مدیرعامل باشگاه داماش و رییس جلسه امروز (دوشنبه) اتحادیه فوتبال گفت: اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نباید از سرمربی شان جوانتر باشند!

  امیر عابدینی در حاشیه مجمع سالیانه اتحادیه فوتبال در واکنش به این که شایعه شده مهدی مهدوی کیا و افشین پیروانی به عنوان اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس انتخاب می شوند، گفت؟ گفت: بنده معتقدم اعضای هیات مدیره باشگاه ها از جمله باشگاه پرسپولیس نباید از سرمربیشان جوانتر باشند!

وی در پاسخ به این سوال که شایعاتی درباره حضور شما به عنوان مدیرعامل جدید پرسپولیس مطرح است و آیا قبول ندارید که مدیر این باشگاه باید ورزشی باشد؟ گفت: این ها فقط شایعه است و دوستانی که به من علاقمند بودند این را مطرح کرده اند، اما از این خبرها نیست. البته اگر روزی این مسئولیت را به من بدهند می پذیرم، اما این بدان معنا نیست که رویانیان بد کار کرده است. او برای پرسپولیس زحمت می کشد و می تواند فوق العاده برای فوتبال و پرسپولیس فعال باشد.

مدیرعامل باشگاه داماش، درباره تصمیمی که در خصوص رویانیان گرفته شده بود نیز، اظهار کرد: این اشتباه وزیر ورزش و جوانان بود. او دو اشتباه پیش از این داشته و این اشتباه سومش بود. الان وقت آن است که باید به وزیر ورزش و جوانان بگویم که زحماتی کشیده ای و خدا قوت. خدا پشت پناهت باشد!

وی افزود: او نباید این اشتباه سوم را انجام می داد که این اشتباهش خاطره انگیز شود. وزیر بعدی باید نسبت به این دو باشگاه بازنگری جدیدی داشته باشد و شاید بخواهد بلافاصله این دو باشگاه را از دولت خارج کند.

عابدینی درباره بحث هایی مبنی بر این که بعضی باشگاه های بزرگ از جمله سپاهان، بازیکنان میلیاردی جذب می کنند، گفت: حالا که اسم آورده اید بگذارید از استقلال و پرسپولیس اسم بیاورم. این باشگاه ها باشگاه های جذاب و هویتداری هستند که بار فشار تماشاگر روی آنها زیاد است. حتما بازیکنان دوست دارند در آنجا بازی کنند. اما فیفا می گوید در جذب بازیکن زیر ۲۳ سال باید به باشگاهی که به او آموزش داده و او را تحت تربیت خودش قرار داده است، حقی داده شود. مبالغی همچون ۴۰ – ۹۰ هزار دلار عنوان می شود. به طور مثال اگر بازیکنی پنج سال پیش من آموزش دید و به باشگاه دیگر رفت آن باشگاه باید ۴۵۰ هزار دلار به من بدهد. اما متاسفانه این قانون در ایران زیر پا گذاشته می شود.

وی افزود: باشگاه های بزرگ برای بازیکنانی که به ثمر رسیده اند و جوان هستند تور پهن می کنند. رقابت برای جذب بازیکن در باشگاه های بزرگ تنه تنه است، اما نسبت به باشگاه های کوچک پا روی باشگاه های کوچک می گذارند.

مدیرعامل باشگاه داماش، درباره بحث باشگاه های بدهکار در فوتبال که در جلسه مجمع هم مطرح شد نیز به خبرنگاران، گفت: فوتبال ما از مجامع اقتصادی طلبکار است واین مجامع حقوقش را نمی پردازند. باید بگذارند ورزش و فوتبال کشور به ثروتی که حقش است برسد. الان والیبال و بسکتبال به فوتبال طعنه می زنند. ورزش هنجارساز است و باید هزینه اش را پرداخت. چرا دولت ها فقط در تلاش هستند که مشوق قهرمانی ها باشند. آنها باید بستر عام برای ورزش فراهم کنند.

وی افزود: الان می گویند چرا بازیکنان میلیاردی پول می گیرند در حالی که این پول در معیارهای فوتبالی رقم اندکی است. امروزه تنیس درآمد بیشتری دارد. اگر بسترهای اقتصادی و صنعتی برای ورزش فراهم شود و بگذارند ورزشکار کارش را خود انجام دهد هزینه اش را در می آورد. متاسفانه صدا و سیما کم لطفی می کند و سایر بخش ها هم حق فوتبال را هم نمی دهند. اجازه بدهند ورزش از خزانه ای که خیلی ها از آن بهره می برند استفاده کند. ورزش هنجارساز و زیبایی کلام یک جامعه است.

عابدینی درباره مجمع سالیانه اتحادیه نیز گفت: جلسه خوبی بود و خوشحال شدم اکثریت اعضا در آن حاضر شدند و این جلسه مصوباتی دارد که انجام شد. امروز تصمیم گرفتیم دوره اتحادیه فوتبال سه ساله باشد. با توجه به کاهش تعداد لیگ برتری اعضای جدیدی از لیگ دسته یک اضافه می شوند. بخشی از اساسنامه هم مصوب نشد و برگشت به کمیته بازنگری تا درباره آنها دوباره بررسی شود. در مجموع این اتحادیه تلاش هایی می کند که به نفع فوتبال است. ریاست جلسه که امروز بر عهده من بود یک ریاست سنی و سالی بود و برای تعیین ریاست مجمع هم مصوبه ای داریم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات