متن توافق نهایی در وین در حال بررسی جدی است

وزیر خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران در وین با بیان اینکه هدف از گفتگوها دستیابی به توافقی است که ده‌ها‌ پابرجا باقی بماند گفت که این مذاکرات تا ابد ادامه نخواهد داشت.

به گزارش لرستان خبر،  جان کری، وزیر خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران در مقابل هتل پله‌کوبورگ در وین گفت: ما اینجا هستیم چون اعتقاد داریم که به سمت دستیابی به یک توافق جامع پیشرفت می‌کنیم. همانگونه که بارها گفته‌ام و با اوباما هم درباره آن صحت کرده‌ام قرار نیست تا ابد پای میز مذاکره بنشینیم. ما همچنین می‌دانیم که نباید تنها به علت سخت بودم مذاکرات آن را ترک کنیم. تاکید دارم که به خاطر اینکه کار اینجا بسیار فنی و تخصصی است عجله نخواهیم کرد.

 

وی ادامه داد: تمام انچه که بر ان تمرکز کرده‌ایم کیفیت توافق است وادامه کارمان را بر همین اساس تعریف کرده‌ایم. اگر به توافقی دست یافتیم این توافق باید در برابر آزمایش زمان مقاومت کند. نه آزمایشی برای روزها،‌ هفته‌ها یا ماه‌ها بلکه ازمایشی برای دهه‌ها. هدف ما این است. واقعیت ساده این است که علی رغم تمام پیشرفت‌هایی که داشته‌ایم برخی از سخت‌ترین مشکلات هنوز حل نشده‌اند. ما می‌دانیم که تصمیمات سخت با گذشت زمان راحت‌تر نمی‌شوند. آن تصمیمات باید به زودی اتخاذ شوند.

 

پیش از صحبتهای کری نیز وزیر خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران گفته بود: هنوز کارهایی برای انجام دادن داریم. امشب به کار ادامه خواهیم داد. مسائل مهمی حل شده اما هنوز مواردی باقی مانده است. به سخت‌ترین بخش مذاکرات رسیده‌ایم.

 

وزیر امور خارجه کشورمان نیز در حساب توئیتری خود نوشت به شدت در حال کار هستیم، ولی نباید عجله کرد تا کار به خوبی انجام شود. این حرف را جدی بگیرید: شما نمی‌توانید اسب‌ها را در وسط مسیر عوض کنید.

 

به نظر می رسد که آمریکا قصد عملیات روانی در داخل ایران را دارد در حالی که نمایندگان امین ایران در وین روبروی آن ایستاده اند. همچنین  امریکا نمی خواهد حداقل ها را در زمینه تحریم ها به ایران بدهد.از سوی دیگر حرف های جان کری باید نشانه ای از مقاومت تیم مذاکره کننده در نظر گرفت. علی ایحال باید منتظر ساعات آتی ماند و سپس به تحلیل اخبار پرداخت.منبع: سراج 24

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات