طبیب زاده:

هاشمی رفسنجانی با نامه ای که به رهبری نوشت، به صراحت رهبر انقلاب را به مشتعل شدن آتش های زیرخاکستر تهدید کرده بود. بنابراین کسانی که این آتش زیرخاکستر را شعله ور کردند، نه عوامل میدانی بلکه هاشمی و فرزندانش بودند.

به گزارش لرستان خبر، «زهره طبیب زاده»، در گفتگو با خبرنگار ما، کانون اصلی همه تحرکات اجتماعی سازمان یافته مانند فتنه 88 و 78 را خواص دانست و اظهار کرد: عوام معمولا مشکلات خود را به صورت فردی می بینند و کمتر پیش آمده مردم عادی به مشکلات خود دامنه اجتماعی بدهند و آن را در مقیاس بزرگ اجتماعی بروز و ظهور دهند.

وی با بیان اینکه خواص به ابزارها و کانون های اصلی قدرت و ثروت دسترسی دارند، تأکید کرد: خواص برای حفظ این کانون های قدرت و ثروت تلاش می کنند.

طبیب زاده ادامه داد: خواص تلاش می کنند با ارائه اخبار و اطلاعات غلط به توده های مردم و سوء استفاده از مردم برای رسیدن به اهداف مادی خود، در مدیریت سیاسی کشور تغییر ایجاد کنند.

وی با تأکید براینکه برپایی فتنه هایی مانند فتنه 88 قطعا کار خواص و جمع کنندگان مال دنیا بوده، افزود: این خواص بودند که با تبلیغات و فضاسازی توده های ناآگاه را به صحنه می آورند و از آن ها استفاده می کنند.

نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی خواص فتنه گر را «روندگان به دنبال کسب قدرت» خواند و گفت: همین افراد هستند که فضای ناآرام جامعه را برای سوءاستفاده های شخصی خود مساعد می دانند و به دنبال تخریب آرامش جامعه و مردم هستند.

گفتمان دولت نهم بازگشت به خاستگاه اصلی انقلاب بود

وی در پاسخ به این سوال که عامل اصلی شکل گیری فتنه 88 چه بوده است، گفت: فکر می کنم گفتمان جدیدی را که توسط دولت نهم ایجاد شد عده ای که خود در دو دوره هشت ساله مدیریت کشور آن را کنار گذاشته بودند، برنتافتند و همین امر باعث شکل گیری فتنه 88 بود.

طبیب زاده گفتمان جدید دولت نهم را تشریح کرد و افزود: گفتمان این دولت بازگشت به انقلاب و خاستگاه اصلی آن بود و مفاهمی مانند ساده زیستی کارگزاران نظام از جمله آن بود.

وی ادامه داد: استکبارستیزی در دولت نهم وجهه بسیار قوی و بارزی از خود بروز داد و همچنین تلاش مدیران دولتی برای انجام خدمت و بازگشت به شعارهای اولیه و اصلی انقلاب اسلامی در دولت نهم جلوه نوینی به خود گرفت.

ترویج سازش کاری با دشمنان توسط عوامل فتنه 88

نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دوران دولت نهم مردم طعم خوش خدمت را حس کرده بودند، ادامه داد: با این حال عده ای معتقد بودند سکان مدیریت جامعه باید در دست خودشان باشد و هیچ احدی خارج از آن چرخه مدیریتی مورد نظر آن ها، نباید در انقلاب اسلامی را مدیریت کند.

وی افزود: این چرخه مدیریتی رویکرد سازش کارانه با غرب و امریکا را دنبال می کند و اشرافی گری را در جامعه رواج می دهد.

طبیب زاده تأکید کرد: این افراد به همین دلیل شیوه مدیریتی دولت نهم را نتوانستند تحمل کنند و تلاش کردند با فضاسازی در جامعه شک ایجاد کرده و آرامش جامعه را که انتخابات 88 تداوم می داد، برهم زده و فتنه 88 را ایجاد کردند.

وی فتنه 88 را دست پخت خواصِ مرفه و بی درد و سازشکار با استکبار دانست و گفت: به نظر من این خواص توطئه 88 را ایجاد کردند و با ایجاد این هزینه برای نظام و انقلاب اسلامی، می خواستند اداره اجرایی کشور را در دستان خود نگه دارند.

نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از خواص، انقلاب را ملک پدری خود می دانند، تأکید کرد: این افراد تصور می کنند که حق دارند که اداره کشور را متعلق به خود بدانند.

وی تأکید کرد: برخی بر روی هیزم تحرکات فتنه گران در میان افرادی که از روی ناآگاهی به جریان فتنه پیوستند، نفت می ریختند و آن را شعله ورتر می کردند.

رابطه نزدیک امت با رهبر انقلاب آب سردی بر آتش فتنه بود

طبیب زاده با بیان اینکه افرادی که شروع کننده فتنه 88 بودند تمایلی به خاتمه دادن آن نداشتند، افزود: اگر نبود حرکت مردم در 9 دی و اگر آن رابطه نزدیک امت با امام و مقام معظم رهبری نبود، فتنه گران می خواستند به آشوب ها دامن بزنند و آتش فتنه را بیشتر شعله ور کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم گمان می کنند که شعله آتش فتنه توسط عواملی مانند مهدی هاشمی برافروخته شد، گفت: هاشمی رفسنجانی با نامه ای که به رهبری نوشت، به صراحت رهبر انقلاب را به مشتعل شدن آتش های زیرخاکستر تهدید کرده بود.

وی ادامه داد: بنابراین کسانی که این آتش زیرخاکستر را شعله ور کردند، نه عوامل میدانی بلکه هاشمی و فرزندانش بودند.

#گناه_نابخشودنی   #بانیان_تحریم

منبع: عصر امروز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات