حجت الاسلام مصلحی در اصفهان عنوان داشت:

حجت الاسلام حیدر مصلحی در نشستی که شب گذشته در تشکل رویش برگزار شده بود گفت: حضرت آقا در سخنرانی ۱۴ خرداد به هفت اصل از خط امام پرداختند و همچنین به این پرداختند که عده ای به دنبال تحریف این اصول هستند.

به گزارش لرستان خبر،  وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اهداف انقلاب اظهار داشت: امام در سال ۴۲ سه هدف را پیگیری می کند: هدف اول ایجاد حکومت اسلامی در ایران، هدف دوم بیداری اسلامی در دنیای اسلام و هدف سوم زمینه سازی برای ظهرو حضرت مهدی(عج) است. که الآن هر سه این اهداف دارد عملی می شود. این مسیر هم همیشه هموار نیست. دشمن طراحی می کند. باید محکم در مسیر بایستیم. همانطور که حضرت آقا محکم ایستاده اند.

 

 

وی با اشاره به تفاوت اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی افزود: اصل اول از اصول امام این است که امام به دنبال اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی است. امام در مورد اسلام ناب این جملات را به کار می‌برد: اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام محرومان. ولی برای اسلام آمریکایی از اصطلاحاتی مثل اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان و ... استفاده می کند.

 

حیدر مصلحی در ادامه با توضیح اسلام ابوسفیانی بیان داشت: اما اسلام ابوسفیان چیست؟ زمانی که معاویه به حکومت رسید ابوسفیان آمد به قبر حمزه زد و گفت: بخواب که اسلام در دست بچه های من دست به دست می شود. شبی پیامبر در خواب دیدند که بنی امیه از منبرش بالا می روند. بعد از این خواب چند روزی به هم ریخت. چون منبر رسانه آن زمان بود. در این هنگام سوره قدر نازل شد که شب قدر بهتر از ۸۴ سال است. امیرالمومنین علیه السلام فرمودند که: خداوند گفته است که بنی امیه ۸۴ سال حکومت می‌کنند. ۴۱ سال از این ۸۴ سال معاویه حاکم بود، ۲۰ سال حاکم شامات و ۲۱ سال حاکم دنیای اسلام. این مجموعه را یهود بر سر کار آورد. زمان پیامبر در تمام جنگ‌ها یهود نقش کلیدی دارد. نمونه خیلی بارز آن جنگ احزاب است.

 

 

وی صهیونیسم و یهودیت را عامل تفرقه در اسلام دانست و ابراز داشت: یهود بعد از رحلت پیامبر وارد جنگ نرم شد. جریان های مختلف را همه را بررسی کرد که از کدام اقوام می تواند علیه اسلام استفاده کند، که بنی امیه را انتخاب کرد و به جان اسلام انداخت. نمونه این جنگ نرم این است که وقتی حضرت علی در محراب به شهادت می رسند مردم می گویند مگر علی نماز هم می خواند؟ این موفقیت جنگ نرم است. از این نمونه ها در انقلاب اسلامی هم داریم. رهبر انقلاب می فرمایند: "اگر راه امام را گم کنیم، فراموش کنیم و یا عمداً به کنار بگذاریم ملت ایران سیلی خواهد خورد. همه باید بدانند که هاضمه سیری ناپذیر استکبار چشم از اسلام بر نخواهد داشت."

 

 

وزیر سابق اطلاعات مسبب مشکلات فعلی جهان اسلام را صهیونیست دانسته و بیان داشت: یهود صهیونیست که در ۱۴۰۰ سال قبل بنی امیه را شناسایی کرد چگونه ممکن است الآن بنی امیه زمان را شناسایی نکرده باشد؟ معاویه آنقدر شیطنت و پیچیدگی سیاسی دارد که در تاریخ بشر مثل او پیدا نمی کنید. معاویه از دین علیه دین کار کرده است. من از فردی که روی رجال سیاسی جهان تسلطی دارد سوال کرده‌ام که شما کسی را می شناسید که شبیه معاویه باشد ایشان گفتند چرچریل کمی به معاویه نزدیک بود. می شود پذیرفت استکبار دست از سر انقلاب اسلامی برداشته باشد؟ شما باید برخورد امام حسن(ع)، امام حسین(ع) و امام سجاد(ع) را مطالعه کنید و از آن استفاده کنید. امام سجاد در برهه‌ای از تاریخ هیچ چیزی نداشت ولی آرام ننشست.

 

 

دشمنان از تحریف کلام امام و اسلام ناب به دنبال چه اهدافی است؟

 

 

مصلحی سپس اهداف تحریف را برشمرد و گفت: هدف اول، حساسیت سنجی خواص و مردم نسبت به ارزش های انقلاب اسلامی است؛ دشمن حساسیت مردم نسبت به ارزش ها را می سنجد. برنامه ریزی بر اساس این حساسیت سنجی است، نمونه آن تشییع شهدای غواص است. در این تشییع شهدا هیچ کسی پیش بینی این جمعیت را نمی کرد. صدا و سیما هم چنین جمعیتی پیش بینی نکرده بود. استکبار اصلا به هم ریخت که ما این قدر طراحی کردیم ولی اثری نداشت. استکبار حساسیت سنجی می کند.

 

 

مقام معظم رهبری امسال را به نام سال همدلی و همزبانی نامگذاری کرد و این اقدام هم استکبار را به هم ریخت چون استکبار برای دو قطبی کردن جامعه برنامه ریزی داشته است. این همدلی و همزبانی یک طرفه نیست بلکه باید دو طرفه باشد.

 

 

هدف دوم، ریل گذاری سیاسی برای برخی جریان ها با هدف عبور از اندیشه های امام است. در نوع حرف ها و تحلیل ها ببینید این خط ادامه پیدا نمی کند.

 

 

هدف سوم، تحریف آغازی بر سناریوی تغییر نظام، ارزش ها و آرمان های نظام اسلامی است. هدف چهارم، تحریف اغازی بر استحاله نظام اسلامی است.

 

 

هدف پنجم، بدیهی سازی گفتمان اسلام ناب و انقلاب اسلامی است. شما ببینید که در چند سال اخیر چندبار کلمه مستضعف را شنیده اید، مستضعف را برداشته اند و قشر آسیب پذیر را جایگزین کرده اند.

 

 

مراحل پروژه تحریف

 

 

وزیر سابق اطلاعات در خصوص ماحل پروژه تخریف امام اظهار داشت:

مرحله اول: تفکر سازندگی و نکته مقابل اندیشه ای که امام دنبالش بوده است. در سازندگی می گفتند که چند نسل باید فدا شود تا یک نسل خوب زندگی کند. آن ها می گفتند که اول باید مشکلات اقتصادی حل شود بعد به سر مشکلات فرهنگی می رویم.

 

 

مرحله دوم دوره اصلاحات بود. در این دوره دید این بود که افکار امام را باید در موزه ها گذاشت. نفی کارآمدی جمهوری اسلامی اصل دیگر این دوران بود.

 

 

بخش سوم تلاش برای تحریف ولایت مطلقه فقیه است. من در قضایای بیداری اسلامی به مصر رفتم و دیداری با رییس دانشگاه الازهر داشتم که چرا از انقلاب مصر عقب هستید. یکی از حرف هایی که به من زد این بود که شما درگیر فتنه که بودید ولی فقیه‌تان چنان نظام را مقابل فتنه -با چنین عقبه بزرگی که داشت یعنی آمریکا- حفاظت کرد. شما این را دارید که در مصر خبری از آن نیست.

 

 

در فتنه دو هدف عمده دنبال می شد. یکی کینه ورزی از خط امام و شعار علیه اصول امام، نکته دوم ستیز با اصول مکتب امام بود. اما فتنه جدید که پیش رو داریم این گونه نیست که به رهبری اهانت شود یا عکس امام پاره شود. این روزها برخی چنان نام مقام معظم رهبری به کار می برند که حزب اللهی‌ها این گونه به کار نمی برند. استکبار هم در راه خود آبدیده تر شده است.

 

 

مرحله بعدی فتنه دو سال پایانی دولت دهم بود. آن هم به خاطر حضور حلقه انحرافی در اطرافیان دولت بود.

 

 

چارچوب فعلی دشمن برای مقابله با نظام

 

 

ایشان در خصوص چهارچوب طراحی شده توسط دشمن برای مقابله با نظام گفت: اولین نکته القا ضرورت کنار آمدن با استکبار به عنوان تنها گزینه است. باید با کدخدا کنار آمد؛ طراحی دشمن این است که با نسل جدید به آن برسد.

 

 

دومین نکته ایجاد اشتباه محاسباتی برای برخی مسئولین است. استکبار یک تقسیم کار برای مقابله با انقلاب ایران گذاشته است و عمده کار را در این رابطه بر عهده انگلیس گذاشته اند. در فتنه ۸۸ سفارت انگلیس حدود ۵۰ نفر در ایران داشت که این ها را در کشور تقسیم کرده بود که با خواص دیدار کنند و آن ها را گمراه کنند.

 

 

هدف سوم، تلاش برای فرسایش ظرفیت های نظام در بازارهای خارجی است. دشمن بغض و کینه هایی که نسبت به استکبار وجود دارد را فرسوده می خواهد بکند. در مذاکرات دو سال قبل همه را منتظر گذاشته بودند که در ژنو چه اتفاقی می افتد، که ناگهان خبر رسید که فرانسه بازی را به هم زد. آن هم به خاطر این که از قبل طراحی شده بود. طراحی این است که ما را به جایی برساند که آقای ظریف باید با کری مذاکره کند. مقام معظم رهبری هم تاکید داشت که ما فقط روی هسته ای بحث داریم، و با آمریکا بحث دیگری نخواهیم داشت. این جا نیروهای ارزشی باید خیلی دقت کنند.

 

 

هدف چهارم پیوند دادن معیشت مردم با سیاست خارجی دولت است. اما من به عنوان فردی که پشت صحنه های اقتصادی کشور را می دانم می گویم حداکثر ۲۵ درصد از مشکلات اقتصادی کشور به خاطر تحریم ها است.

 

 

در رابطه با برجام شما بروید و متن فارسی را که در سایت وزارت خارجه منتشر شده است بخوانید. مقام معظم رهبری با یک مدیریت حکیمانه ای پیش می روند. قطعنامه ای که تصویب شده است بزرگترین جنایت است. البته مسئولین وزارت خارجه هم گفته اند که قبول نداریم. من خواهش دارم که متن را مطالعه کنید.

 

منبع: پایگاه خبری تحلیلی رویش

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات