عصر امروز/

لرستان خبر: عصر امروز همایش زن و استحکام خانواده به همکاری آموزش و پرورش بروجرد با محوریت حجاب و عفاف برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، جمشید ابوالفتحی عصر امروز در همایش زن و استحکام خانواده، اظهار داشت: تا کنون 26 همایش با محوریت حجاب و عفاف در بروجرد برگزار شده است.

 

وی افزود: در دین اسلام واجب شدن حجاب برای زنان متناسب با روحیات آنها تعیین شده است.

 

رئیس آموزش و پرورش بروجرد ضمن تأکید بر اینکه بی‌عفتی سرچشمه انحراف در جامعه است،عنوان کرد: اسلام برای جلوگیری از انحراف در جامعه برنامه‌هایی را تدوین کرده است.

 

وی ضمن تأکید بر اهمیت اسلام به پوشش زنان و مردان، تصریح کرد: حجاب در دین مبین اسلام از جایگاه و اهمیت ویژهای برخوردار است.

 

ابوالفتحی خاطر‌نشان کرد: با وجود ادعاهای سردمداران غربی که حجاب محدودیت است، اما در اسلام حجاب زن نشان دهنده وقار و شخصیت آنها و عاملی در راستای مصونیت زنان محسوب می شود.

 

وی با اشاره به فعالیت‌های آموزش و پرورش در این زمینه، افزود: برپایی پنج نمایشگاه حجاب و عفاف در سطح شهر، تشکیل کمیته حجاب و عفاف در اداره آموزش و پرورش و مدارس و برگزاری بیش از 10 نشست تخصصی در این زمینه ویژه معلمان، دانشآموزان و خانوادههای آنها از جمله برنامه‌های آموزش و پروش بوده است.

 

رئیس آموزش و پرورش بروجرد گفت: برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی برای معلمان و دانشآموزان با موضوع حجاب و عفاف با عنوان حجاب برتر، برگزاری دو دوره ضمن خدمت و شرکت بیش از 1200 نفر و اعزام خواهران مبلغ به منظور آشنایی دانش‌‏آموزان با مقوله حجاب و عفاف و شناساندن اهمیت آن، از دیگر اقدامات آموزش و پرورش بروجرد در راستای ترویش حجاب و عفاف است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات