حسين شريعتمداري كه از گذشته تا الان در بين بچه هاي دماوند "حسين شريعت" بيشتر شهرت دارد، هم مبارز سياسي و آزاده است و هم در جبهه به درجه جانبازي رسيده و هم اكنون چند تركش در كنار نخاعش ميهمان دارد و هم افتخار اخوت با شهيد با اخلاص حاج عباس شريعتمداري را دارد.

حسين شريعتمداري» متولد 1326، دماوند، محله درويش. از 16 -17 سالگي چشمش به تلاش مذهبي و سياسي باز شده و تا به امروز و اين يعني بيش از چهار دهه مبارزه و تلاش مستمر.


پدربزرگش مرحوم حجت الاسلام والمسلمين حاج شيخ سيف الله شريعتمداري است. عالمي عامل، خطيبي ماهر، سخنوري صاحب نفس كه قديمي ترها معتقد بودند مجتهدي گمنام است. الان هم اگر به كتابخانه مدرسه فيضيه سري بزنيد، كتابهاي اهدايي مرحوم شيخ سيف الله شريعتمداري دماوندي هست. پدرش مرحوم حاج محمد شريعتمداري سري پرشور داشت ولي بيقرار. تقريبا بخش زيادي از عمر خود را در مبارزه با خوانين گذراند. سختيها تحمل كردو ناراحتي ها بهجان خريد اما از پاي ننشست.
 

حسین شریعتمداری در زندان +عکس


او در ميان جوانان مبارزه دماوند -  در سال هاي 45 تا پيروزي انقلاب – به نوعي محور محسوب مي‌شد. با بسياري از آنها كه اكنون صحبت مي‌كني، مي‌گويند از همان موقع  هم حسين آقا جلوتر حركت مي كرد. حسين شريعتمداري دانشجوي پزشكي آن سال‌ها و نماينده ولي فقيه در موسسه كيهان هنوز هم در حوادث انقلاب نقش موثري دارد.حسين شريعتمداري كه از گذشته تا الان در بين بچه هاي دماوند "حسين شريعت" بيشتر شهرت دارد، هم مبارز سياسي و آزاده است و هم در جبهه به درجه جانبازي رسيده و هم اكنون چند تركش در كنار نخاعش ميهمان دارد و هم افتخار اخوت با شهيد با اخلاص حاج عباس شريعتمداري را دارد.
عکس/حسین شریعتمداری در زندانحسين شريعتمداري در فضاي كنون موافقان و مخالفان فراواني دارد. بيشترين مخالفت‌ها با وي را در خبرگزاري‌هاي خارجي، سايت‌هاي ضدانقلاب مي توان يافت.

 
منبع: مشرق
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات