث این جلسه بوده است.

*شنیده ایم مسوولان دولت یازدهم علیرغم هزینه های هنگفتی که برای احداث خط لوله گاز به مقصد پاکستان و هند شده است، تمایل چندانی به پیگیری و اجرایی کردن خط لوله صلح ندارند. عدم وجود امنیت کافی و مشکلات موجود در نحوه پرداخت پول گاز از جمله دلایل عدم اجرای این پروژه ذکر شده است. از سوی دیگر برخی کارشناسان اجرای این خط لوله را باعث افزایش ضریب امنیتی ایران و نزدیک شدن با دولت های همسایه می دانند.

*شنیده ایم اطرافیان هاشمی رفسنجانی نسبت به انتشار خبر تخلیه اتاق روحانی و وزرای وی در مجمع تشخیص مصلحت بدون اجازه و رضایت اتاق داران، به شدت ناراحت شده و گفته اند انتشار این نوع اخبار به مجمع و رئیس آن ضربه می زند.

*چندی قبل ناطق نوری به دیدار حسن روحانی رفته است. گفته می شود این دیدار کوتاه، و با صرف چای و شیرینی به پایان رسیده است.

*انتصاب نصرالله جهانگرد به سمت دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات با سوالات جدی همراه شده است چرا که وظایف این شورا می تواند با شورای عالی فضای مجازی تداخل پیدا نماید. شورای عالی انفورماتیک، شورای عالی اطلاع رسانی و شورای عالی فناوری اطلاعات شوراهای و نهادهایی بودند که پیش از تشکیل شورای عالی مجازی در حکم سیاست گذار و مجری در این حوزه عمل می کردند اما پس از تشکیل شورای عالی مجازی که شورایی حاکمیتی و اعضای آن سران سه قوه و مقامات ارشد حوزه ارتباطات و امنیت هستند، انتصاب جهانگرد با ابهامات جدی همراه شده است.

*گفته می شود تعداد قابل توجهی ماشین بمب گذاری شده وارد لبنان شده اند که تاکنون بیش از ۱۰ دستگاه از این خودروها کشف شده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات