رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: با تلاش و کوشش توانستیم در دو بخش فوتسال مردان و بانوان نتایج خوبی کسب کنیم.

علی کفاشیان درباره عملکرد تیم ملی فوتسال بانوان عنوان کرد: تیم ملی فوتسال بانوان بعد از برگزاری اردوها، بازی های تدارکاتی و حضور در تورنمنت های بین المللی که به مدت سه سال و نیم طول کشید، بالاخره توانست برای اولین بار در تاریخ ورزش های توپی ایران در بانوان، نایب قهرمان شود و مدال نقره را برای ایران به ارمغان آورد.

وی افزود: حدود سه سال و نیم تا چهار سال گذشت با برنامه ریزی و تلاش کادر فنی تیم ملی به این مقام مهم برسیم. معتقدم موفقیت بسیار خوبی بود که تیم ملی توانست تیم های هنگ کنگ، تایلند، ویتنام و اندونزی را با اقتدار شکست دهد. بانوان ایران شرق آسیا را در احاطه خود قرار داده و به نظرم تیم های شرق و غرب آسیا دیگر نمی توانند حریف تیم خوب ایران بشوند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره دیدار سخت و نفس گیر ایران و ژاپن یادآور شد: این بازی در وقت قانونی با تساوی یک بر یک به پایان رسد. این امر نشان می دهد بانوان ایران در حد تیم قهرمان آسیا پیش رفته اند اما در وقت اضافه فکر می کنم تجربه و قدرت بدنی ژاپن بود که به کمک این تیم آمد و بانوان ایران از رسیدن به مدال طلا بازماندند. اما باز هم می گویم که کسب مدال نقره برای بانوان ایران و فدراسیون فوتبال یک افتخار است.

وی افزود: از دو جهت از کسب این عنوان برای بانوان راضی هستم. دلیل اول اینکه نشان دادیم با حجاب می توان تا سکوهای قهرمانی و نایب قهرمانی پیش رفت و این امر را به فیفا ثابت کردیم و دلیل دوم کسب اولین مدال در تاریخ ورزش های توپی ایران در بانوان است که با اقتدار و شایستگی دختران فوتسال ایران همراه بود.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص ادامه روند حمایت و برنامه های تدارکاتی برای تیم ملی فوتسال بانوان تصریح کرد: ما برنامه های تدارکاتی زیادی برای این تیم داریم. در کمیته فوتسال فیفا پیشنهاد برگزاری جام جهانی بانوان را داده ایم و تورنمنت های مختلفی هم در طول سال برگزار می شود که قصد داریم بانوان را به این بازی ها اعزام کنیم. روی این تیم خیلی خوب سرمایه گذاری شده و امیدوار هستم در مسابقات آینده نیز موفق باشند.

وی درباره کسب عنوان قهرمانی تیم ملی فوتسال آقایان گفت: خوشبختانه پس از برنامه ریزی هایی که برای این تیم انجام شد، تیم ملی فوتسال نتیجه خوبی کسب کرد. برنامه های خسوس برای تیم ملی فوتسال خاص بود. تیم ملی را جوان تر از گذشته به تورنمنت چین و سپس رقابت های آسیایی کره جنوبی فرستاد و توانست عنوان قهرمانی را به ارمغان آورد. ما از خسوس و کمیته فوتسال انتظار داریم با برنامه ریزی های دقیق درخشش در جام جهانی را برای ایران به ارمغان آورند. تیم ملی فوتسال آقایان استحقاق این را دارد تا در مسابقات جام جهانی حضوری پرقدرت داشته باشد و ما نیز از برنامه های تیم ملی حمایت می کنیم تا به اهداف خود برسیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات