شمارش معکوس برای ماه مهر؛

بوی ماه مهر ، ماهی که با مهربانی و بازگشایی مدارس آغاز می شود آرام آرام به مشام می رسد اما در حالی که دانش آموزان خود را برای مدارس آماده می کنند، بازار لوازم التحریر در محاصره تصاویر خارجی می باشد.

به گزارش لرستان خبر، شهریور ماه که به نیمه می رسد حال و هوای بازار تغییر می کند ، همه خانواده ها و دانش آموزان در تلاش هستند تا خود را برای رسیدن ماه مهر آماده نمایند. حال و هوای این روزهای بازار نوید رسیدن سال تحصیلی جدید را می دهد و شور و شوق دانش آموزان برای بازگشایی مدارس وصف ناپذیر است. 

 

خریدن لباس فرم دانش آموزان، لوازم التحریر، کیف و کفش و سایر لوازم دیگر از مهمترین نیازهای دانش آموزان برای بازگشایی مدارس در مهر ماه است. فروشگاه ها، مغازه ها و خیبانها از لوازم مورد نیاز دانش آموزان برای ماه مهر پر شده است و دانش آموزان براساس سلیقه خود این لوارم را خریداری می کنند.

 

 

 

تنوع بسیار زیاد لوازم التحریر این روزها دانش آموزان را دچار مشکل کرده که چه رنگی و چه نوعی را خریداری کنند. البته قیمت بسیار بالای لوازم التحریر خصوصا لوازم التحریر فانتزی این روزها خانواده را با مشکلاتی روبرو کرده چرا که قیمت هر یک از این لوازم التحریر بسیار بالا و خرید این لوازم برای یک دانش آموزان بسیار زیاد است. 

 

با گذری در بازار لوازم الحریر به راحتی دیده می شود که قیمت یکسانی در این بازار وجود ندارد و هر یک از لوازم التحریر با قیمیتی بالا و به صورت دلخواه تعیین می شود. جالب است که در این بازار شلوغ لوازم التحریر ،اقلامی که دارای عکس های شخصیت کارتونی خارجی باشند از قیمت بیشتری برخوردار می باشند.

 

 

 

کالاها و لوازمی که منقش به انواع تصاویر کارتونی و فیلم های غربی است و کمتر نشانی از فرهنگ و هنر ایرانی در آن ها پیداست. در این میان دانش آموزان با خرید این گونه لوازم التحریر راهی مدرسه می شوند و در ابتدا با نشان دادن عکس های روی لوازم خود به دوستان، درس را آغاز می کنند.

 

 دانش آموزان دختر لوازم التحریری منقش به باربی و شخصیت های کارتونی و لوازم التحریر پسرانه با تصاویر بن تن و شخصیت های کارتونی و فیلم های سینمایی را انتخاب می کنند. در میان این همه لوازم التحریر رنگارنگ و پر تنوع، جای خالی شخصیت های بومی دیده می شود ، شخصیت هایی که می تواند الگویی برای کودکان و دانش آموزان باشد.

 

 

 

اسطوره ها و قهرمان های ایرانی کم نیستند که می توانن بر روی وازم التحریر حک شوند و کودکان مطمئنا رغبت بیشتری برای خرید این گونه لوازم دارند. این موضوع هر ساله فقط به مدت چند هفته گفته می شود اما با آغاز سال تحصیلی این موضوع دوباره به حاشیه می رود . 

 

می توان گفت که این تصاویر به تدریج بر روی طرز تفکر و رفتار دانش‌آموز تاثیر خواهد گذاشت و با این تصاویر فرزندان بیشتر با شخصیت های کاتونی غرب آشنا می شوند. در این میان موج تبلیغاتی دشمن به‌ صورت گسترده بازار لوازم‌التحریر را محاصره کرده که با ارائه اجناس مرغوب داخلی می توان گام های مهم برداشت. منبع: بازتاب بروجرد

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • اكبري

    خيلي ها تو اين وضعيت مقصرن از جمله خود شما رسانه ها
    به عنوان مثال خود شما لرستان خبر كه به عنوان يه رسانه ارزشي هستين چند بار در مورد نوشت افزار و لوازم التحرير ايراني و لزوم استقاده از اون توسط خانواده ها كار كردين فقط چسبيدين به اين كه هاشمي كجا رفته چي گفته يا چه خاطره مضحكي ازش بيرون اومده

نظرات