نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت حاضر است جوانان ما در حاشیه شهرها زیر فشار بیکاری ، مجردی و بی مسکنی بمانند اما گوشه دل اقشار متوسط و پولدارها با قطع یارانه نلرزد و این نشان دهنده اولویت دولت است

به گزارش لرستان خبر، "بهرام بیرانوند" نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به به موضوع قطع یارانه غیر نیازمندان گفت: دو سال است که  مجلس قانون تصویب کرده که یارانه اقشار غیر نیازمند قطع شود اما دولت این کار را نکرد و امسال نیز کمیسیون تلفیق این را مصوب کرد و در صحن مجلس هم رای آورد. 

وی اضافه کرد: به نظر می رسد دولت در مقابل این هم تمکین نخواهد کرد و دلیل آن سیاسی می باشد نه کارشناسی و صندوق رای است که این ظلم بزرگی است که به اقشار ضعیف جامعه می شود. به گفته وی اگر در بهداشت و تولید مشکل داریم ، به دنبال یک منبع مالی هستیم تا این مشکل را حل کنیم  و اگر دولت شب پرداخت یارانه ، شب عزا است ما می خواهیم این لباس عزا را از تن دولت در بیاوریم و بارش را سبک کنیم .

 بیرانوند اظهار داشت: آن چیزی که محقق نمی شود و باعث عزای دولت است این است که یا قطع یارانه افراد غیر نیازمند می توان  مابقی را به تولیدکنندگان به عنوان یارانه تولید بدهد و در راستای امر تولید و اشتغال اختصاص داده شود اما دولت اراده قطع یارانه ها پولدارها را ندارد.

 وی با اشاره به اینکه موضوع قطع یارانه غیر نیازمندان به نگاه دولت بر می گردد گفت: دولت حاضر است جوانان ما در حاشیه شهرها زیر فشار بیکاری ، مجردی و بی مسکنی بمانند اما گوشه دل اقشار متوسط و پولدار نلرزد و این نشان دهنده اولویت دولت است. 

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امسال برای بودجه 95 تصویب شد که در آمد افرادی که 35 میلیون تمان در سال دریافت میکنند مانند نمایندگان مجلس، کارمندان، قضات، پزشکان ، اساتید دانشگاه و افرادی که در خارج مقیم شده اند قطع شود که اگر این امر محقق شود یارانه 24 میلیون نفر غیر نیازمند قطع می شود.

 بیرانوند به موضوع برجام اشاره کرد و گفت: دلت پیروزی سیاسی  برجام را می خواهد و همه منتقدان به عینیه می دیدند که آن چیزی که نوشته می شود و نامش برجام است امکان عملیاتی ندارد. 

به گفته وی تحریم های اولیه عمده تحریم هاست و در خود آمریکاست و در شرکت های آمریکایی اعمال می شود از جمله حق استفاده از مبادلات دلاری چرا که دلار اختیارش با آمریکاست و نمونه دیگر نرم افزار سوئیفت که این هم تولید شرکت های آمریکایی است. 

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برجام های بعدی اضافه کرد: برجام های بعدی نوعی شعبده بازی و چشم بندی است که مردمی که از اصل ماجرا و مذاکرات و توافق خبر ندارند در این چشم بندی منتظر نتیجه خواهند بود که هیچگاه از راه نخواهد رسید. 

وی بیان کرد: این خوابی است که دشمنان ما می بینند اما بایدتوجه داشت که جمهوری اسلامی ریشه اش در عمق ایمان و توکل می باشد و 35 سال است در برابر عربده کشی آمریکا ایستاده و در این میان خیلی نگران رفتار آمریکا نیستیم بلکه  نگران کسانی هستیم که باورشان عوض شده و مدیرانی که حتی اگر آمریکا از آنها نخواهد، خودشان شتابان پشت سر خواسته های آمریکا می روند. 

بازتاب بروجرد

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • سپهوند

    ای شیرمرد لرستان 2سال دیگه معلوم میشه چی گفتی

نظرات