معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: یادواره سردار شهید قاسم مدهنی و ۱۰ هزار شهید عشایر کشور ۲۹ اردیبهشت در لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، سرهنگ علی حسین پازار در جلسه هماهنگی برگزاری یادواره سردار شهید قاسم مدهنی و 10 هزار شهید عشایر کشور که با حضور مدیران، معاونان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در پادگان امام حسین (ع) برگزار شد، اظهار داشت: این همایش در روز 29 اردیبهشت که مصادف با سالروز تأسیس بسیج عشایری کشور است با حضور سردار سلامی جانشین سپاه پاسداران و یا سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

وی افزود: سردار شهید قاسم مدهنی به عنوان شهید شاخص عشایر کشور در سال 95 انتخاب شده است؛ از این رو برگزاری یادواره این شهید والامقام و 10 هزار شهید عشایر کشور به سپاه حضرت ابوالفضل (ع) محول شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: علاوه بر حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری 300 نفر میهمان از استان‌های عشایرنشین کشور از جمله سیستان و بلوچستان، ایلام، کردستان، کهکیلویه و بویر احمد و دیگر استان‌ها که شامل خانواده‌های معظم شهدای عشایر و سران و بزرگان ایلات و طوایف هستند، حضور پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه پادگان امام حسین (ع) به عنوان محل برگزاری این یادواره انتخاب شده است، بیان کرد: با توجه به اینکه یادواره شهدای عشایر در سطح ملی برگزار می‌شود، از این رو انتظار داریم که سایر دستگاه‌های اجرایی در راستای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم با سپاه همکاری لازم را داشته باشند؛ البته در این راستا با استاندار نیز مکاتبه شده است.

پازدار با بیان اینکه 15 کمیته تخصصی برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر یادواره سردار شهید قاسم مدهنی و 10 هزار شهید عشایر کشور تشکیل شده است، تصریح کرد: وظیفه دبیری این یادواره نیز به ناحیه بسیج عشایری استان لرستان محول شده است.

وی خاطرنشان کرد: از یک سال پیش فرآیند برگزاری یادواره شهید قاسم مدهنی و 10 هزار شهید عشایر کشور در استان آغاز شده است و طی هفته قبل نیز با حضور رئیس سازمان بسیج عشایر فعالیت ستاد این یادواره در استان آغاز شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه تا زمان برگزاری یادواره شهدای عشایر تمام برنامه‌های سپاه استان به نام سردار شهید قاسم مدهنی برگزار می‌شوند، گفت: در شرایطی که دشمن با تمام توان تلاش می‌کند که به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان که شاهد هشت سال جنگ تحمیلی نبوده‌اند، بهترین راهبرد برای پاسداری از نظام است.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • سرباز اسلام

    روح سرداران شهید پاسدار حسین رضایی و مدهنی و مابقی شهدا شاد و شرمنده ایم شهدا که نتونستیم ادامه دهنده راهتون باشیم

نظرات