اگر ما موشک عماد را به جای الان سه ماه بعد آزمایش می کردیم امریکایی ها می گفتند شما این موشک را بعد از برجام ساخته اید و ما نمی توانستیم دلیل بیاوریم که ساخت موشک قبل از برجام بوده است و ما بهترین کار و قابل دفاع ترین کار را کرده ایم که آن را در زمان فعلی مورد آزمایش قرار داده ایم

یکی از سوالاتی که شاید این روزها برای برخی افکار عمومی مطرح شود، مربوط است به دلایل ممنوعیت مذاکره با امریکا در سایر حوزه ها؛ این دستور صریح رهبر معظم انقلاب است و طبق قانون، دولت ملزم است طبق این دستور، سیاست خارجی نظام را تنظیم کند. در همین ارتباط عزت الله یوسفیان ملا نماینده مجلس در گفت و گو با خبرنگار مسیرآنلاین به برخی از سوالات در حوزه نفوذ دشمنان در دوره پسابرجام و دلایل ممنوعیت مذاکره با امریکا در سایر مسائل پاسخ داده است.
 
 

چرا رهبر معظم انقلاب مذاکره با امریکا را فقط در حوزه هسته ای مشروع می دانند و سایر موارد مذاکره با امریکا را ممنوع اعلام کرده اند؟

 

 

کشورهایی که ادعای سلطه دارند و امپریالیسم به شمار می آیند و می خواهند امپراطوری داشته باشند و در هر مطلبی که با هر کشور دنیا مذاکره مطرح می شود در هر بعدی که باشد آن مسائل سیاسی و اهداف پشت پرده خود را به نحوی می خواهند به کرسی بنشانند.

 

 

به طور مثال برای حقآبه می آیند با یک کشوری مذاکره کنند ولی وقتی این حقآبه می رسد به جای آنکه افرادی به عنوان ناظر به این حقآبه نظارت کنند به آنها آموزش هایی داده می شود که وقتی شما وارد این منطقه شدید این کارها را در جهت فرهنگ زدایی آن مردم و تغییر هویت فرهنگی، دینی و ملیتی که دارند انجام دهید. پشت هر پروژه اقتصادی و فنی و هر سازه عمرانی که امریکایی ها در دنیا دارند حتما برنامه های نفوذپذیری و برنامه های دیگری در آنجا مطرح است.

 

 

اوایل قرن بیستم یک امریکایی با یک دوچرخه وارد چین می شود و زمانی که این دوچرخه را به عنوان اولین هدیه به ولیعهد آن کشور تقدیم می کند دهها مسائل فرهنگ چین را از هم می پاشاند و از آن شکل و شمایل خارج می کند که همه اینها با یک دوچرخه همراه می شود و اتفاقاتی در آنجا رخ می دهد که در تاریخ ما هم هست.

 

 

به طور فرض اگر امریکایی ها می آیند در مورد مسائل اقتصادی صحبت کنند یقینا هدفشان فقط مسائل اقتصادی نیست و اهدافی را به صورت پشت پرده دنبال می کنند لذا این را مقام معظم رهبری، «نفوذ» تعبیر کرده اند؛ نفوذ یعنی قسمت هایی که در مذاکرات و برنامه های ما نیست جزو اهداف طرف مقابل نیست ولی آنها آن را به صورت پشت پرده دنبال می کنند بنابراین اگر مذاکره ای حاصل شود آنها از آن مقاصدی که دارند نمی گذرند و در زمینه مسئله ای که مورد مذاکره است مذاکره می کنند ولی برنامه شان چیز دیگری است می خواهند به این طریق جا را باز کنند.

 

 

به فرض مثال می خواهند جاده ای برای شما بسازند ولی همراه جاده فرهنگ خودشان و فرهنگ بی بند و باری را برای شما می آورند در همه جای دنیا این اتفاق افتاده است که برای یک چیز جزیی رفته اند ولی اتفاقات فرهنگی بسیار نابجایی به نفع خود و ایده پلیدشان رخ داده است لذا رهبری فرمودند مذاکره و صحبت نکنید و به همین جا بسنده کنید امریکایی ها هرگز خالص نخواهند شد مگر اینکه روزی بشود که آن رژیم و شرایط تغییر کند و اینها این ایده های شیطانی را دنبال نکنند ولی وقتی الان تاریخ به ما ثابت کرده است که امریکایی ها جز برای کوبیدن فرهنگ و دین پا به جایی نگذاشته اند و پای میز مذاکره ای ننشسته اند و برای ما واضح و مبرهن است که امریکایی ها فقط برای ما در دنیا استثنا قائل نمی شوند. تاریخ صدساله اخیر در دنیا مشخص کرده است که ما نمی توانیم بگوییم این اتفاق برای ما پیش نمی آید بنابراین رهبری با جایگاهی که داشتند فرمودند دیگر مذاکره ممنوع است و آنها دست بردار از شرایطشان نیستند.

 

 

در شرایط بعد از مذاکرات چگونه باید رفتار کنیم که علاوه بر استفاده از توفیقات ناشی از مذاکره اما از عزت و استقلال و آزادی نیز صیانت شود؟

 

 

امریکایی ها همیشه ثابت کرده اند که زیاده خواه هستند و به آنچه که در مذاکرات اتفاق می افتد قانع نبوده اند شما مطمئن باشید همین بند بند مذاکرات را که ما با دو فوریت اجرا کنیم آنها قطعا زیاده خواهی می کنند. به طور مثال موشک عماد برای آنها عامل زیاده خواهی شد موشک عماد اصلا جز مذاکرات نبوده و ربطی به مذاکرات نداشته است اگر ما موشک عماد را به جای الان سه ماه بعد آزمایش می کردیم امریکایی ها می گفتند شما این موشک را بعد از برجام ساخته اید و ما نمی توانستیم دلیل بیاوریم که ساخت موشک قبل از برجام بوده است و ما بهترین کار و قابل دفاع ترین کار را کرده ایم که آن را در زمان فعلی مورد آزمایش قرار داده ایم.

 

 

امریکایی ها دیگر این توان را ندارند که بگویند ایران با ما توافق می کند و از آن سو موشک می سازد ولی شما دیدید که آنها در این مدت چه کردند در مواردی که اصلا ربطی به برجام نداشته است در شورای امنیت در حال پیگیری هستند که تحریم هایی را علیه ما وضع کنند اینها جز زیاده خواهی ها است و ما با توجه به شناختی که از آمریکا داریم یقین داریم آنها روی بند بند توافق زیاده خواهی می کنند و آن طور نیست که دقیق بیایند روی بندی که توافق کردیم هر کدام سهم خود را انجام دهیم و برای هر بند مطلبی را باز می کنند.

 

 

وزیر خارجه آلمان می داند که سیاست ما در مقابل اسرائیل چیست و می داند که ایران، اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و در فرهنگ و سیاست ما هیچ جایی ندارد اما او گفته که اسرائیل باید در منطقه تعیین کننده باشد اینها نفوذ است و فرهنگی است که از طرف غرب وارد کشور ما می شود.

 

 

باید درست مقابله کنیم در بند بند و ذره ای کوتاه نیایم و جلوی زیاده خواهی آنها را بگیریم و در عین حال به تعهدات خود عمل کنیم تا دنیا بداند ما به تعهدات خود شرعا و قانونا پایبند هستیم

منبع: خبر آنلاین

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات