سفیر اسبق ایران درباره ضعف حقوقی و فنی دکتر روحانی در سال 82 می‌گوید: آقای روحانی همراه آقای «میرحسین موسوی» در کمیسیون محرمانه حضور داشتند و حتی در استفاده از اصطلاحات هم دچار ضعف بودند.

 صادق خرازی؛ دیپلمات ارشد و سفیر سابق ایران در فرانسه در گفت‌وگو با ماهنامه عصر اندیشه معتقد است که برخی از مسئولین اشتباهات استراتژیکی در موضوع هسته‌ای داشته‌اند؛ عضو ارشد حزب ندای ایرانیان در پاسخ به این سؤال که اشتباهات روحانی، هاشمی و خاتمی چه بود؛ اظهار داشت: «اشتباه آقایان این بود که قوانین حقوقی برخورداری از انرژی هسته‌ای را رعایت نکردند. اگر ما به آقای احمدی‌نژاد انتقاد می‌کنیم و می‌گوییم چرا ایشان حرف‌هایی زد که باعث وهن دانشمندان هسته‌ای ما شد و یا بحث‌های مثل هولوکاست را در کنار موضوع مهم انرژی هسته‌ای مطرح کرد و حساسیت جامعه جهانی را برانگیخت، باید به دوره قبل او نیز نگاه کنیم.

 

حساسیت اصلی نسبت به دانش هسته‌ای در دولت آقای خاتمی پیش آمد و افرادی که مسئول مدیریت سیاست خارجی هسته‌ای بودند، از آغاز نتوانستند به‌گونه‌ای عمل کنند که این معضلات برای ما در جامعه جهانی پیش نیاید.»

 

صادق خرازی در ادامه در پاسخ به این سؤال که آقای روحانی در آن زمان مسئول پرونده هسته‌ای بودند و کسانی که عضو کمیسیون محرمانه بودند؛ گفت: «بله، آقای روحانی همراه آقای «میرحسین موسوی» در کمیسیون محرمانه حضور داشتند و حتی در استفاده از اصطلاحات هم دچار ضعف بودند. من آن زمان سفیر بودم. در کاخ الیزه مشاور ارشد امنیت ملی رئیس‌جمهور فرانسه به من گفت «آن‌قدر این اصطلاح فلان هسته‌ای را به کار نبرید. این واژه مبنای حقوقی‌اش بمب هسته‌ای است. همین اشتباه ازلحاظ حقوقی پای شما را گیر می‌اندازد وقتی شما می‌گویید دانش صلح‌آمیز هسته‌ای داشته باشیم، نباید این اصطلاح را به کار ببرید»

 

منبع: مشرق

 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات