مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان:

لرستان خبر: مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان گفت: ۳۶۰ دین‌پژوه در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش لرستان خبر از  خرم آباد ،   حجت الاسلام والمسلمین امین فاطمی، امروز در جمع خبرنگاران در رابطه با فعالیت های مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان اظهار کرد: در حال حاضر ۳۶۰ دین پژوه در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه براساس تعداد دین پژوهان، ۱۰ گروه پنج نفره جهاد علمی فرهنگی در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان استان تشکیل می شود، افزود: طرح جدیدی اخیراً با عنوان نخبه پروری از طرف ستاد حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ابلاغ شده که بر اساس آن با شناسایی نخبگان حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان و ساماندهی آن ها در گروه های جهاد علمی فرهنگی، مسائل مورد تأکید مقام معظم رهبری در دو عرصه مطالعاتی و عملیاتی طبق سند دانشگاه اسلامی پیگیری می شود.

حجت الاسلام بیان کرد: در قالب این طرح، نخبگان علمی و فرهنگی حوزه ها جهت حضور پررنگ و مستحکم بر اساس مطالبات رهبر معظم انقلاب از جامعه دانشگاهی، شناسایی و در راستای عرصه های اولویت دار انقلاب، دانشگاه و جامعه اسلامی و در مسیر آرمان های   تمدن اسلامی نقش آفرینی می کنند.

مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان درخصوص تشکیل گروه های جهاد علمی فرهنگی در راستای اجرای طرح نخبه پروری گفت: بر اساس این طرح پنج درصد از نخبگان دین پژوه هر مرکز در گروه های پنج نفره که شامل یک دبیر و چهار نفر عضو است، در گروه های جهاد علمی فرهنگی ساماندهی می شوند.

وی میزان تحصیلات دانشگاهی، معدل درسی حوزه علوم اسلامی و معدل دانشگاهی، ارزیابی روحیه جهادی و دغدغه مندی در مسائل گوناگون دانشگاهی را از جمله شاخص های لازم برای انتخاب دبیران گروه های جهاد علمی عنوان کرد و افزود: پیش بینی شده پس از شناسایی و گزینش نخبگان حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان، آموزش های کیفی اولیه طی دوره ای که پس از ماه مبارک رمضان و در مردادماه در مشهد مقدس برگزار می شود، به دبیران گروه های جهاد علمی فرهنگی ارائه شود.

حجت الاسلام فاطمی   با بیان اینکه وظیفه شناسایی دبیران گروه های جهاد علمی فرهنگی بر عهده مدیر مرکز نخبه پروری است، اظهار کرد: اعضای گروه های جهاد علمی فرهنگی را نیز دین پژوهانی تشکیل می دهند که در محور مطالعه و عملیات، توانایی بررسی حداقل یکی از مسائل مورد تأکید رهبر معظم انقلاب را داشته باشند.

مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان گفت: گردهمایی اعضای گروه های جهاد علمی فرهنگی سراسر کشور دی ماه سال ۹۳ و در فاصله بین دو ترم تحصیلی در مشهد مقدس برگزار می شود.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات