ظهر امروز/

لرستان خبر: ظهر امروز نمایشگاه پروژه‌های علمی دانش‌آموزی طرح 'جابر‌بن‌حیان ' با حضور فرماندار پلدختر، شهردار و جمعی از مسئولان شهرستانی در دبیرستان زینبیه پلدختر افتتاح شد.

به گزارش لرستان خبر، ظهر امروز نمایشگاه پروژه‌های علمی دانش‌آموزی طرح 'جابر‌بن‌حیان ' با حضور فرماندار پلدختر، شهردار و جمعی از مسئولان شهرستانی در دبیرستان زینبیه پلدختر افتتاح شد.

 

علیرضا افتخاری، مدیر آموزش‌وپرورش پلدختر در این مراسم اظهار داشت: طرح جابر بن حیان در 23 مدرسه ابتدایی این شهرستان اجرا شد.

 

وی با اشاره به حضور 35 درصد از مدارس ابتدایی در این طرح، افزود: در مرحله شهرستانی جشنواره جابر بن حیان 152 طرح شرکت کردند که از این تعداد 69 طرح مربوط به دوره اول ابتدایی و 83 طرح مربوط به دوره دوم ابتدایی بوده است.

 

رئیس آموزش‌وپرورش پلدختر گفت: این طرح‌ها درزمینهٔ طراحی، ساخت و نمایش علمی تحقیق، مدل و آزمایش است که در این راستا به سه نفر که حائز امتیاز بیشتری باشند، تقدیر می‌شود.

 

وی به داوری این مسابقات توسط 15 نفر از فرهنگیان اشاره و تصریح کرد: 83 طرح مربوط به دوره دوم ابتدایی در رقابت‌های استانی شرکت داده می‌شوند.

 

افتخاری با اشاره به هدف برپای این نمایشگاه، بیان کرد: پویا نمودن فرآیند یادگیری و پرورش انسان‌های خلاق، پرسشگر و متفکر، شناخت استعدادهای دانش آموزان، خلاقیت، کنجکاوی، مهارت خوانی، بیان مسئله و توانمندی آن‌ها در زمینه‌های علمی و مهارتی ازجمله اهداف این طرح است.

 

وی ضمن تأکید بر استقبال و حمایت از دانش آموزان خلاق و خوش‌فکر، خاطر‌نشان کرد: تا پایان هفته این نمایشگاه شامل آثار ارسالی به جشنواره برای بازدید عموم در دبیرستان زینبیه پلدختر دایر است. 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات