با حضور خبرنگار بین المللی صدا و سیما؛

ظهر امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس در همایش فعالان فرهنگی و رسانه ای لرستان از سایت تحلیلی خبری لرستان خبر به عنوان یکی از رسانه های برتر و فعال استان در حوزه مقاومت و جنگ نرم تجلیلی شد.

به گزارش لرستان خبر، ظهر امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس در همایش فعالان فرهنگی و رسانه ای استان لرستان و در حضور خانواده خبرنگار شهید لرستانی یعنی محمود صارمی و حضور خبرنگار بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حسن شمشادی و حسن مرادی عکاس دفاع مقدس از سایت تحلیلی خبری لرستان خبر به عنوان یکی از رسانه های برتر و فعال استان لرستان در حوزه مقاومت و جنگ نرم تجلیلی شد.

 

لرستان خبر 5

 

در این مراسم حسن شمشادی با اشاره به سنگین بودن و ارزشمند بودن کار خبری در عرصه های مختلف اظهار داشت: گاهی یک خبر و گزارش یا یک عکس می تواند سبب راه افتادن یک موج در اذهان عمومی شود.

 

 

وی با انتقاد از بعضی از روحیات روشنفکرانه شکل گرفته در ایران و در ابتدای جنگ سوریه در کشور ایران ادامه داد: سال اول جنگ در سوریه بعضی افراد در ایران می گفتند که ایران در کشور سوریه چه کار می کند اما همین افراد وقتی که داعش موصل را اشغال کرد و تا جلولا در 25 کیلومتری مرز ایران پیش آمد همگی در فضاهای مجازی فریاد زدند که سردار سلیمانی کجا هستی که کشور در خطر است.

 

 

خبرنگار صدا و سیما در سوریه ادامه داد: تنها یک گزارش یا یک تصویر خبری می‌تواند، یک موج خبری را از واقعیت‌هایی که خیلی‌ها نمی‌خواهند مردم متوجه شوند و بدانند به راه‌اندازد.

 

لرستالن خبر 7

 

وی با اشاره به بعضی از واقعیت های میدانی جنگ داعش علیه ملت سوریه افزود: جنگی که 120 هزار نفر از 85 کشور دنیا بر علیه یک ملت تدارک دیده اند یک جنگ نابرابر است.

 

 

وی در خصوص سال‌های خدمت خود در سوریه، بیان کرد: سه سال در سوریه به همه مردم اعلام کردیم که آنچه که در سوریه می‌گذرد، یک جنگ نیابتی است.

 

 

این خبرنگار لرستانی تبیین کرد: جنگی که در آن یک لشکر 120 هزار نفره با 85 ملیت در یک کشور در مقابل یک مردم، یک نظام و یک دولت می‌جنگند، یک جنگ نابرابر است.

 

لرستان خبر 11

 

خبرنگار بین المللی سیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش و ارزش یک حبرنگار گفت: شهادت یک خبرنگار یعنی کور کردن چشم هزاران نفر از مردم و اذهان دنیا، و مستکبران با از بین بردن خبرنگار نمی خواهند مردم بدانند که در دنیا چه جنایاتی صورت می گیرد.

 

 

شمشادی تصریح کرد: خبرنگاری در فضای امروز دنیا بدونه هزینه نیست و تهدید و خطرات فراوان دارد و حتی ممکن است ارمغان شهادت را به دنبال داشته باشد و بنده به عنوان کسی که سابقه هشت سال خبرنگاری در جنگ و بحران را دارم، می‌گویم که خبرنگاری عرصه پرخطری است و اگر کسی به دنبال هدفی به جز اعتقاد به مسئولیت خود است، باید با این عرصه خطیر خداحافظی کند.

 

 

شمشادی با یادی از جانباز خبرنگار ایران سید حسن حسینی خاطر نشان کرد: همه در کسوت خبرنگاری باید ایشان را الگوی کار خودمان قرار دهیم.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • ناشناس

    با سلام. خیلی از رساته ها و پایگاهها بسیار از شما فعالترند. ما مایگاهای خبری دازیم که بیش از ده سال است در فعالیت در جبهه فرهنگی دارند شما با یک سال سابقه چطور برتر شدید. خودتلن برای خودتان ندوزید. واقعا خجالتی داره

  • محمد

    میشه این پایگاه های خبری ده ساله ی خیلی فعالتر رونام ببریدحداقل یکباراسمشون روبشنویم؟

نظرات