فرماندار بروجرد انتقاد کرد

فرماندار بروجرد از برگشت اعتبارات استانی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی انتقاد کرد و گفت: اعتبارات قطره‌چکانی که با هزار زحمت به استان تعلق می‌گیرد نباید به دلیل کم‌کاری مدیران به خزانه دولت برگشت داده شود.

علی کورانی‌فر عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری با تذکر جدی به مدیران دستگاه‌های مختلف این شهرستان‌ اظهار داشت: مدیرانی که نمی‌توانند سهمیه اشتغال خود را محقق کنند باید اعلام کرده تا فردی دیگر جایگزین آن‌ها برای اجرای این مسئولیت شود.

وی با تأکید بر ضرورت پیگیری مدیران نسبت به تحقق سهمیه اشتغال دستگاه‌های متولی خود افزود: این سهمیه‌های اعلام‌شده تعهد بالاترین مسئول استانی یعنی استاندار است و باید محقق شوند بنابراین مدیران از تمامی ظرفیت‌های قانونی خود برای پیگیری این مهم استفاده کنند.

فرماندار بروجرد بانک‌ها را موظف کرد تا نسبت به ارائه گزارش عملکرد خود در اعطای تسهیلات اشتغالزایی به اداره کار این شهرستان اقدام کرده و گفت: به این منظور همچنین ضرورت دارد با مدیران عامل بانک‌های این شهرستان جلساتی منظم در خصوص تسریع درروند اعطای تسهیلات خوداشتغالی به متقاضیان برگزار شود چراکه از سوی مدیران عامل بانک‌های استانی هیچ‌گونه ممانعتی مبنی بر عدم اعطای این‌گونه تسهیلات اعلام نکرده و آن‌ها همواره از این موضوع استقبال کرده‌اند.

وی از بی‌توجهی مدیران بر خی دستگاه‌ها و بانک‌ها نسبت به حضور در جلسات کارگروه اشتغال انتقاد و عنوان کرد: باید هزینه‌های اشتغال و توسعه در استان لرستان را بپردازیم و بی‌توجهی به این موضوع سبب تشدید بحران اشتغال می‌شود.

کورانی فر از برگشت اعتبارات استانی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی انتقاد و بیان کرد: اعتبارات قطره‌چکانی که با هزار زحمت به استان تعلق می‌گیرد نباید به دلیل کم‌کاری مدیران برگشت داده شود.

رضا امینی مدیر جهاد کشاورزی بروجرد نیز در این جلسه بابیان اینکه 35 درصد شهروندان این شهرستان در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند، گفت: ارزش تولیدات بخش کشاورزی بروجرد 1000 میلیارد تومان است.

وی افزود: سالانه 600 هزار تن انواع محصولات باغی و کشاورزی در این شهرستان تولید می‌شود که توسعه و تجهیز این بخش نیازمند توجه بیشتر و اعطای تسهیلات موردنظر توسط بانک‌های عامل است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات