مثل هر سال پر از حسرت اینم که چه زود

خون عاشورایی بدون هیچ تعارفی در رگهای مردم این زمانه جاری میشود و محرم با این جماعت آن میکند که هرساله شاهد و ناظر آن هستیم

لرستان خبر: بوی محرم که به مشام میرسد عالم رنگی دگر میگیرد وبه یکباره همه رنگها ،تعلقات،همه مرام و معرفتها رنگ میبازند و به جای آن آنها در سوگ سالارشهیدان کربلا در قلبها می نشیند .

خون عاشورایی بدون هیچ تعارفی در رگهای مردم این زمانه جاری میشود و محرم با این جماعت آن میکند که هرساله شاهد و ناظر آن هستیم . نمی توان تصورکرد برخی از اینها همان جماعتی هستند که تاچند روز پیش از این کوچه و خیابان پرسه می زدند و طعنه زنان از همه باورها میگذشتند .

نمی توان باور کرد این مردان و زنان که ازسر شوق واشتیاق عشق حسین کاسه گدایی بدست گرفته اند تا قدری برنج روز عاشورا را برای بیماران خود هدیه ببرند در حالی که درانبارهایشان لذیزترین غذا رادارنند!!!!!!!

این مردم راچه میشود؛؛؛؛!! ازحسین و محرم چه دیده اند که فردا و امروز خود را فراموش کردند، اینها از حسین چه می جویند! شاید خود را ؛حسین را ؛ یازینب را ؛ شایدهم عشق و جوانمردی عباس را ؛ یاشاید هم کربلا را؛؛؛ و یا شاید اینان در محرم و عاشورا آب زلالی می یابند که عطش تشنگی درونشان رافرو می نشاند،،گویی اینان خود را در پناه سالار شهیدان در امان از هر بلا و ابتلای آن می یابند.

عشق سالار شهیدان چنان بزرگی  را دارد که میتوان دریا ؛ دریا مردم راه به زیرخیمه اهل بیت (علیه السلام)کشاند! عاشورا فرهنگ سترگی است که درآن می توان همه صحنه های حیات را تبدیل به عاشورای حسین ویارانش کرد! آری اگرهمه ما لذت محبت ابا عبدالله الحسین راتجربه کنیم واگرامید پذیرفتن از سید الشهدا چون«حر»را داشته باشیم و در دل زنده کنیم محبت ثارالله  را و خانه خود و شهرخود و سرزمین خود را مملو ازمرام و مردانگی به عهدی که میبندیم وفادار باشیم! آنگاه راز ماندگاری ابوالمجاهدین و عاشورا  را درمی یابیم که درحقیقت چگونه است .

مثل هر سال پر از حسرت اینم که چه زود

دلمان تنگ برای دهه ی اول شد

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات