رزمنده سرشناس نیروهای بسیج مردمی عراق که در خصوص آزادی کامل «بیجی» وعده خاصی داده بود، امروز همزمان با برافراشته شدن پرچم عراق وعده‌اش را عملی کرد.

سرانجام با پاکسازی منطقه قدیمی شهر بیجی در استان صلاح‌الدین عراق، این شهر صبح امروز چهارشنبه به طور کامل از حضور تروریست‌های داعش پاکسازی شد.

 

 

همزمان با پاکسازی منطقه «بیجی القدیمیة» که از مقرهای اصلی و قدیمی نیروهای بعث صدامی، در طول چند سال گذشته و عناصر داعش در طول یک سال گذشته محسوب می‌شد، گروهی از نیروهای بسیج مردمی پرچم‌های داعش را از میدان اصلی منطقه پایین کشیدند و پرچم‌های «یا حسین» را برفراز میدان برافراشتند.

 

 

«ابوعزرائیل» از رزمنده‌های سرشناس گردان امام علی (ع) (وابست به الحشد الشعبی) برای عملی کردن وعده خود، صبح امروز گرداگرد میدان اصلی منطقه را برای نشان دادن شکست تروریست‌های داعش، با دوچرخه چرخید و گشت‌زنی کرد.

 

 

ابوعزرائیل سه هفته پیش به مردم عراق وعده داده بود که در میدان اصلی بیجی القدیمیة و اطراف آن را با دوچرخه گشت‌زنی خواهد کرد مانند همان کاری که در شهر تکریت پس از پاکسازی آن انجام داد؛ شهری که مقر بعثی‌ها بود و زادگاه صدام دیکتاتور معدوم است.

 

 

پیش از آزادی بخش قدیمی بیجی، عملیات پاکسازی مناطق «النفط» و «العسکری» و «التامیم» در مناطق شمالی و جنوبی و جنوب غربی شهر بیجی انجام شده بود. همچنین مسجد الفتاح واقع در مرکز شهر بیجی از روز سه‌شنبه (۲۰ اکتبر) پاکسازی شده بود.

 

 

پس از این بود که تروریست‌های داعش در منطقه «بیجی القدیمیة» به طور کامل در محاصره نیروهای عراقی قرار گرفتند.

 

 

عملیات پاکسازی منطقه بیجی القدیمیة از عصر روز سه‌شنبه از محورهای زیر انجام شد:

 

مسجد «الفتاح» به سمت جنوب منطقه بیجی القدیمة؛ از منطقه العسکری به سمت غرب منطقه؛ از منطقه النفط به سمت شمال منطقه؛ از منطقه «التامبم» به سمت جنوب و جنوب غربی منطقه؛ از سمت خیابان «الری» به شرق منطقه که توسط نیروهای تیپ های علی اکبر(ع) ، امام علی(ع)، اهل حق، حزب الله عراق و گروهی از نیروهای گردان طلایی ارتش عراق صورت گرفت و سرانجام بعد از درگیری نفس گیر از عصر روز گذشته، صبح امروز بطور کامل پاکسازی شد.

 

 

پس از آزادی شهر بیجی، شهرک الصینیة و پالایشگاه بیجی، در روزهای آینده عملیات پاکسازی مناطق آلوده در رشته کوه‌های حمرین واقع در حومه شرقی شهر بیجی آغاز خواهد شد تا از حملات احتمالی تروریست‌های داعش به مناطق پاکسازی شده جلوگیری شود.

 

 

اوایل هفته گذشته عناصر تروریستی داعش مستقر در رشته‌ کوه‌های حمرین با حملات خود به روستای «الفتحة» تعداد زیادی از نیروهای عراقی را به شهادت رساندند، اما با رسیدن نیروهای کمکی حمله، دفع و عناصر داعش مجبور به عقب‌نشینی از منطقه شدند.

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات