در دیدار سردار سلیمانی باجنبش حماس چه گذشت ؟

سردار «قاسم سلیمانی» در دیدار با هیئت جنبش مقاومت حماس در تهران گفت: مشکل ما با عربستان تمام خواهد شد و کسانی که اینجا و آنجا صف بندی کردند، ضرر خواهند کرد و همه به یاد خواهند آورد که چه کسی در کنار چه کسی قرار گرفت.

هیئت حماس در تهران با بسیاری از مسئولان ایرانی دیدار کرد اما دیدار مهم و غیر علنی آنان با فرمانده سپاه قدس قاسم سلیمانی قابل توجه است.

تسنیم نوشت؛ سردار «قاسم سلیمانی» در دیدار با هیئت جنبش مقاومت اسلامی «حماس» گفت: مشکل ما با عربستان تمام خواهد شد و کسانی که اینجا و آنجا صف بندی کردند، ضرر خواهند کرد و همه به یاد خواهند آورد که چه کسی در کنار چه کسی قرار گرفت.

وی افزود: نبرد شما طولانی و گسترده است و همه جهان اسلامی باید از شما حمایت کنند و ما می خواهیم فلسطین قوی باشد و در آشتی بین شما موفق شویم.

تشریح نگاه ایران به مقاومت از زبان سردار سلیمانی

در این دیدار سردار سلیمانی به طور مفصل در مورد مقاومت و نگاه ایران به آن صحبت کرد و گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال فلسطین ثابت و استوار است و همان موضعی که قبل از توافق اتمی داشت پس از آن نیز باقی است و تغییر نمی‌کند.

حمایت ایران از فلسطین ادامه می یابد

وی افزود: ما به حمایت از فلسطین ادامه می‌دهیم و با صدای بلند تاکید کرد که مذاکرات با غرب در مورد توافق اتمی بود و هیچ موضوع دیگری در آن مطرح نشد و معاملات دیگری انجام نگرفت.

سردار سلیمانی تصریح کرد: با صراحت کامل بگویم که محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشور ماموریت مشخص و روشنی داشت که همان توافق اتمی بود و اختیار بررسی موضوع دیگری به وی تفویض نشده بود هر چند آمریکا تلاش زیادی در این خصوص بعمل آورد.

افزایش ده برابری فشار آمریکا هم موضع ایران را تغییر نمی‌دهد

وی ادامه داد: حتی ما بررسی روابط دو جانبه با آمریکا نیز را نپذیرفتیم و با وجود نیاز و موارد ضروری با آنان وارد هیچ موضوع دیگری نشدیم و برای شما تاکید می کنم که آنان اگر فشارها و تحریم ها علیه ما را ده برابر می‌کردند، هرگز در قضیه فلسطین امتیاز نخواهیم داد از همین رو شاهد هستید که کنگره آمریکا بر موضع ضد ایرانی خود مبنی بر اینکه ایران حامی تروریسم و فلسطین است، پافشاری دارد.

وی افزود: همانطور که می دانید برخی می گویند ما به دلیل منافع خود از فلسطین حمایت می کنیم اما این از آغاز انقلاب اسلامی صحیح نبوده و نیست زیرا ما آماده مذاکراه و یا تفاهم با آمریکا یا دیگران بر سر مسأله فلسطین نیستیم.

حمایت از فلسطین موضوعی بین ما و خدا است

سردار سلیمانی گفت: به شما تاکید می‌کنم که به برادران خود بگویید که حمایت ما از فلسطین ادامه خواهد یافت زیرا این موضع اصولی و عقیدتی ما و بین ما و خداوند است.

وی سپس در مورد میزان حمایت ایران از فلسطین گفت: برخی اوقات حمایت ما کاهش یافت و این به دلیل شرایط و اوضاع اقتصادی بود نه تغییر مواضع سیاسی در قبال فلسطین، زیرا اصول ما تغییر نمی‌کند و همچنان فلسطین در نظر ما به عنوان یک عقیده باقی خواهد ماند.

سردار سلیمانی همچنین یادآور شد که ایران با حمایت سایر کشورهای اسلامی از مقاومت فلسطین مخالفتی ندارد.

وی در تایید این موضع افزود: ما با اینکه کشورهای اسلامی از شما حمایت کنند، مخالفتی نداریم بلکه دست هر کشور اسلامی که کنار فلسطین قرار بگیرد، می بوسیم و در این خصوص مشکلی نداریم بلکه کمک هر یک از این کشورها به شما و حمایت از مقاومت‌ مایه خرسندی است.

وی سپس ابراز امیدواری کرد که هیچ کس در اختلافات گذرای منطقه دخالت نکند، اختلافات ما با عربستان پایان خواهد یافت و هر کس اینجا و آنجا صف بندی کرد، زیان خواهد دید.

در ایران همه انقلابی و حامی فلسطین هستند

وی صحبت های خود را با گفتن چند جمله پایان داد از جمله اینکه  در ایران وقتی حرف فلسطین مطرح باشد، همه انقلابی هستند و فلسطین را دوست دارند و فلسطین حتی در اوضاع داخلی ما یک موضوع اساسی به شمار می آید.

سردار سلیمانی اظهار داشت: چند سال قبل برخی شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» را  سر دادند، از شما می پرسم آنان اکنون کجا هستند، این را در قاموس سیاسی داخلی خود ثبت کرده‌ایم که هر کس علیه حمایت ما از فلسطین شعار سر دهد هیچ پست سیاسی نخواهد داشت و در تصمیم گیری سیاسی کشور نیز نقشی نخواهد داشت. این کجا می تواند به دست آید؟

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • مالگه

    درود خدا بر سردار رشید اسلا حاج قاسم عزیز و سلام خدا بر سردار شجاع و کاربلد و بی ریا سردار دیپلماسی محمد جواد ظریف عزیز

نظرات