نخستین جلسه ستاد انتخابات استان به ریاست سید سعید شاهرخی معاون سیاسی- امنیتی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان برگزار گردید.

سعید شاهرخی در این جلسه ضمن تبیین سیاستهای ستاد انتخابات برای برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، گفت: مسئولیت برگزاری انتخابات، مسئولیتی بسیار مهم و حائز اهمیت است و مسئولین برگزاری انتخابات هم از نظر شرعی و هم از نظر قانونی می بایست به دقت به وظیفه خود عمل کنند.

 

 

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان با تشریح تاکیدات ریاست محترم جمهور جهت برگزاری شکوهمند دو انتخابات پیش رو ، افزود: شاخصه اول برگزاری انتخابات برای ما، صیانت از آراء مردم و پیروی از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس بودن رأی مردم است و لازم است مجریان برگزاری انتخابات،با جدیت تمام تلاش خویش را برای صیانت از رأی مردم و زمینه سازی برای حضور حداکثر مردم در این حماسه ملی به کار گیرند.

 

 

معاون سیاسی – امنیتی استاندار حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی را بسیار واجد اهمیت دانست و گفت: حضور مردم در تعیین سرنوشت خود در انتخابات پشتوانه عظیم ملی و لبیک گفتن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است و هر چه بستر حضور آحاد مردم در صحنه انتخابات فراهم تر شود ، قدرت نمایی بیشتری از مردمی بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی را شاهد خواهیم بود.

 

 

شاهرخی با بیان اینکه لازم است فضای سیاسی جامعه به گونه ای مهیا شود که هم انتخاب کنندگان و هم انتخاب شوندگان فرصت مناسب و برابر برای معرفی و شناخت متقابل پیدا کنند، گفت: مردم ما در طی انتخابات های برگزار شده در دوران نظام شکوهمند انقلاب اسلامی، همواره حقانیت و حضور پرثمر خود را در صحنه نشان داده اند و پس از هر انتخابات، مشارکت حداکثری مردم در سرنوشت خویش ، موجب سربلندی و عزت کشور در عرصه بین المللی شده است.

 

 

رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات زمانی اتفاق می افتد که اعتماد سازی افکار عمومی انجام پذیرد گفت: لازم است کلیه اعضاء ستاد انتخابات استان بی طرفی کامل در روند برگزاری انتخابات داشته و به عنوان امانت دار مردم، تنها به وظیفه اصلی خود بپردازند.

 

 

رئیس ستاد انتخابات استان تاکید کرد که همه مجریان انتخابات مکلفند در جهت سلامت و صیانت کامل از آراء مردم تلاش کنند.

 

گفتنی است در این جلسه اعضاء ستاد انتخابات استان به این شرح معرفی شدند:

 

1-   محمد روز پیکر، سرپرست دفتر امور سیاسی و انتخابات به عنوان عضو و دبیر ستاد انتخابات

 

 

2-   بهرام رشیدی نیا ،مشاور استاندار  و مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل به عنوان عضو و مسئول کمیته اطلاع رسانی

 

 

3-   کامبیز پورسیف، مدیر کل فناوری اطلاعات به عنوان عضو و مسئول کمیته فناوری اطلاعات

 

 

4-   احسان جهانیان، مدیر کل امنیتی و انتظامی به عنوان عضو و دبیر ستاد امنیت انتخابات

 

 

5-   مسعود رستمیان، مشاور استاندار و مدیر کل حراست به عنوان مسئول کمیته استعلامات و حراست

 

6-   حمید کشکولی، مشاور استاندار و مدیر کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی به عنوان عضو و مسئول کمیته حقوقی

منبع: سایت استانداری

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات