استفاده ابزاری فتنه گران از کارگران

فتنه عظیم و همه‌جانبه سال 88 یکی از خطرناکترین و مهم‌ترین پیچ‌های تاریخی در طول این مدت بود که با بصیرت مثال زدنی مردم همیشه در صحنه در نهم دی ماه خنثی شد.

به گزارش لرستان خبر، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کشورهای زورگوی منطقه نظیر آمریکا نتوانستند مطامع و منافع خود را در این کشور پی بگیرند. به همین علت از بدو پیروزی این انقلاب از هر ابزاری برای نابودی جمهوری اسلامی استفاده کردند و فتنه ها به راه انداختند.

انقلاب رنگی نوعی از انقلاب بدون خونریزی است. این واژه را برای نخستین بار «واسلاو هاول» رهبر مخالفان چکسلواکی در انقلاب ۱۹۸۹ این کشور بر سر زبان‌ها انداخت.این جریان که عموماً در برابر اعتراض به نتایج انتخابات صورت گرفته است، از ابزارهای گوناگونی برای نمایش تقلب و یا فساد حاکمان استفاده می نماید.

رهبر انقلاب با مجاهدت برجسته خود توانستند در جریان فتنه 88، پرچم بصیرت‌افزایی را در کشور افراشته سازند، از سوی دیگر ایشان با شکافتن و تبیین تاریخ با شرایط امروز توانستند میزان بصیرت را در سطح جامعه ارتقاء داده و در مقابل فتنه‌گران بایستند.

ایشان در همان زمان فرمودند:«فتنه یعنی حادثه ای‌ای غبار آلود که انسان نتواند دوست را از دشمن تشخیص دهد و دریابد که این فتنه از کجا تحریک می‌شود، فتنه‌ها را باید با روشنگری خاموش کرد زیرا هر جا روشن گری باشد دست فتنه انگیز کوتاه می‌شود ... «فتنه» مثل یک مه غلیظ است فضا را نامشخص می‌کند، چراغ مه شکن لازم است که همان بصیرت است.«

 

در اوج فتنه 88 کمترین جایی که از فتنه تاثیر گرفت جامعه کارگری بود و البته در برخی قسمت‌ها افراد نفوذی کارهایی کردند، ولی به سرعت از بین رفت.

در آن زمان جریان فتنه در آخرین تلاش های خود جهت ایجاد اغتشاش به انتشار بیانیه ای در سایت اتاق فکر لندن نشین به نام کارگران جنبش سبز دست زد.

اتاق فکر لندن نشین در بیانیه خود با اشاره به روز جهانی کارگر خواستار تجمع مردمی!در مقابل وزارت کار در تهران و در سایر استان ها شده بود که با عدم استقبال این نقشه نیز نقش برآب شد.

نکته قابل توجه نیز در این  تجمع، استفاده از شعارهایی بدون ممضمون روز کارگر بود که بیش از پیش بر تلاش برای ایجاد اغتشاش و استفاده ابزاری از کارگران پرده بر می داشت.

 

قابل ذکراست که جریان فتنه در ایام انتخابات هیچ گونه برنامه ای برای دهک های پائین جامعه نداشته وآنان را در حوزه رای خود محسوب نکرده بود و توجه آنان به روز کارگرنشان از نگاه ابزاری آنان به این طیف زحمت کش جامعه را داشت.

نکته‌ای که باید مدنظر قرار بدهیم این است که دشمن در چه حد توانسته با آن مقدار هزینه، از تشکل‎های کارگری بهره‎برداری کند.

جامعه کارگری جزو پرکارترین قشر جامعه است. این قشر در زمان جنگ در چند جبهه فعالیت کرد و امروز نیز جامعه کارگری با توجه به مشکلاتی که دارد، محکم برای دفاع از انقلاب ایستاده‌اند.

منبع: کارگر آنلاین

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات