در روز 22 بهمن 1357، انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و در این راه، شهرستان کوهدشت نیز همگام با این دوره از تاریخ سیاسی ایران گردید.

به گزارش لرستان خبر،در روز 22 بهمن 1357، انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و در این راه، شهرستان کوهدشت نیز همگام با این دوره از تاریخ سیاسی ایران گردید. 

شیرمحمد محمدی

شهید شیرمحمد محمدی پور

شهید شیرمحمد محمدی پور در سال ۱۳۲۷ در روستای قبله طرهان از توابع کوهدشت دیده به جهان گشود. وی به امور کشاورزی اهتمام می نمود. وی دارای روحیه ضد سلطنتی بوده و تنفر و انزجار وی نسبت به شیوه حکومت پهلوی هیچ گاه قابل کتمان نیست و سرانجام به تاریخ ۱۳۵۷/۹/۲۳ به شهادت رسید.

اکبرسهم الدینی

شهید اکبر سهم الدینی

وی در سال ۱۳۳۰ در یک خانه مذهبی به دنیا آمد. او و برادرش عزیزالله را در یک زمان با هم به سربازی بردند. در اوایل انقلاب یک روز او و برادرش به بهشت زهرای تهران می روند و در آنجا جسد چند شهید را که در زندان های رژیم به سختی شکنجه شده بودند را مشاهده می کند و از آن زمان به مبارزه علنی با رژیم پهلوی پرداخت که سر انجام در تاریخ ۱۳۵۷/۱۰/۱۱ در یک تظاهرات شدید علیه رژیم طاغوتی در کوهدشت به دست مامورین پهلوی به شهادت رسید.

 

شهید بگمراد کسمرادی

شهید بگمراد کسمرادی

در سال ۱۳۴۳ متولد شد و زادگاه ایشان در محل سرکوه همیان می باشد. وی در آغاز نهضت و مبارزه و تظاهرات بر علیه نظام سلطنتی در روز ۵۷/۱۰/۱۱ به دست دژخیمان طاغوتی به شهادت رسید.

 

شهید سیدمرادعلی حسینی

شهید سیدمرادعلی حسینی

شهید سید مرادعلی حسینی در سال ۱۳۴۶ به دنیا آمد. در سال ۵۷-۵۶ شهید مرادعلی حسینی که در صف مبارزان علیه رژیم شاه بود؛ حالی که دو تکه سنگ در دست داشت؛ یکی از سنگها را به طرف فرمانده پرتاب کرده و سرفرمانده را زخمی می کند و به همین خاطر با تفنگ ژ_۳ مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و در همان لحظه به شهادت می رسد.

 

عبدالله شهبازی

شهید عبدالله شهبازی

دانش آموز شهید عبداله شهبازی به تاریخ ۱۳۴۳/۲/۱ در روستای بره خیره از توابع شهرستان کوهدشت دیده به جهان گشود. وی در بیشتر تظاهراتهای انقلابی شرکت فعال داشت تا سرانجام به تاریخ ۱۳۵۷/۸/۱۲ توسط عمال رژیم ستم شاهی به درجه رفیع شهادت نائل آمد./

منبع: آسوبان

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • ایوب آزادبخت

    خدا خیرتون بده به خاطر این پستی که گذاشتید.
    به خدا خیلی حال کردم
    خدایی از این پستها بیشتر بذارید

نظرات