حجه الاسلام ماندگاری در تجمع اعتراض آمیز مردم قم اعلام کرد:

حجت الاسلام ماندگاری گفت: ما با تبعیت از رهبر عظم انقلاب با مذاکرات مخالفی نداریم اما قدم زدن با افراد پلید و در آغوش گرفتن هتاکان را نمی پذیریم، مسؤولان در آخرت باید جواب خون شهدا را بدهند.

به گزارش لرستان خبر ، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری عضو هیأت رییسه مؤسسه روایت سیره شهدا دوشنبه شب در تجمع اعتراض آمیز نسبت به توهین به پیامبر اسلام(ص) که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره سخنی از امام خمینی(ره) گفت: ایشان فرمودند که اگر دشمن بخواهد در برابر دین بایستد، ما در برابر دنیای آنها خواهیم ایستاد، امت اسلامی طاقت جسارت به ساحت مقش اهل بیت(ع) را ندارد، به همین دلیل است که 1400 سال به سبب مصیبت های آنان بر سر و سینه می زنند.

 

ماندگاری با بیان این که خداوند دشمنان اسلام را احمق قرار داده است، افزود: اگر دشمن می خواست چهره خوبی از خود در دنیا به نمایش بگذارد، نباید چنین کاری سخیف و زشتی را انجام می داد، با این کار خون مسلمانان جهان به جوش آمده است.

 

حجت الاسلام ماندگاری با اشاره به آیات 40 تا 46 سوره احزاب اظهار داشت: از این آیات استفاده می شود که نام اهل بیت(ع) نباید بدون احترام برده شود، تمام عزای امروز مسلمانان به دلیل همین بی احترامی نشریه فرانسوی است.

 

وی ادامه داد: هر کس که به رسول اکرم(ص) احترام می گذارد باید احترام او را نیز نگه داشت، اما با کسی که به ساحت اهل بیت(ع) جسارت کند نه تنها او را دوست نداریم بلکه با او رفتار دوستانه نیز نخواهیم کرد.

 

عضو هیأت رییسه مؤسسه روایت سیره شهدا با محکوم کردن اهانت صورت گرفته نسبت به ساحت مقدس رسول مهربانی ها ابراز داشت: فرانسه با همراهی آمریکا، اسرائیل و انگلیس دست به چنین کار سخیفی زده است، از همین رو ما از تمامی این دولت ها ابراز انزجار می کنیم.

 

وی با انتقاد از رفتار دور از شأن برخی از مسؤولان کشور عنوان کرد: در زمانی که به پیامبر رحمت(ص) اهانت شده، با هیچ توجیهی نمی توان دست دوستی دادن مسؤولان کشور را با حکومت فرانسه پذیرفت، دست دوستی دادن با این افراد پلید و نجس کاری بسیار نادرست و ناشایست است.

 

 

حجت الاسلام ماندگاری با بیان این که مذاکرات اشکالی ندارد، خاطرنشان کرد: ما با تبعیت از رهبر عظم انقلاب با مذاکرات مخالفی نداریم اما قدم زدن با افراد پلید و در آغوش گرفتن هتاکان را نمی پذیریم، مسؤولان در آخرت باید جواب خون شهدا را بدهند.

 

وی با اشاره به ضرورت برخورد قاطعانه با عاملان هتاکی گفت: غیرت دینی اقتضا می کند که سفیر فرانسه احضار کرده و تهدید به بسته شدن سفارت فرانسه در ایران شود؛ مسؤولان به جای ترس از تحریم های آمریکا، باید از تحریم های خداوند بترسند.

 

این مبلغ دینی با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب افزود: ایشان فرمودند که نگاه ها باید به داخل باشد اما متأسفانه هنوز برخی در برهه های حساس چشمشان به خارج از کشور است.

 

وی با بیان این که حمایت مردم از مسؤولان حدودی دارد، اظهار داشت: مسؤولان بدانند که این امت با کسی عقد اخوت نبسته است، هرمسؤولی که مطابق شرع و دستور های رهبری حرکت کند مورد حمایت قرار می گیرد اما اگر مطابق با ارزش ها و دستورات رهبری عمل نشود، کنار خواهند رفت.

 

عضو هیأت رییسه مؤسسه روایت سیره شهدا با اشاره به این که عزت اسلام باید حفظ شود، ادامه داد: نباید اسلام در گفت وگوها و برخوردهای گوناگون ضعیف شود، دنیا باید بداند که اسلام از همه بالاتر است، مذاکره کردن منعی ندارد اما در آغوش گرفتن بی معنا است، اسلام نباید ذلیل شود.

 

وی ابراز داشت: بر یکی از درهای جهنم نوشته شده، خداوند کسی را که اهانت به اسلام کرده ذلیل می کند، افزون بر کشورهای پلید غربی کسانی که به آنها روی خوش نشان داده و آنان را در آغوش می گیرند اهانت به اسلام کرده اند.

 

حجت الاسلام ماندگاری عنوان کرد: اگر زمانی که دانمارک به ساحت مقدش پیامبر اسلام(ص) توهین کرد با آن قطع رابطه می شد امروز شاهد چنین هتاکی هایی نبودیم؛ مسؤولان توجه داشته باشند که در دنیا به عنوان نماد اسلام شناخته می شوند؛ بنابراین نباید کاری کنند که وهن به اسلام صورت پذیرد.

 

منبع: رجانیوز

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات