لرستان خبر گزارش می دهد

رونق محافل قرآنی همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از برنامه های پرطرفداری که خواهران سعی می کنند بیشتر به برگزاری آن بپردازند،محفل قرآنی خوهران پلدختر از جمله این محافل که حدود33سال در این شهرستان در حال برگزاری است.

به گزارش لرستان خبر، ،با فرا رسیدن ایام ماه مبترک رمضان،بهار نزول قرآن،محافل قرا«ی رونق بیشتری در این ایام دارد به طوری که برادران وخواهران روزه دار از این فرصت برای آشنایی بیشتر با معارف دینی قرآنی استفاده می کنند.

خانم ها بیشترین قشری هستند که با شرکت در محافل قرآنی خانگی و مسجدی سعی دارند از این فرصت برای ارتقاء معلومات قرآنی و انس بیشتر با این کتاب آسمانی استفاده کنند.

فریبا سهرابی از شرکت کنندگان در جلسه جزء خوانی قرآن خواهران پلدختر با اشاره به حضور گسترده خواهران در محافل قرآنی شهرستان اظهار داشت:جلسات قرآن معمولا به صورت ختم و جزء خوانی داریم در گذشته شرکت کننده به این شکل که حضور پیدا می کردند خوب نبود ولی در سال های اخیر بر میزان شرکت کننده در این محفل قرآنی افزوده شد.

ماه رمضان،عکس،محفل انسی با قرآن خواهران

وی بیان کرد: قران برای مسلمین شفا و برای کفار مریضی،این کتاب آسمانی به عنوان  نور هدایت ماست .

این شرکت کننده قرآنی با اشاره به دعاهایی که در ایام ماه رمضان و در محافل قرآنی دارد افزود:تعجیل در ظهور امام زمان (عج) ، شفا مریض ها و نابودی آل سعود و داعشی ها دعای این روز های ماست.

ماه رمضان،عکس،محفل انسی با قرآن خواهران

دیگر شرکت کننده این محفل قرآنی با اشاره به اینکه این جلسه قرآن به صورت دسته جمعی در مسجد امام حسین(ع) پلدختر برگزار می شود عنوان کرد:قرآن  باعث رونق زندگی هر شخصی می شود و شخصا زمانی که قرآن تلاوت می کنم ،معجزه آن را در زندگی می بینم .

بهناز ساکی به خواهران علاقه مند به قرآن توصیه کرد و اضافه کرد: به خواهران توصیه می کنم حتما در جلسات قرآنی شرکت کنند،زیرا این کتاب آسمانی تاثیر بسیار عجیبی در زندگی می گذارد و  از لحاظ روحی و روانی تاثیر خوبی دارد.

ماه رمضان،عکس،محفل انسی با قرآن خواهران

خانم بازوند یادگیری روان خوانی و روخوانی قرآن از ویژگی های مهم این محافل قرآنی برشمرد و ادامه داد:در این محافل قرآنی، قرآن به صورت صحیح قرائت می شود تا کسی که در یادگیری آن مشکلی هم دارد با این اقدام ،رفع شود.

ماه رمضان،عکس،محفل انسی با قرآن خواهران

ماه رمضان،عکس،محفل انسی با قرآن خواهران

وی با اشاره به اینکه جمعیت زیادتری به محفل قرآنی نسبت به گذشته اضافه شده است تصریح کرد:در این محفل قرآنی خواهرانی با سنین مختلف حتی از کهنسالان هم شرکت دارند که این محبوبیت قرآن را در میان خواهران می رساند وعلاقه ای که برای یادگیری دارند.

ماه رمضان،عکس،محفل انسی با قرآن خواهران

مینا هاشمی مسئول برگزاری طرح جزء خوانی رمضان با اشاره به ستبقه برگزاری محافل قرآنی ویژه خواهران که به سال 62 برمی گردد گفت: این محفل در همان سال های اولیه به صورت سنتی و خانگی برگزار می شد و در سال های اخیر به صورت منطقه ای و امسال به عنوان اولین سال که به صورت عمومی در مسجد امام حسین(ع) برگزار می شود.

ماه رمضان،عکس،محفل انسی با قرآن خواهران

وی با بیان اینکه با گذشت 33سال از تشکیل این محفل قرآنی ویژه خواهران در پلدختر یادآور شد: این جزء خوانی به صورت عمومی اجرا می شود و هر چند هم در سایر مساجد شهرستان برنامه های مشابه جزء خوانی ویژه خواهران برگزار می شود ولی این محفل اولین برنامه عمومی تلاوت قرآن ویژه خواهران در سطح شهرستان است.

ماه رمضان،عکس،محفل انسی با قرآن خواهران

وی تصریح کرد:امسال علی رغم اینکه اطلاع رسانی در خصوص برگزاری این برنامه قرآن به صورت عمومی نشده ولی بحمدالله استقبال خواهران خوب است.

هاشمی با اشاره به انتظارتی که از مسئولین و متولیان فرهنگی شهرستان برای تقویت برنامه های قرآنی دارد اظهار داشت:برای برگزاری بهتر این برنامه های قرآنی نیازمند حمایت مادی و تامین فضای فیزیکی مناسب هستیم.

وی خاطر نشان کرد: اداراتی همچون فرهنگ و ارشاد اسلامی ، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه می توانند در تهیه رحل و قرآن مورد نیاز برای برگزاری مراسمات ما را کمک کنند.

منبع: بیان روز-*علی مرادی 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات