یک تحلیلگر سیاسی گفت: رژیم صهیونیستی امروز در آستانه یک سونامی عظیم در منطقه خاورمیانه قرار دارد.

 

 
 مهدی مطهرنیا با مهم خواندن جایگاه قدس به عنوان قبله اول مسلمین افزود: روز قدس در شرایط کنونی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

این آینده‌پژوه سیاسی تغییر و تحولات پیش رو در مسئله هسته‌ای ایران را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: در این گستره با توجه به تغییر و تحولات پیش رو و امکان امضای توافق‌نامه اصلی بین ایران و کشورهای غربی رژیم اشغالگر قدس جایگاه خود را بیش از گذشته تضعیف شده خواهد دید.

مطهرنیا تصریح کرد: در چنین شرایطی شناسایی دولت مستقل فلسطینی در دستور کار قرار خواهد گرفت و بدین ترتیب ضربه مهلک دیگری به پیکره رژیم صهیونیستی وارد خواهد شد.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی رژیم اشغالگر قدس تلاش خود را متوجه ایجاد یک فضای اغتشاش و نا امنی خواهد کرد.

این تحلیلگر سیاسی با اشاره به نقش داعش در مسائل اخیر اظهار کرد: گروه‌های تروریستی از جمله داعش به همراه تحرکات نظامی‌گری رژیم صهیونیستی می‌خواهند زمینه‌ساز گسترش ناامنی در منطقه و سوق دادن این ناامنی به سوی مرزهای ایران شوند.

مطهرنیا با ابراز اینکه داعش مدعی گسترش اسلام بنیادگراست افزود: با وجود این ادعا این گروه تروریستی در عمل موردتاثیر رویکردهای متکی بر عقلانیت ابزاری رژیم صهیونیستی قرار دارد.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز قدس ادامه داد: امروز، در آستانه روز قدس شاهد نگرانی فزاینده رژیم اشغالگر قدس در خصوص احتمال پذیرش توافق‌نامه هسته‌ای که نتانیاهو آنرا از بد هم بدتر خوانده است هستیم.

این آینده پژوه سیاسی اظهار کرد: از این منظر باید گفت این رژیم تلاش می‌کند در حوزه عقلانیت ابزاری از وجود چنین گروه تروریستی به صورت فرصت برای فضا سازی مناسب رسانه‌ای در آستانه روز قدس بهره‌برداری کند.

مطهرنیا تصریح کرد: با توجه به این امر باید مراقبت‌های ویژه در کل منطقه در ارتباط با امکان کنترل فعالیت‌های تروریستی مورد توجه قرار بگیرد.

وی با ابراز اینکه هم‌پیوندی رژیم صهیونیستی با تروریست‌ها یک مفروض پذیرفته شده است بیان کرد: اگر چه فرضیه‌های متفاوتی برای رد این موضوع نیز وجود دارد که جهت‌گیری‌های ادبیات سیاسی بنیادگرای این گروه‌ها را در تعارض با جهت‌گیری‌های رژیم اشغالگر قدس می‌داند اما در عمل از منظر عمل‌گرایانه این فرض تا حدود زیادی پذیرفته شده نشان می‌دهد.

 

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات