دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ائتلاف ۱+۲ را ائتلاف ناقصی می دانم زیرا باید هر ائتلافی مبنای منطقی داشته باشد.

به گزارش افکارنیوز ، محسن رضایی ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه زنجان، با بیان اینکه کارآمدی باید در منطق دولت آینده باشد، افزود: باید مجمعی با حضور ۴۰۰ نفر از نخبگان کشور تشکیل و این مجمع ائتلاف را تشکیل دهد.

وی با بیان اینکه به دلیل ابهامات موجود در این ائتلاف به آن نپیوسته ام، تصریح کرد: قصد حضور در این ائتلاف را ندارم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در هیچ یک از قطعنامه های شورای امنیت نامی از من دیده نمی شود، خاطرنشان کرد: افرادی که دارای گذرنامه سیاسی باشند، از نظر دیپلماتیک مصونیت دارند.

وی با بیان اینکه در انتخابات گذشته به نفع ملت ایران کنار کشیدم، افزود: در این انتخابات به نفع شخص خاصی کناره گیری نمی کنم.

*نفع ملت ایران عبور از مشکلات اقتصادی است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امروز هم نفع ملت ایران را در عبور از مشکلات اقتصادی و رفتارهای بین المللی می دانم.

وی در پاسخ به سئوالی که حضور در استان های مختلف آغاز به کار انتخابات زود هنگام نیست، یادآور شد: در سال گذشته در ۳۰ دانشگاه کشور شرکت کردم، امسال هم تاکنون در ۲۰ دانشگاه حضور داشته ام زیرا حضور مسئولان در دانشگاه های مختلف از تاکیدات رهبری است.

رضایی با بیان اینکه در لیست برنامه های کاری خود اجرای برنامه های فرهنگی را نیز مورد توجه قرار داده ام، افزود: طرح های مختلفی برای نسل های سوم و چهارم انقلاب و بانوان کشور دارم.

وی در پاسخ به سکوت خود در فتنه ۸۸ تصریح کرد: من در سال ۸۸، سکوت نکردم، ادبیات خود را داشتم و ۲۰ اطلاعیه در این خصوص ارائه کردم، ادبیات و شالکه برخورد من با خیلی ها متفاوت بود، هر چه حقیقت بود، گفتم و قبول ندارم که می گویند رضایی سکوت کرد.

*بانک مرکزی تبدیل به صندوقچه ای در اختیار دولت شده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در حال حاضر بانک مرکزی تبدیل به صندوقچه ای در اختیار دولت شده است، افزود: در صورت انتخاب من به عنوان رئیس جمهور آینده اقتدار بانک مرکزی را بر می گردانم.

وی وجود نقدینگی بالا در کشور را از مشکلات جامعه عنوان کرد و افزود: باید انضباط بانک مرکزی تقویت شود.

رضایی با بیان اینکه اگر قبل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها قرار داشتیم، کار دیگری انجام می دادم، اما در حال حاضر ضمن ادامه واریز یارانه به حساب مردم، این یارانه ها به صورت درآمدی در اختیار مردم قرار می دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه من در دوران جنگ انزوای سیاسی و محاصره شدید اقتصادی را پیش بینی کرده بودم، افزود: سندی در این خصوص از نوشته های شهید باقری چاپ می شود که موید این موضوع است.

وی یکی از دلایل حضور خود در انتخابات را حل مشکلات اقتصادی جامعه عنوان کرد و افزود: کنار کشیدن در این عرصه خیانت به ملت ایران است.

*بدهکاری ۶۰ هزار میلیاردی دولت

رضایی بدهکاری ۶۰ هزار میلیاردی دولت و نداشتن ذخیره ارزی کافی را از مشکلات جامعه عنوان کرد و افزود: دولت با افزایش انتظارات مردم، سال های آینده را با مشکلات عدیده مواجه می کند.

وی با بیان اینکه من تاکنون دو بار در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده ام، افزود: افرادی هستند که چندین بار در انتخابات شرکت کرده اند، هیچ دولتی نبوده که من کمکش نکرده باشم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ارائه پیام تبریک خود در خصوص انتخابات سال ۸۸ تصریح کرد: من وجود ابهامات در انتخابات را به مقام معظم رهبری ارائه کردم، شکایت خود را در شورای نگهبان مطرح کرده و در نهایت به قانون تمکین کردم.

وی در خصوص مذاکره با آمریکا نیز چندین مسئله را مطرح کرد و افزود: باید در این مذاکرات این نکته که در صورت شکست مذاکرات آمریکا به ایران حمله نکند مورد توجه قرار گیرد، مذاکره باید بر اساس چه محورهایی صورت گیرد و در صورت انداختن توپ به میدان حریف باید صداقت آمریکا بررسی شود.

*بحث مذاکره با آمریکا در اختیار مقام معظم رهبری است

رضایی با بیان اینکه بحث مذاکره با آمریکا در اختیار مقام معظم رهبری است، افزود: این مسئله حاکمیتی و مربوط به یک دولت خاص نمی شود.

وی با اشاره به اینکه مسیر خود را برای حضور در انتخابات با برنامه و با صبر و حوصله انتخاب کرده ام، افزود: این بار آمده ام تا نتیجه بگیرم، در سال ۸۴ مجبور بودم کنار بکشم چرا که سیاست جامعه خیلی عوض شده بود، من معقولم تا محافظه کار، در آن زمان سیاست به قدری پررنگ بود که افراد با همان سرعتی که به بالا کشیده می شدند، با همان سرعت نیز به پایین سقوط می کردند.

*دانشجویان شش ماه قبل از فارغ التحصیلی صاحب شغل می شوند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور مقرراتی در جامعه وضع می شود که بر اساس آن همه شرکت های باید حداقل دو دانشجو را استخدام کنند، افزود: دانشجویان ۶ ماه قبل از فارغ التحصیلی صاحب شغل می شوند.

وی با اشاره به اجرای یارانه سبز در صورت انتخاب خود با عنوان رئیس جمهور تصریح کرد: یارانه سبز با هدف افزایش تولید و ایجاد اشتغال در جامعه ارائه می شود و در بخش های مکانیزه کردن کشاورزی، صنایع تبدیلی، اصلاح خاک و بذر، بیمه کشاورزان و محصولات کشاورزی پرداخت می شود.

رضایی با بیان اینکه ۵۰ درصد بلاعوض در اختیار مردم قرار می گیرد، افزود: ۵۰ درصد مابقی نیز با نرخ ۷ تا ۸ درصد ارائه می شود، کشاورزان با ارائه چنین خدماتی و در شرایط خاص و تحریم اقتصادی تقویت می شوند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم است، افزود: ۷۰ درصد مشکلات مربوط به سوءمدیریت داخلی است، باید در اقتصاد به دنبال تحولات جدید باشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در جریان فتنه ۸۸ ابتدا جریان اجتماعی در جامعه بروز کرد، افزود: آغاز اعتراضات با مردم بود اما برنامه ریزی های پنهانی موجب شد این جریانات به فتنه تبدیل شود.

وی با اشاره به مسائل اخیر کشور به ویژه مسئله مجلس شورای اسلامی و مسائل حاشیه ای سفر اخیر رئیس جمهور تصریح کرد: حاشیه سازی های برنامه ریزی شده است، نمی خواهم گول این حاشیه سازی ها را برخورم، برخی کارها در شان نظام نیست، باید به مسائل مهم تر از جمله بیکاری و گرانی ها توجه شود.

*برخی افراد با حاشیه سازی ها می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند

رضایی با بیان اینکه برخی افراد با حاشیه سازی ها در دقیقه ۹۰ فضاهایی را ایجاد می کنند که از آب گل آلود ماهی بگیرند، افزود: نباید با افکار عمومی ملت بازی شود، مردم باید با صبر و حوصله در خصوص انتخابات تصمیم گیری کنند.

وی با اشاره به حضور خود در مجالس مختلف به ویژه دانشگاه ها خاطرنشان کرد: خود را متعهد به گوش دادن می دانم، بعد از انتخابات نیز در این مجالس و برنامه ها شرکت می کنم چرا که موتور اصلی آینده ایران را نسل سوم و چهارم انقلاب می دانم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات