/دیدگاه/ حمید رضا مهدی زاده

آقای مطهری! در این جمهوری اسلامی که بعضی از اقداماتش به زعم شما بدتر از دوران شاه است، شما مدرک دکترایتان گرفتید ، نماینده مجلس شدید ، استاد دانشگاه شدید و سود سرشار مالی از انحصار محض از چاپ کتابهای ملکوتی شهید مطهری بدست آورده و می آورید...

 

حمید رضا مهدی زاده

 

حمید رضا مهدی زاده در یادداشتی به  اظهارات اخیر علی مطهری پرداخت.

 

 

وقتی پشت درب اتاق عمل در بیمارستان 15 خرداد منتظر شنیدن خبر بهبودی فرزند خردسالم بودم که به خاطر اقتضائات دوران کودکی در بازی و شیطنت زمین خورده و به پارگی لبش هم منجر شده بود . باورم نمی شد که هم زمان با شنیدن خبر سلامتی امیر علی، حرفهای دیگری هم از پچ پچ چند نفر که به گفته خودشان خواهان نابودی نظام جمهوری اسلامی بودند ، راجع به اظهارات آقای علی مطهری به جهت برخوردهای زننده و فضاحت بار جمهوری اسلامی!!! درباره منتقدانش !!!، به نسبت دوران حکومت به تعبیر آنها اعلی حضرت پهلوی!!! بشنوم .

 

 

به حرفشان توجهی نکردم چون خودشان را ضد انقلاب می دانستند و طبیعتا روایتشان نیز به هیچ وجه مورد وثوق نبود . ضمن آنکه از عملکرد فوق العاده کادر درمانی بیمارستان 15 خرداد و تبحر بالای تیم‌های جراحی در به ثمر رساندن عمل های بسیار سخت پلاستیک و زیبایی آن‌ چنان شادمان بودم که می خواستم با ریاست بیمارستان گفتگو کنم و از موفقیت های نوابغ پزشکی دلیرانمان بیشتر آگاه شوم ، خصوصا که این پیشرفت‌ها در اوج تحریم‌های ظالمانه غرب بر علیه ملت مظلوم ایران صورت گرفته ، ولی از طرف دیگر این اتفاقات شیرین در همین جمهوری اسلامی بوجود آمده که طرفداران نظام طاغوتی پهلوی چشم دیدنش رانداشتند.

 

 

پس از بازگشت به منزل ، بنا به گفته آنها در گوگل پویش کردم و متاسفانه دیدم که به نقل از سایت حزب اعتماد ملی مطالبی مفصل از قول آقای علی مطهری در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه تهران نقل شده که سر تیترش این جملات بود :  برخی از برخوردهای ما در جمهوری اسلامی از زمان شاه هم بدتر است!!!

ظاهرا آقای علی مطهری این صحبتها را در شرایطی به زبان آورده اند که به نقل از همین سایت ، نیروهای حراست از ورود ایشان با اتومبیلشان به داخل دانشگاه جلوگیری کرده اند و علی آقا مجبور به پیاده روی شده اند.

 

 

به بعضی از سخنان آقای دکتر در آن جمع اشاره می کنم:

 


1- زمانی که وضعیت مطبوعات قدری باز بود کارهای مثبتی شکل گرفت مثل افشای قتل‌های زنجیره ای ، افشای مساله کهریزک ، و یا مرگ ستار بهشتی.

 

 

2- در دوره اول احمدی نژاد فضا بهتر بود اما بعد از سال 88 فضا خیلی بسته شد.

 

 

3-  اگر افراد کار آمد تری وارد مجلس شوند و یک مجلس  قوی تشکیل شود می تواند کارهای زیاد تری انجام دهد. مجلسی که اگر در جایی بین حفظ نظام و حقوق مردم بوجود آید مردم او را فقط نماینده نظام ندانند ، اگرچه نظام ما یک نظام مردمی است.

 

 

4- امیر المومنین مخالفان خود را به زندان نیانداخت و نه سهم بیت المالشان را قطع نکرد و تنها زمانی که دست به شمشیر بردند به جنگ آنها رفت

 

 

5- شهید مطهری در زمان شاه زندان رفت ولی از تدریسش در دانشگاه جلوگیری نشد.

 

 

6- من در جایی گفتم که اگر موسوی و کروبی زمان حصر آیت الله منتظری اعتراض می کردند این اتفاق سر خودشان نمی آمد.

 

 

7- حوادث هشتاد و هشت سه ریشه و پایه داشت : اشتباهات کسانی که پشت سر یک کاندیدا واقع شدند و کار غلطی بود 

 


شیطنت هایی که از سوی آقای احمدی نژاد صورت گرفت و عدم تمکین قانونی که آقایان موسوی و کروبی داشتند.

 

 

8- اگر رهبری بگوید من به آقای الف رای می دهم مردم حق دارند که به آقای ب رای بدهند و برداشت ما باید نسبت به ولایت فقیه اصلاح شود ، رفتار شهید مطهری با امام طوری نبود که عقل خود را تعطیل کند.

 

 

و البته در پایان نیز آقای علی مطهری بیان می کنند که دلیلی برای رد صلاحیتشان از سوی شورای نگهبان نمی بینند زیرا حرفی نزده اند که باعث آسیب زدن به نظام و کمک به دشمن باشد.

 

 

قسم به خدای کعبه ، همیشه از آدمهایی که پشت سر رهبری و یا امام پنهان می شوند و صحبت‌های این بزرگواران را برای کوبیدن طرفهایشان مداوم تکرار می‌کنند و از خود چیزی ندارند همیشه بیزار و منزجر بوده و هستم و در نوشته هایم نیز به جز یکی دو مورد از رهبری معظم مطلب دیگری نیاورده ام ولی آقای علی مطهری شما مصداق بارز همان جمله چند سال قبل رهبر انقلاب هستید که فرمودند بعضی ها نمک جمهوری اسلامی را می خورند و نمک دانش را می شکنند.

 

 

در این جمهوری اسلامی که بعضی از اقداماتش بدتر از دوران شاه است شما مدرک دکترایتان گرفتید ، نماینده مجلس شدید ، استاد دانشگاه شدید و سود سرشار مالی در انحصار محض از چاپ کتابهای ملکوتی شهید مطهری بدست آورده و می آورید در حالی که بسیاری از انقلابیون واقعی آرزوی چاپ کتابهای ایشان را برای توزیع گسترده در میان نسل جوان را دارند.به جرات می توانم بگویم، آزادی ای که در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد، در هیچ کجای دنیا نیست؛ یک دلیل بسیار کوچکش همین اظهارات ضد مردمی اخیر شما می باشد.امیدوارم قدری به خود آیید و در سناریوی نفوذ و استحاله دشمن بازی نکنید.

 

 

دشمنی شما با آقای احمدی نژاد به جایی رسیده که مفسران بی بی سی و صدای آمریکا و بی مقدارهای حقیری چون   امثال شهرام همایون با اشتیاق وصف ناشدنی اظهاراتتان را تفسیر می کنند و از شنیدنش آنچنان مست می گردند که تو گویی تمام مشروبات لندن و لوس آنجلس را یکجا سرکشیده اند و جناب عالی با پر رویی هرچه تمام تر می گویید که من حرفی نمیزنم که باعث آسیب رساندن به نظام و شادی دشمنان شود!!!

 

 

من به یاد نمی آورم وشاید کس دیگری هم به یاد نیاورد و اگر کسی می داند به ما هم خبر دهد تا بدانیم که آقای کروبی و آقای موسوی در کدام دفتر اسناد رسمی به شما وکالت تام الاختیار کاری برای رفع حصرشان داده اند که این طور کاسه داغ تر از آش شده اید؟

 

 

البته من هم قبول دارم که در یک مقطع کوتاه مدت پس از ادعای تقلب مطبوعات طرفدار آقایان محدود شدند که نباید می‌شدند بسیاری از اصلاح طلبان هستند که امثال حقیر باید از آنها درس انقلابی گری یاد بگیریم و تعهدشان به جمهوری اسلامی از خیلی ها که مدعی صرف هستند به مراتب بیشتر نباشد کمتر هم نیست ولی آزادی مطبوعات در جمهوری اسلامی به حدی هست که روزنامه ای بگوید من شارلی ابدو هستم و دیگری ولایت امیرالمومنین را زیر سوال ببرد و دیگری به حضرت امام توهین کند و دیگری اصل ولایت فقیه را زیر سوال ببرد و همه این موارد بعد از سال هشتاد و هشت اتفاق افتاده است.

 

 

شما یا به عمد خودتان را به فراموشی زده اید و یا نمی دانید  که اگر نمی دانید از اطرافیانتان بپرسید که ساواک پس از آزادی شهید مطهری از زندان به عمد اجازه تدریس ایشان را در دانشگاه داد برای اینکه شائبه همکاری آیت الله با رژیم را بوجود بیاورد که تا حدودی هم موفق بودند برای خیلی های دیگر هم از چنین روشی استفاده کردند و حتی یکی از دلایل گروه تروریستی فرقان در ترور ایشان همان تدریس در دانشگاه پس از آزادی از زندان بود.

 

 

با رندی می گویید اگر تزاحمی بین حفظ نظام و حقوق مردم بوجود آید مجلس کارآمد فقط نماینده نظام نیست.

 

 

اولا شما خودتان هم نماینده مردم در همین مجلس هستید پس اگر ناکارآمد بوده، حتما شما هم در ناکارآمدیش به زعم خودتان شریکید و ثانیا اگر این نظام مردمی است دیگر چه تزاحمی ؟ و اگر مردم خواهان حفظ این نظام هستند مانند آنچه که در راهپیمایی نهم دی که حتما به خوبی به یاد دارید اتفاق افتاد آیا حفظ نظام به معنای محقق شدن حقوق مردم نیست؟ و اگر این نظام مردمی نیست که خود شما هم فرقی با نمایندگان زمان شاه خصوصا اعضای حزب رستاخیز در مجلس شورای ملی ندارید.

 

 

می گویید امیر المومنین مخالفان خود را به زندان نیانداخت و سهم بیت المالشان را قطع نکرد. وا اسفا که پسر شهید مطهری تا این حد از تاریخ صدر اسلام بی خبر است حضرت به آن دسته از مخالفانی که با ایشان بیعت نکردند و مساله خود را با حضرت شخصی اعلام می کردند کار نداشتند والبته بیعت ارازل و اوباشی مانند سعید بن عاص و مروان حکم و ولیدبن عقبه را نپذیرفتند و خانه جاسوسان معاویه را خراب کرده و فرمان قتلشان را هم صادر نمودند بیش از این به خاطر حفظ وحدت از دلایلش صحبت نمی کنم ولی همین قدر بدانید که لیاقت امثال عبدالله عمر این بود که به جای بیعت با دستان مبارک حضرت امیر با پاهای پر از نجاست حجاج بیعت کنند ولی در زمان حاضر هم به خوبی به یاد دارید که آقای هاشم آقاجری در دانشگاه همدان به رهبر این مملکت نه توهین که فحاشی  کرد نه به زندان افتاد نه اعدام شد و نه سهمش از بیت المال قطع گردید.

 

 

به خوبی میدانید که آقای موسوی و آقای کروبی که در سناریوی آمریکایی- انگلیسی- صهیونیستی تا مرز براندازی هم پیش رفتند،هنوز هم معتقد به عقیده پوشالی تقلب هستند اگر وسایل ارتباط عمومی به آنها داده شود ودرب منزلشان باز شود و خود دشمنان حادثه ای برای آنها پدیدآورند، آیا دوباره خوراک وحشتناک خبری به ضد انقلاب ورسانه هایشان در تقابل با نظام بوجود نمی آید؟ آیا شرایط برای ایجاد تنش توسط معدود هوادارانشان برای یک جنجال گسترده بین المللی نظیر قتل ندا بوجود نمی آید؟ آیا دادگاهی کردن آنها متعفنینی چون احمد شهید را در فشار گسترده به جمهوری اسلامی با نام نقض حقوق بشر یاری نمی دهد .نکند شما به دنبال شروع یک فتنه جدید هستید که چون رویتان نمی شود اعلام کنید این گونه صغری کبری می چینید؟

 

 

و اما کلام آخرتان در بحث ولایت فقیه مگر کسی جلوی کسانی را که مانند رهبری نظرشان روی آقای الف نبود وخواهان آقای ب بودند را گرفت ؟ مگر آن زمانی که حضرت امام فرمودند جمهوری اسلامی نه کم ونه زیاد و 99.8 درصد  از ملت رای دادند و حتی شهید مطهری هم از آن اسم با تمام توان دفاع کردند عده ای تعطیل مغز و عقل بودند که از خواست رهبرشان با تمام توان حمایت کردند؟

 


وشاید شما عقل خود را تعطیل کرده اید که حمایت اکثریت ملت از رهبری چه امام(ره) وچه رهبری را تعطیل مغزی به حساب می آورید.

 

 

البته با قاطعیت می گویم که پاسخ بیان را باید با بیان داد و هرگونه برخوردی نظیر آنچه که برایتان در شیراز اتفاق افتاد مردود ومحکوم است ولی بدانید شما وقتی باد می کارید طوفان درو خواهید کرد یعنی با توهین به توده مردم با هر موقعیت اجتماعی ویا وضعیت تحصیلاتی نمی توانید همیشه از تمامی مردم انتظار پاسخی منطقی را داشته باشید.

 

 

آقای علی مطهری بالا غیرتا در این ایام باقی مانده تا انتخابات صرفا از همین سران فتنه خودمان حمایت کنید و پای گوگوش و داریوش و بهروز وثوقی و اشرف پهلوی را به جمع مظلومان حقوق مدنی باز نکنید ... و تا دیر نشده به فکر آخر و عاقبت خود باشید که هیچ دعایی برای حال و روز امروز شما بهتر از عاقبت بخیری و افزایش درک و بصیرت نیست.

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • الف

    ميدونم كه نميزاري روي سايت ولي اينو بگم اين مسايل بهش ميگن جنگ زرگري واسه من وتو ساده آقا ايشان از اقوام نزديك همان جنايي هستند كه شما ازشون دفاع مي كنيد مسئله خانوادگيه مگه جز اينه كه خواهرش يا همان دختر مرحوم مطهري زن آقاي لاريجانيه رئيس محترم مجلسه
    من تو چرا بشيم كاسه داغتر از آش حل
    ميشه

نظرات