بر اساس تصاویر موجود از حرکت ماهواره فجر، این ماهواره ایرانی از فراز شهرهای در تسلط رژیم صهیونیستی عبور کرد که این‌اتفاق کمک خواهد کرد تا اسکن کاملی از مراکز مهم این مناطق از جمله پایگاه‌های نظامی و مناطقی که برای حفاظت و مراقبت از آن تلاش زیادی می‌شود به دست آید.

ماهواره فجر به عنوان چهارمین ماهواره بومی ایران روز 13 بهمن ماه به فضا پرتاب شده و با موفقیت ارتباط خود را با ایستگاه های زمینی برقرار کرده است. يکي از ويژگي‌هاي مهم اين ماهواره جديد ايراني، دوربين بسيار پيشرفته آن است که با توجه به پیشرفت های جدید کشورمان در حوزه ماهواره ای، اعلام شد که دوربین نصب شده روی "فجر" تفکیکی بهتر از 50 متر دارد.


از تصاوير تهيه شده توسط دوربين نصب‌شده بر روي ماهواره فجر که کیفیت بسیار بهتری به نسبت دوربین های قبلی دارد، مي‌توان در فعاليت‌هاي هواشناسي و نقشه‌برداري نیز استفاده کرد.


اما در مسیر حرکت امروز ماهواره فجر که از طریق این سایت قابل رصد و پیگیری است، مشخص شده است که چهارمین ماهواره ایرانی از فراز فلسطین اشغالی و مناطق در تسلط رژیم صهیونیستی عبور کرده است. این اتفاق با توجه به نصب چنین دوربین پیشرفته ای، کمک خواهد کرد تا اسکن کاملی از این مناطق و مراکز مهم آن از جمله پایگاههای نظامی و مناطقی که اسرائیل برای حفاظت و مراقبت از آن تلاش زیادی می کند، به دست بیاید.

 

ماهواره فجر اسراییل را اسکن کرد+عکس

«ماهواره فجر» سرزمین‌های اشغالی را اسکن کرد +عکس
مسیر حرکت امروز ماهواره فجر از فراز فلسطین اشغالی

 

اهمیت این مناطق برای رژیم صهیونیستی آنقدر زیاد است که حتی سامانه های مشهوری چون گوگل ارث نیز اجازه ندارند تصاویر واضح و درستی از آنها به کاربران ارائه کنند اما اکنون ماهواره فجر، طلسم تصویربرداری هوایی از این مناطق را شکسته است. هرچند پیش از این نیز سامانه هایی چون پهپاد ایوب توانسته بودند تصاویر مهمی از مناطق ممنوعه و حفاظت شده اسرائیل تهیه کنند، اما با توجه به طول عمر زیاد ماهواره فجر و تعدد عبور آن از آسمان فلسطین اشغالی، در پایان ماموریت چهارمین ماهواره ایرانی، اطلس کاملی از تمامی مناطق تحت تسلط صهیونیست ها به دست خواهد آمد.

مهمترین منطقه ای که ماهواره فجر از فراز آن عبور کرده است، شهر تل آویو مرکز رژیم صهیونیستی است و قطعا در روزهای آینده، شهرهای دیگر این رژیم نیز با دوربین ماهواره فجر اسکن خواهند شد.
منبع: مشرق
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • سرباز رهبر

    عکس گوگل مپ رو گذاشتی می گی من اسکن کردم؟ وقاحت تا چه حد؟

نظرات