معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان:

لرستان خبر: معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: به زودی همایش تبیین شخصیت امام خمینی (ره) در بروجرد برگزار می‌شود و مردم لرستان به نوه امام خمینی (ره) علاقه زیادی دارند.

به گزارش لرستان خبر از خرم‌آباد، سعید شاهرخی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه این روزها شایعات زیادی در مورد لغو همایش تبیین شخصیت امام خمینی (ره) در بروجرد مطرح می کنند که بدون سند و دلیل است.

وی با اشاره به احترام و علاقه مردم لرستان به نوه امام خمینی (ره) افزود: مردم لرستان همیشه به خانواده امام خمینی(ره) علاقه و عشق داشتند و به نوه ایشان حجت‌الاسلام سید حسن خمینی ارادت و علاقه زیادی دارند و استقبال می کنند.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان بیان کرد: برنامه حضور حجت‌الاسلام سید حسن خمینی به دانشگاه بروجرد بنابر دلایلی که رئیس این دانشگاه اعلام کرده است، لغو می‌شود؛

وی با اشاره به برگزاری این همایش در آینده تصریح کرد: به زودی همایش تبیین شخصیت امام خمینی (ره) در بروجرد برگزار می‌شود.

 

شاهرخی با بیان اینکه ما باید از هرگونه حاشیه‌سازی و فضاسازی در استان لرستان پرهیز کنیم، عنوان کرد: این حاشیه‌سازی‌ها موجب کُند شدن روند توسعه این استان می‌شود، بنابراین از هرگونه حاشیه‌سازی اعلام انزجار می‌کنیم.

 

وی تأکید کرد: اخبار مربوط به اجرا نشدن همایش تبیین شخصیت امام خمینی (ره) در بروجرد باید مستند و با منبع قابل اعتماد بیان شوند و از جو سازی ها دوری شود.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • امیر نوری فر

  متن بیانیه بیوت نمایندگان شهید استان لرستان در فاجعه هفتم تیر، آیت الله صادقی و حجت الاسلام والمسلمین رحیمی، در پی لغو سخنرانی سید حسن خمینی:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  چون که گل رفت و گلستان شد خراب بوی گل را از چه جوئیم ؟ از گلاب
  خبر تأسف بار لغو برگزاری "همایش تبیین شخصیت علمی امام خمینی سلام الله علیه" موجی از خشم انقلابی و اندوهی جانکاه را در عموم شیفتگان و علاقمندان آن پیر سفر کرده در سراسر کشور پدید آورد.
  در سالی که با تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامیمدظله؛ به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین شده؛ پرداختن به ابعاد مختلف شخصیت علمی معمار کبیر انقلاب اسلامی که بی تردید عظیم ترین تحول فرهنگی و اجتماعی را نه تنها در تاریخ ایران اسلامی بلکه در تاریخ جهان رقم زد، چه امر مبارک و بجایی است. و چه مکانی بهتر از دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی اعلی الله مقامه و چه میزبانی مناسب تر از مردم غیور و انقلابی استان لرستان که افتخار اولین بیعت در نهضت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه را در آذرماه 1341به ابتکار مجاهد نستوه شهید آیت الله محمدحسین صادقی بنام خود ثبت کرده اند و مدتی است با انتشار خبر سخنرانی یادگار گرامی امام با شور و شعف وصف ناپذیری منتظر دیدار با ایشان بودند و اکنون همانند روزهای نخست پیروزی انقلاب که خیل عظیم عشایر غیور استان بهمراه مبارز خستگی ناپذیر شهید حجت الإسلام و المسلمین سید فخرالدین رحیمی با امام امت بیعت نمودند، پیر و جوان خود را آماده تجدید بیعت با
  آرمانهای بلند امام(ره) و خلف صالحش حضرت آیت الله خامنه ای مدظله در پنجاهمین سالگشت نهضت پانزده خرداد می نمایند. و چه میهمان و سخنرانی اولی تر و شایسته تر ازیادگار گرانقدر آن امام عزیز؛ دانشمند بزرگ حضرت حجت الإسلام و المسلمین حاج سیدحسن خمینی.
  آری ؛ مردم رشید و آگاه لرستان بخصوص بروجردی¬های پر افتخار چنین ننگی را بر نمی¬تابند. هرگز چنین مردمی، سربلندی هزاران سرو شهید و جانباز و آزاده این سرزمین دلاور پرور را که در دوران دفاع مقدس جانانه از عزت و شرف این مرز و بوم و از اسلام عزیز و مکتب بالنده ی خمینی کبیر پاسداری کرده اند، و فخر و مباهات به دانشمندان بزرگی که در عرصه¬ی علم و فقه و دانش و فرهنگ و ادب در دامان خود پرورده¬اند را از یاد نمی¬برند و حاشا که این مردم رشید اجازه دهند معدودی فریب خورده و آلت دست گروههای سیاسی مطرود و منزوی بخواهند قیّم مأبانه، افتخارات تاریخی این دیار کهن را هزینه بازی رسوای سیاسی و حزبی امروز خود نموده و سرمستانه آن را پیروزی خود به شمار آورند!
  اقلیتی تندرو که با ابتلاء از شروع و شوق اقشار مختلف مردم و آمادگی همگان برای استقبال گسترده از یادگار امام و نگران از انزوای بیش از پیش خود، تلاش کردند با تأثیرگذاری بر تصمیم مسئولین ذیربط از برانگیخته شدن فضای شور و نشاط و امید و دمیده شدن نسیم روح بخش حضور محبوب دل ملت به زعم خود ممانعت به عمل آورند.
  به اطلاع هموطنان هوشیار و رسانه های محترم جمعی می رساند؛ اخبار واصله از سراسر استان حکایت از این دارد که نخبگان، علما و روحانیون بیدار، دانشجویان و اساتید فرهیخته دانشگاهها، عشایر غیور، کسبه، کارگران وکشاورزان زحمت کش، ورزشکاران قهرمان و فرهنگیان آگاه و عموم اقشار وطبقات بویژه ایثارگران سرافراز استان از این اقدام ضد فرهنگی در سال فرهنگ! و دست های پیدا و پنهان حامیان آن اعلام برائت و بیزاری می نمایند و حقیقتاً اهانت به یادگار گرانقدر امام که چشم و چراغ این ملت و خانواده های شهداست را اهانت به امت امام و امام امت می دانند.
  اکنون نوبت نمایندگان متعهد مردم شریف استان است که به وکالت از موکلین همیشه در صحنه، تکلیف خود را با این جریان خزنده ی انحرافی روشن نمایند و بر استاندار اصولگرا و وزیر محترم کشور است که با برخورد بی درنگ با این بی تدبیری مسئولین محلی به وظیفه قانونی، شرعی و ملی خود عمل نمایند، سوءتدبیری که در خوش بینانه ترین حالت، به جای عمل به وظیفه قانونی و مغتنم شمردن این فرصت ارزشمند تاریخی و فراهم آوردن تمهیدات لازم برای همراهی با استقبال بی نظیر و پرشور پیش بینی شده ی مردمی، که یقیناً برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم سربلند بروجرد و استان سرافراز لرستان می افزود؛ صرفاً به استناد شایعاتی بی ریشه مبنی بر احتمال جسارت معدودی معلوم الحال رسوا، ابتدا مانع حضور مبارک یادگار گرامی حضرت امام و طبیعتاً با این تحلیل غلط و تحمیل نظر ناصواب زمینه ی لغو اصل همایش را موجب شدند. مگر نه این است که رهبر فرزانه انقلاب در مراسم چهاردهم خرداد سال 89 در حرم مطهر حرم حضرت امام (ره) پس از بوسیدن پیشانی یادگار محبوب امام، مؤکداً بر پرهیز از ظلم و بی تقوایی توصیه و امر فرمودند؟ و مگر نه این است که معظمٌ له پس از حادثه ی تلخ قم به صراحت غلط بودن هر دوی این رفتار کژ اندیشان مزوّر را مجدداً متذکر شدند؟ و مگر نبود موج سراسری محکومیت های عمومی از مراجع عظام تقلید گرفته تا علمای بلاد و تمامی نخبگان علمی و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور؟
  فَأینَ تَذهَبون؟
  و در پایان سخنی از سر درد با رئیس جمهور محترم ؛ جناب آقای دکتر روحانی ، مردمی که به امید اعتدال و تدبیر جنابعالی را به ریاست جمهوری اسلامی برگزیده اند، تا کی باید شاهد افراط گری و واپس گرایی معدودی فرصت طلب که خود را قیّم همه می دانند از یک سو و سکوت غیرمسئولانه برخی مسئولین امور از دیگر سو باشند؟ والله شما در مقابل عهدی که با مردم بسته اید مسئولید. والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته.
  بیوت نمایندگان شهید استان در فاجعه هفتم تیر ؛ حجت الإسلام و المسلمین سیدفخرالدین رحیمی و
  آیت الله محمدحسین صادقی رضوان الله تعالی علیهما

نظرات