بعد از اتهامات سنگین علیه مقامات ایرانی

پاول دروف مدیر روسی شبکه پیام‌رسان تلگرام در اظهار نظر جدیدی مدعی شده که ظاهراً شبکه تلگرام طی دو هفته گذشته در ایران بلاک یا فیلتر نشده است.

 

پاول دروف

 

در حالی که مدیر تلگرام اتهامات سنگینی را به مسئولان وزارت ارتباطات مبنی بر درخواست‌شان برای دسترسی به اطلاعات کاربران ایرانی مطرح کرده بود اما اکنون در پیام جدیدی در کانال تلگرامی خود گفته است: "طی دو هفته گذشته این شبکه در ایران از کار افتاد و ما گمان کردیم که فیلتر شده هرچند که به شکل نرمال بازگشت.

 

 

مسئولان ایرانی نیز اعلام کردند که این شبکه را در ایران نبستند بلکه لینک ارتباطی ایران ــ ترکیه که کانال سوئز و باب‌المندب را شامل می‌شود از کار افتاده است، لذا سرویس‌های بسیاری با توجه به اتصال ضعیف غرب ایران از کار افتادند یا با اختلال مواجه شدند.

 

 

دولت ایران هم صراحتاً اعلام کرد که دنبال در اختیار گرفتن اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام نیست.

 

 

با توجه به اینکه اکنون وضعیت سرویس‌دهی تلگرام به حالت اولیه بازگشته است بنده هم فکر می‌کنم که منظور مسئولان ایرانی از درخواست به تلگرام آن‌طور که بنده گفتم نبوده است.

 

 

اکنون بابت اظهارات نادرست خود عذرخواهی می‌کنم و می‌خواهم این برداشت من را به پای این بگذارید که سابقه فیلترینگ ایران دیدگاه من را تحت تأثیر قرار داد و گمان کردم که می‌خواهند تلگرام را مانند فیس‌بوک و توئیتر فیلتر کنند.

 

 

البته این به‌معنای این نیست که تلگرام به هیچ عنوان در آینده فیلتر نمی‌شود. مقامات ایرانی گفته‌اند که اگر ربات‌ها و کانال‌های با محتوای مستهجن ادامه فعالیت دهند، تلگرام را فیلتر می‌کنند.

 

 

ما قبلاً بیشترین ربات‌ها و کانال‌های مستهجن را بلاک کردیم و حتی محدودیت‌هایی را هم روی اپ‌استورها اعمال کردیم.

 

 

ما به ادامه فعالیت‌هایمان در ایران امیدواریم".

منبع:تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات