افتتاح 938 پروژه در دهه فجر در لرستان؛

جلسه ستاد دهه فجر استان لرستان در آستانه 36‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شامگاه یکشنبه در استانداری لرستان با تشریح برنامه های مختلف استان در دهه فجر برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر ، جلسه ستاد دهه فجر استان لرستان در آستانه 36‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شامگاه یکشنبه در استانداری لرستان با تشریح برنامه های مختلف استان در دهه فجر برگزار شد.

 

استاندار لرستان در این جلسه گفت: امسال در ایام دهه فجر ۹۳۸ پروژه به ارزش دو هزار و ۱۱۳ میلیارد تومان در استان لرستان افتتاح خواهد شد که پتروشیمی لرستان با رقم اعتباری بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از جمله این پروژه‌هاست که آماده افتتاح است و در صورت افتتاح این پروژه در ایام دهه فجر از معاون اول رئیس جمهور برای افتتاح آن دعوت خواهد شد.

 

مهندس بازوند با اشاره به برخی از این پروژه‌ها عنوان کرد: اغلب پروژه‌های که در لرستان افتتاح خواهد شد از پروژه هایی بزرگ و مطرح بوده که در راه توسعه استان موثر خواهند بود و روز شنبه جزئیات این پروژ‌ه‌ها در نشست خبری با اصحاب رسانه اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

استاندار لرستان ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران هزاران دستاورد بزرگ به همراه داشته که یکی از مهمترین آن ها وجود یک رهبر الهی برای شکل گیری این انقلاب پویا و کارآمد بود که وجود امام خمینی (ره) برای انقلاب ما یک ضرورت بنیادین بود که الهی بودن امام، ایشان را از سایر رهبران دنیا متمایز می کند.

 

وی افزود: دومین دستاورد انقلاب استمرار رهبری حضرت امام خمینی(ره) توسط مقام معظم رهبری است چنانچه رهبر انقلاب اسلامی بارها فرموده اند که راه ما راه امام خمینی(ره) است و این راه را با تمام قدرت خود و با قاطعیت تمام ادامه خواهیم داد.

 

مهندس بازوند عنوان کرد: در رژیم شاهنشاهی به قشر محروم جامعه توجه نمی‌شد و هزینه کشور حدود ۹ میلیارد دلار بود که از این مبلغ حدود 2 میلیارد دلار برای کارهای تزئینی هزینه می شد و حدود 2 میلیارد دلار دیگر هزینه طرح های گردشگری تهران و شمال کشور می شد و مقدار کمی از این مبلغ صرف کارهای زیرساختی می شد.

 

وی با اشاره به توجه ویژه جمهوری اسلامی به اقشار محروم اظهار کرد: در حال حاضر هزینه های کشور حدود ۲۲۲ میلیارد دلار است که از این مقدار بیش از ۴۰ درصد آن صرف روستاها و رفع محرومیت زدایی می شود که این نشان دهنده توجه جمهوری اسلامی ایران به مناطق محروم و رفع محرومیت زدایی در کشور است و هر سیاست کلی که از جانب مقام معظم رهبری به سران قوا ابلاغ می شود بدون شک قید محرومیت زدایی در آن ابلاغ وجود دارد.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات