امیر قلعه نویی می گوید اولین هدف استقلال در بازی فردا گل نخوردن است.

  سرمربی تیم فوتبال استقلال ایران در نشست خبری پیش از بازی این تیم برابر بوریرام تایلند در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار کرد: به نظر من هر بازی شرایط خاصی دارد به ویژه بازی فردا که حالت حذفی دارد. ما با یک تیم قدرتمند تایلندی که چند ملی پوش و چند بازیکن خارجی خوب دارد و در واقع یک تیم چند ملیتی به حساب می آید بازی داریم. تعدادی از بازی های آنها را آنالیز کرده ایم. بوریرام تیم خوبی است و نظم دفاعی خوبی دارد. در هفت بازی قبل شش یا هفت گل خورده اند، در حمله به سرعت اضافه می شود و بازیکنان کلیدی و تاثیرگذاری دارد.

وی درباره شرایط استقلال گفت: خدا را شکر وضعیت خوبی داریم. برد در بازی قبل از نظر روحی و روانی خیلی به ما کمک می کند و فکر می کنم که در هفته گذشته هم از نظر روانی و هم از نظر فنی تمرین های خوبی را پشت سرگذاشته ایم و امیدوارم با حضور پرشور هواداران بتوانیم بهترین نتیجه را در بازی فردا بگیریم.

قلعه نویی با اشاره به این که بازیکنانی مثل نکونام در حال رسیدن به شرایط آرمانی خود هستند، گفت: اولین هدف ما در بازی فردا این است که گل نخوریم، چرا که گل خورده در خانه خود کار را سخت می کند. ما روی نقاط ضعف بوریرام کار کرده ایم. خوشبختانه چند بازیکن ما که دیر به تیم اضافه شده بودند و استراحت کمی داشتند، این روزها شرایط بهتری دارند، همانند نکونام که او و سایر بازیکنان به شرایط آرمانی نزدیک می شوند.

سرمربی استقلال در ادامه این نشست درباره حمایت تماشاگران در بازی فردا، تاکید کرد: مردم همه نشان دادند که از ما جلو هستند چه از لحاظ رفتاری – فرهنگی و چه عملی هر موقع که نیاز بوده حضور داشته اند و کمک کرده اند. هواداران ایرانی و استقلالی در روز بازی با سپاهان فرهنگ خودشان را در رابطه با جباری نشان دادند اما خودم هم هر جا که می روم به حریف احترام می گذارم. هواداران هم می توانند هر جا که تیم به آنها نیاز داشت به آنها کمک کنند و حریف هم باید به آنها احترام بگذارند. همچنین نباید خدای نکرده اتفاقی بیفتد که شرمنده شویم و میزبانی مان زیر سوال رود.

قلعه نویی افزود: در بحث حضور طرفداران کیفیت و کمیت وجود دارد. حضور مردم مهم است، اما این که آرامش وجود داشته باشد، مهم تر است. می گویند هواداران یار دوازدهم تیم هستند، اما من می گویم می توانند با حمایت هایشان یار اول باشند. یقین دارم که از لحاظ جمعیتی با این که بازی در وسط هفته برگزار می شود مشکلی نخواهیم داشت و مردم می آیند.

سرمربی استقلال همچنین به حمایت فوتبالی های غیر استقلالی در هفته اخیر از تیمش اشاره کرد و افزود: از حمایت علی آقای پروین تشکر می کنم. ایشان محبت کرده اند و استقلال را رنگی ندیدند، بلکه ایرانی فکر کردند. رویانیان هم با خودمان تماس گرفت و قبل از بازی با داماش صحبت کرد. درودگر و خیلی های دیگر در طی دو، سه روز اخیر تماس گرفته و آرزوی موفقیت کردند و گفتند که اگر در تهران باشیم به ورزشگاه می آییم.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار تایلندی که سوالش را با زبان فارسی مطرح کرد و پرسید آیا شناختی از بوریرام دارد، گفت: شما تایلندی هستید، اما فارسی را بهتر از ما صحبت می کنید. در مورد سوالتان هم باید بگویم که بوریرام بازیکنان خوبی دارد. این تیم در اکثر بازی ها به سیستم ۲-۵-۳ بازی کرده است. بازیکن شماره" دو" و دفاع وسط ش تعیین کننده است. همچنین شماره" هفت" این تیم از مهره های شاخص این تیم به حساب می آید و کاپیتانش مهره کلیدی است. در کل بوریرام تیم بسیار خوبی است و باید به آن احترام گذاشت.

در ادامه خبرنگاری از قلعه نویی درباره اختلاف وی و مسئولان شرکت آل اشپورت درباره توپ های لیگ برتر و گلایه اش از فتح الله زاده سوال کرد که او در پاسخ، گفت: اگر شما دید ملی داشتید اکنون این سوال حاشیه ای را نمی پرسیدید، اما با احترامی که برایتان قائل هستم، پاسخ تان را می دهم. باشگاه استقلال مشکلات مالی داشت که ما آن را تحمل کرده ایم. از کادر فنی تشکر می کنم که امسال هم تاکنون یک ریال نگرفته اند. فتح الله زاده تلاش زیادی کرد که این مشکلات را حل کند، اما آن طور که باید و شاید حل نشد.

وی ادامه داد: درباره ایرادی که به لباس و توپ سازمان لیگ وارد دانستم، قصدم منافع شخصی نبود. تعجب می کنم که چرا این آقایان به موضوع این طور ورود کردند. سوال من این است که آیا زمانی که از چمن ورزشگاه آزادی بعد از مراسم نوروزی دولت ایراد گرفتم کسی جرات این کار را داشت؟ آیا آنجا هم بحث منافع قلعه نویی مطرح بود؟ آیا بعد از ۳۲ سال حق نداریم درباره منافع مملکتمان حرف بزنیم؟

قلعه نویی ادامه داد: از این که این آدم ها درباره من حرف می زنند، خوشحالم، چون این یعنی کارم را درست انجام می دهم. از فروشنده های ورزشی داخلی عذرخواهی می کنم که دیشب در برنامه « ۹۰» آنقدر به آنها توهین شد. آنها ۴۰ سال است که صادقانه کار می کنند، ولی آقای جعفری هر چه که می خواست در برنامه « ۹۰» علیه آنها حرف زد. آقایان گفته اند که به مجلس رفته اند، آنها را با مجلس چه کار؟ آیا به آنجا رفته اند که با کسی ارتباط بزنند؟ !

وی افزود: من راجع به کیفیت توپ ها و لباس ها صحبت کرده ام و منافع شخصی در بین نبود. روزی هم که خدمت آقای هاشمی گفتم مردم گرفتارند، من منافع شخصی را در نظر نداشتم. درباره دریاچه ارومیه هم وقتی حرف زدم همین گونه بود. اکنون ما باید یک هفته با توپ لیگ تمرین کنیم و یک هفته با توپ لیگ قهرمانان آسیا. ایرانیان لیاقت بهترین ها را دارند و باید شیک زندگی کنند. ما مردم با معرفتی داریم. بعضی از دوستان علاقه ای ندارند حرفی بزنند و این به خودشان مربوط است، اما من باید حرف حق را بزنم. یک دقیقه زندگی با حقیقت بهتر از ۱۰ سال زندگی با ذلت است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه درباره گلایه اش از مدیرعامل این باشگاه گفت: اگر در برنامه ای راجع به فتح الله زاده صحبت شود، او بلافاصله روی خط برنامه حاضر می شود. توقع داشتم که وقتی در برنامه « ۹۰» علیه من صحبت شد، او تماس می گرفت و از من حمایت می کرد. بخش حقوقی باشگاه که درباره من هیچ کاری نکرد، اما یک موسسه حقوقی که با آن کار می کنیم صحبت های آقایان را بررسی کرده و تمام توهین هایی را که به من کرده اند را رصد کرده است. اگر من به جایی بروم که خدای نکرده کوچک ترین توهینی به همکارانم شود، با همه وجود از آنها حمایت می کنم حتی اگر به قیمت برکناری ام تمام شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات