کیا می گوید در روز قرعه کشی برای تیم ملی، خدا خیلی به او رحم کرد که قرعه مناسبی را برای صعود به جام جهانی برداشت.

قرعه را خیلی خوب برداشت. وقتی نام تیم هایی چون، قطر، لبنان، ازبکستان و قطر از گوی ها بیرون آمد لبخند روی لبان مهدی مهدو یکیا نقش بست. حس خوبی داشت. حسی که هنوز هم در موردش می گوید: « البته خدا به من رحم کرد. اما واقعا خوشحال شدم وقتی قرعه نسبتا خوبی را برای تیم ملی برداشتم. » کیا از معدود بازیکنانی است که در دو جام جهانی بازی کرده است. او این بار هم نقش خودش را با برداشتن قرعه ای خوب برای صعود ایران به جام جهانی بازی کرد تا امروز یکی از خوشحال ترین افراد روی زمین باشد. کیا با خنده می گوید: « خدا را شکر که رفتیم جام جهانی. خدا به من رحم کرد که قرعه خوب درآمد و در نهایت تیم ملی مسافر جام جهانی شد. الان که این موضوع را یادآوری کردید خدا را شکر می کنم که در گروه دیگر قرار نگرفتیم. اگر به جای کره، ژاپن در گروه ما بود یا به جای ازبکستان باید با استرالیا بازی می کردیم کارمان خیلی سخت می شد. »

او این را گفت و ادامه داد: « البته فوتبال رشد کرده است. تمام تیم ها قوی شده اند. مثلا هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که لبنان، ایران و کره را شکست دهد. با این حال صعود شیرینی بود. رفتن به جام جهانی فواید زیادی برای فوتبال ما دارد. من به همه عواملی که در این صعود نقش داشتند تبریک می گویم. به خصوص به مردم و رسانه ها که واقعا هر کاری از دستشان برآمد برای تیم ملی انجام دادند. »

او در پاسخ به این سوال که شما در روز قرعه کشی ابتدا یک قرعه امتحانی برداشته بودید، آیا آن قرعه خیلی سخت بود؟ این واکنش را نشان داد: « آن قرعه مصیبت بود. ما در گروهی قرار گرفته بودیم که ژاپن و استرالیا هم بودند. فکر کنم عمان و اردن هم همین طور. اما در قرعه اصلی شرایط کاملا فرق کرد. فکر می کنم لبنان و قطر را من برداشتم. البته زیاد یادم نمی آید. نمی خواهم اشتباه بگویم. خیلی استرس داشتم. استرسی به اندازه بازی های سرنوشت سازی که انجام داده ام. اگر قرعه سخت می شد در یاد همه می ماند. البته نه اینکه بخواهم بگویم مردم از چشم من می دیدند، اما باید قبول کرد که کسی آن قرعه را فراموش نمی کرد. با این حال باز هم خدا را شکر می کنم که ایران راهی برزیل شد. در این چند بازی اخیر فشار زیادی روی بچه ها بود. به خصوص سه بازی آخر. پیروزی مقابل قطر خیلی مهم و ارزشمند بود. »

به مهدوی کیا گفتیم که خیلی ها انتقاد می کنند چرا تیم ملی این قدر دفاعی بازی کرده است که او این واکنش را نشان داد: « این حرف ها هیچ ارزشی ندارد. تیم ملی به جام جهانی رفته است و همه مردم خوشحالند. نباید با این حرف ها صعود به جام جهانی را کمرنگ کرد. ما برای نخستین بار به عنوان تیم صدرنشین راهی جام جهانی شده ایم و در سه بازی آخر خود گل نخورده ایم. پیروزی مقابل کره آن هم در خانه اش کار راحتی نیست. کارنامه آنها به خوبی مشخص است که ما بدانیم مقابل چه تیمی سه امتیاز در خانه اش گرفته ایم. ما این تیم را با یک استراتژی خاص بردیم.

اگر آنها همان بازی همیشگی خودشان را می کردند و توپ را روی زمین می آوردند شرایط سخت می شد. تاکتیک اشتباه سرمربی کره کمک بزرگی برای ما بود. مدافعان ما تمام راه های نفوذ را بسته بودند. ما باید بیاییم دلایل موفقیت تیم ملی در این چند بازی اخیر را بررسی کنیم. آیا اگر حمله می کردیم و به جام جهانی نمی رفتیم باز هم کسی از این حرف ها می زد؟ استراتژی دفاع و حمله به خوبی جواب داد و نباید آن را کمرنگ کرد. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات