مشاور استاندار در امور ایثارگران لرستان:

لرستان خبر: مشاور استاندار در امور ایثارگران لرستان گفت: آزادگان پس از سال‎ها شنجکه‏های سخت و طاقت فرسا سرانجام 26 مرداد با سربلندی وارد میهن عزیز ما شدند و امروز ما باید حق این عزیزان را به خوبی ادا کنیم و از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

لرستان خبر، اردشیر دریکوند ظهر امروز در جلسه برنامهریزی به منظور سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی ضمن تبریک سالروز ورود پرافتخار آزادگان سرافراز میهن اسلامی در خرمآباد اظهار داشت: با توجه به اینکه ایثارگران و آزادگان حق زیادی بر گردن ما دارند، بنابراین ما باید برای برگزاری هر چه بهتر مراسمهای سالروز ورود آزادگان برنامهریزی صحیح و درستی داشته باشیم، زیرا این آزادگان بودند که در هشت سال دفاع مقدس نماد مقاومت و سفیران کشور ایران اسلامی در زندانهای بعثی عراق به سر بردهاند.

 

وی عنوان داشت: ما باید به گونهای برنامهریزی کنیم که به خصوص برای قشر جوان و امروزی تاثیرگذار باشد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه برنامهها برای آزادگان و این ایام باید به صورت کوتاه مدت و بلند مدت طراحی شوند، افزود: ما باید در کوتاه مدت و فرصت باقی مانده شهر را برای این جشن بزرگ با نصب بنر و کارهای تبلیغاتی آماده کنیم، تا همه مردم متوجه این رخداد مهم و یاد و خاطره آن روزها باشند.

 

دریکوند ادامه داد: مسئولان باید تنها به این ایام اکتفا نکنند و در بلند مدت نیز برنامههای تاثیرگذاری برای شناسایی آزادگان به نسل جوان داشته باشند و یکی از برنامهها میتواند خاطره‏نویسی و تولید اثرهای ماندگار موسیقی، کتاب و... باشد.

 

مشاور امور ایثارگران استانداری لرستان بیان داشت: هر اداره باید در سطح دستگاه خود آزادگان را شناسایی و طی برگزاری مراسمهای از آنها تجلیل کنند و در این ایام به دوران خانوادههای ایثارگران و آزادگان بروند و با آنها دیدار کنند.

 

وی متذکر شد: به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی ایران در سطح شهرها راهپیماییها باشکوهی برگزار میشود که ما باید برای حضور بیشتر مردم در این مراسم برنامهریزی درستی انجام دهیم.

 

این مسئول یادآور شد: اثرها در خصوص آزادگان و زمان اسارت آنها باید تاثیرگذار و ماندگار خلق شوند و افراد توانمند از نظر بیان باید از بین آزادگان شناسایی و برای بیان خاطرات خود به صدا و سیما معرفی شوند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات