در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

خرم آباد - مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان از حمایت مالی از سوی این شرکت برای توسعه خوشه گلیم در این استان خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، بختیار رازانی صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری سومین جلسه شورای راهبری خوشه گلیم، جاجیم و ماشته با حضور نمایندگان و اعضای کمیته استانی توسعه خوشه های کسب و کار اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه را بررسی عملکرد خوشه گلیم، فعالیت های انجام شده و برنامه های آتی بوده است.

وی از برنامه های توسعه خوشه گلیم به منظور حمایت از فعالان این کسب و کار خبر داد و اظهار داشت: فرآیند توسعه خوشه گلیم امسال با حمایت مالی این شرکت، آغاز شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان هدف از اجرای این طرح مهم استانی را بررسی مشکلات اصلی گلیم و تدوین راهبرد و برنامه های مناسب، برای حل مشکلات این حوزه با مشارکت فعالان این کسب و کار و ادارات و سازمانهای مرتبط اعلام کرد.

رازانی با اشاره به جایگاه مهم لرستان در زمینه صنایع دستی گفت: واحدهای مختلف پشتیبانی و خدمات تولید شامل بافندگان، صادرکنندگان، طراحان و نقاشان، خدمات تکمیل و مرمت، رنگرزها، فروشندگان مواد اولیه و ابزار گلیم بافی عضو خوشه گلیم هستند.  

وی در ادامه به برخی از برنامه های اجرایی در خوشه گلیم اشاره کرد و گفت: ایجاد شبکه تامین مواد اولیه خوشه، ایجاد شبکه تولید، آموزش بافت گلیم، ماشته و جاجیم، حضور فعالان خوشه در دو نمایشگاه داخلی و یک نمایشگاه برون مرزی، فعال کردن بخش بازاریابی خوشه با بهره گیری از دیدگاه‌های صاحبنظران، تعامل و هماهنگی و برقراری ارتباطات موثر با سایر خوشه های گلیم کشور، ارتقای سطح مبادلات و بهره گیری از تجربیات متقابل و پیگیری و تصویب پرداخت تسهیلات کم بهره به فعالان این خوشه از برنامه ها و اقدامات پیش روی این خوشه است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان افزود: در این جلسه مقرر شد دستگاههای دولتی از جمله سازمان صنعت،معدن و تجارت ، اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان همکاری لازم با شرکت شهرکهای صنعتی را در خصوص آموزش داشته باشند و اعتبارات آموزش سالانه خود را در حوزه خوشه ها متمرکز کنند.

رازانی تصریح کرد: همچنین مقرر شدسازمان صنعت،معدن و تجارت استان یک غرفه از بازارچه دائمی فرش برگزار شده توسط آن سازمان را به خوشه گلیم، جاجیم و ماشته اختصاص دهد.

انتهای پیام/

 

منبع: مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات