به دلیل برگزاری همایش توهین به زنان لر؛

عصر امروز در جلسه مجمع نمایندگان لرستان با مدیران استان که در تهران با حضور استاندار لرستان برگزار شد از حضور امانی از مدیر کل سازمان میراث فرهنگی لرستان به جلسه ممانعت شد.

 عضو مجمع نمایندگان لرستان که نخواست اسمش فاش شود در گفت و گو با لرستان خبر اظهار داشت: عصر امروز در جلسه مجمع نمایندگان لرستان با مدیران استان که در تهران با حضور استاندار لرستان برگزار شد از حضور  مدیر کل سازمان میراث فرهنگی لرستان به جلسه ممانعت شد.

 

وی افزود: این جلسه در حالی برگزار شد که ریس میراث فرهنگی لرستان نیز در این جلسه آمده بود و نمایندگان گفتند امدیر میراث فرهنگی لرستان باید از جلسه بیرون برود چون وی مشروعیت ندارد و جز مدیران استان نیست.

 

عضو مجمع نمایندگان لرستان عنوان کرد: ریس میراث فرهنگی استان برای بیرون رفتن از جلسه مقاومت می کرد که نمایندگان عنوان کردند در حضور وی ما حاضر به برگزاری جلسه نیستیم.

 

وی عنوان کرد: در نهایت ریس سازمان میراث فرهنگی لرستان از جلسه بیرون رفت و جلسه برگزار شد.

 

عضو مجمع نمایندگان لرستان گفت: مدیر سازمان میراث فرهنگی لرستان به دلیل برگزاری همایشی که در آن به هویت زنان لر توهین شده و رقص مختلط و بی حجابی بوده باید عزل شود.

 

به گزارش لرستان خبر، 26 اردیبهشت امسال در همایش روز گلونی با ترویج بی حجابی و رقص مختلط به هویت زنان لرستان توهین شد که مردم و ائمه جمعه سراسر لرستان خواستار برکناری مسولان برگزاری همایش شدند.

 

مردم استان لرستان در هفته گذشته قصد تجمع و راهپیمایی در اعتراض به همایش برگزار شده بودند که با وساطتت بزرگان و نماینده ولی فقیه این راهپیمایی موقتا لغو شد و مردم از نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه استان خواستند که باید مدیران برگزار کننده همایش مجازات و عزل شوند.

 

اکنون 4 روز از این خواسته مردم و ائمه جمعه و نمایندگان لرستان می گذرد و برکناری مدیران خاطی در انتظار امضای استاندار است.

 

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • نوری

  امانی سرپرست اداره کل میراث می باشد نه مدیر کل
  بعد از قضیه مهاجر نژاد به عنوان سرپرست منصوب شد

 • ناشناس

  احسنت به غیرت نمایندگان

 • یوسفوند

  گفته می شود ىک نفر از نمایندگان استان که معمولاً خود را اصولگرا قلمداد مى کرده از اقدام شرم آور مسوولین جشن گلونی حمایت کرده است که وی نیز به همراه سرپرست میراث فرهنگی به عنوان همدردی با وی از جلسه برون رفته است

 • یوسفوند

  گفته می شود ىک نفر از نمایندگان استان که معمولاً خود را اصولگرا قلمداد مى کرده از اقدام شرم آور مسوولین جشن گلونی حمایت کرده است که وی نیز به همراه سرپرست میراث فرهنگی به عنوان همدردی با وی از جلسه برون رفته است

نظرات