علی دایی خصوصیات اخلاقی ویژه و منحصر به فردی دارد. سرمربی پرسپولیس در تمرینات طول هفته روی چهره بازیکنانش زوم می شود و اگر ببیند بازیکنی با ناراحتی و چهره ای عبوس تمرین می کند، نامش را از لیست ۱۸ نفره خط می زند!

  طی ۵ هفته اخیر که از برگزاری لیگ گذشته، پرسپولیس برای هر بازی در لیست ۱۸ نفره خود تغییرات فراوانی داده است. تغییراتی که اگرچه به ندرت دامنه آن به ترکیب اصلی می رسد اما در میان نفرات ذخیره و نیمکت نشین، جابجایی فراوانی در هر بازی دیده می شود.
  اگرچه بسیاری دلیل اصلی این تغییرات فراوان در لیست ۱۸ نفره هر بازی را به ترافیک بازیکنان به ویژه در فاز تهاجمی و در پست هافبک و مهاجم مرتبط می دانند اما این تغییرات دلیل دیگری دارد که بسیار عجیب است! دلیلی که به رفتار و اخلاق بازیکنان در تمرینات برمی گردد.

علی دایی خصوصیات اخلاقی ویژه و منحصر به فردی دارد. سرمربی پرسپولیس در تمرینات طول هفته روی چهره بازیکنانش زوم می شود و اگر ببیند بازیکنی با ناراحتی و چهره ای عبوس تمرین می کند، نامش را از لیست ۱۸ نفره خط می زند! دایی اعتقاد دارد که چهره عبوس و درهم اعتراض خاموش یک بازیکن به عدم حضورش در ترکیب اصلی است و همین می تواند آرام آرام جو تیم را به هم بریزد و از همین رو معترضان خاموش را از لیست ۱۸ نفره خط می زند تا حساب کار دستشان بیاید و سعی کنند تا با چهره بشاش و خندان در تمرینات حاضر شوند!

امید عالیشاه، میلاد غریبی، محمدرضا خانزاده از جمله بازیکنانی هستند که تاکنون به دلیل اخم های گره کرده، از لیست اصلی خط خورده اند و احتمالا این رویه با خط خوردن علیرضا حقیقی گلر ملی پوش پرسپولیس و حسین ماهینی مدافع راست این تیم ادامه خواهد یافت.

حقیقی اخماتو واکن!

شنیده ها از رختکن پرسپولیس حاکی از آن است که پس از برد شیرین پرسپولیس برابر ملوان در هفته پنجم در میان شادی بازیکنان، علیرضا حقیقی با چهره ای درهم حضور داشت. حقیقی که تصور می کرد او در این مسابقه، به خاطر گلی که نیلسون در بازی قبل دریافت کرده بود، درون دروازه پرسپولیس خواهد ایستاد وقتی با نیمکت نشینی مجدد مواجه شد، از این مسئله ناراحت شد و با چهره ای درهم در رختکن حضور پیدا کرد. البته نیلسون هم به خوبی توانست از دروازه پرسپولیس محافظت نماید و جواب اعتماد دایی را بدهد. تعدادی از همبازی های حقیقی به ویژه آنهایی که در هفته های گذشته طعم برخورد دایی با اخم ها را چشیده اند، به او توصیه کردند که در شادی بازیکنان شرکت کند. چرا که دایی به شدت روی رفتار بازیکنان در قبال تصمیماتش حساس است و نسبت به آن واکنش نشان می دهد!

اولتیماتوم به ماهینی

حسین ماهینی یکی از بازیکنان اخموی پرسپولیس است که در تیررس دایی قرار دارد. دایی از دست حسین ماهینی ناراحت است و هر روز به خاطر بی حوصلگی و چهره اخموی این بازیکن به او گیر می دهد. ظاهرا بعد از شکست پرسپولیس برابر سایپا، دایی در رختکن و پیش چشم همه بازیکنان از بازی ضعیف مدافع راست تیمش گلایه کرده و از او انتقاد نموده و همین سبب دلخوری ماهینی شده و او هر روز با چهره ای گرفته و درهم به تمرینات می آید. این روز ها دایی هر وقت ماهینی را می بیند، می گوید « باز این آقای اخمو آمد! » دایی به یکی از رفقای نزدیک و صمیمی ماهینی تاکید کرده که این پیغام را به گوش ماهینی برساند که اگر بخواهد همین رویه را ادامه بدهد و بی حوصله و با اخم تمرین کند، به سرنوشت دیگر اخمو ها دچار خواهد شد و از لیست خط خواهد خورد!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات