مجوز کنسرت های مسئله دار ادامه دارد:

گفتنی است در این کنسرت چند روزه قرار است سیمین غانم بخشی از ترانه های قدیمی خود که مربوط به دوران قبل از انقلاب بوده را اجرا کرده و سپس به سراغ قطعات جدید برود.

ه گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری شهدای ایران؛ هفته گذشته بود که آیت الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا با اشاره به لغو کنسرت های مسئله دار اظهار داشت: صدور مجوز برای کنسرت ها به معنای از بین رفتن وظیفه دیگر دستگاهها نیست و قوه قضائیه هر جایی که احساس خطر امنیتی و گزارشی از انجام فعل حرام باشد، ورود پیدا  کرده و وظیفه اش را انجام می دهد.

 اما در میان این جنجال رسانه ای در خصوص مجوز های صادر شده به برخی کنسرت های مسئله دار، صدور مجوز کنسرت برای خواننده زنی که در دوران قبل از انقلاب فعالیت های چشمگیری داشته و کشف حجاب کرده بوده و سال های بعد از انقلاب فعالیتش بسیار محدود بوده است آن هم در تالار وحدت را می توان مهمترین تلاش دفتر موسیقی وزارت ارشاد برای ادامه مسیر نگران کننده اش دانست.  مجوز اجرای صحنه ای «سیمین غانم» در تالار وحدت یعنی رسمی ترین سالن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حالی در چند روز صادر شده است که هر چند این کنسرت ویزه بانوان است اما خود نماینگر اصرار وزارت ارشاد جهت بازگرداندن چهره هایی است که عمده تلاششان به دوران قبل از انقلاب باز می گردد.

گفتنی است در این کنسرت چند روزه قرار است سیمین غانم بخشی از ترانه های قدیمی خود که مربوط به دوران قبل از انقلاب بوده را اجرا کرده و سپس به سراغ قطعات جدید برود.

حال سوالی که باقی می ماند این است که در حالی که مقام معظم رهبری با ترویج موسیقی مخالفت علنی داشته و علما و مراجع عظام تقلید نیز با مفسده های خوانندگی زنان مخالفت کرده اند چرا همچنان وزارت ارشاد اصرار بر در صحنه نگه داشتن خوانندگان زن معلوم الحال دارد؟!
 منبع:

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات