رئیس سازمان صنعت و تجارت استان لرستان:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: جایگاه ولایت قلعه فلک‌الافلاک به‌ عنوان یکی از ۵ جایگاه ملی کشور ثبت شد.

به گزارش لرستان خبر، رضا صفی‌خانی ظهر امروز در آئین تجلیل از عاشورائیان فجر آفرین که در سالن آمفی‌تئاتر استانداری لرستان برگزار شد با اشاره به‌ روز معنویت‌گرایی، حاکمیت اسلامی، فرهنگ و تمدن اسلامی، اظهار داشت: معنویت‌گرایی مهم‌تری مشخصه انقلاب اسلامی است که سبب شد این انقلاب متفاوت‌تر از انقلاب‌های دیگر دنیا شود.

وی افزود: مشخصه معنویت‌گرایی در امام خمینی(ره) به‌ واسطه شناختی که از دین و عاشورا داشتند و پیرو انبیاء بودند به وجود آمد، امام خمینی(ره) نخست معنویت را در درون خود به وجود آورد و بعد به مردم جامعه انتقال داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه پایه اساسی انقلاب اسلامی، معنویت و اعتقاد به ارزش‌های اسلامی است، عنوان کرد: نطفه انقلاب اسلامی در 13 خرداد در غروب عاشورا بسته شد و الان در دهه فجر از عاشورائیان فجر آفرین استان، کسانی که با تمام وجود در راه اهداف و ارزش‌های اسلامی و عاشورایی قدم برداشتند تجلیل می‌شود.

وی در راستای ثبت جایگاه عزاداری مردم لرستان، بیان کرد: جایگاه ولایت، جایگاهی است که حداقل 100 سال گذشته در ایام عاشورا در این مکان عزاداری برگزار شده و همین سنت عزاداری استان لرستان سبب شده شور عزاداری در استان هر سال نسبت به سال گذشته بیشتر شود.

صفی‌خانی تصریح کرد: توجه ویژه مدیریت ارشد استان به ارزش‌ها و شعائر اسلامی و بحث عاشورا سبب شد جایگاه ولایت قلعه فلک الافلاک به‌ عنوان یکی از پنج جایگاه ملی کشور ثبت شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استان لرستان دارای یک جایگاه معنوی است، خاطرنشان کرد: این جایگاه ولایت با تلاش‌های مدیریت ارشد استان و پیگیری مستمر انجمن بازار انجام شد که انتظار می‌رود در سال‌های آتی نسبت به تقویت عزاداری سنتی در استان لرستان گام‌های بهتری برداشته شود.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات