کارشناس داوری گفت: داور تیم های استقلال و ذوب آهن یک پنالتی به سود آبی پوشان نگرفت.

به گزارش افکارنیوز ، هوشنگ نصیرزاده درباره قضاوت داور دیدار تیم های استقلال و ذوب آهن عنوان کرد: قضاوت این مسابقه سخت بود زیرا صحنه های حساس بین طرفین زیاد بود و بودن و نبودن بارها تکرار شد. در برخی صحنه ها قضاوت دشوار بود. برای مثال در محوطه جریمه ذوب آهن دو بازیکن از ناحیه پا به یکدیگر برخورد کردند که یک پنالتی به سود استقلال باید اعلام می شد.

وی ادامه داد: نکته جالب این بود که نیمکت نشینان استقلال که از فاصله زیاد صحنه را دیدند به درستی تشخیص دادند که خطا درون محوطه جریمه بود اما داور و کمک داور مسابقه که خطوط افقی و عمودی محوطه جریمه را کنترل می کنند متوجه این موضوع نشدند. در صحنه های دیگری که درون محوطه جریمه رخ داد داور یک بازیکن را به درستی با کارت زرد جریمه کرد و دیگری نظری بود که داور نیز تصمیم درستی برای ادامه مسابقه گرفت.

این کارشناس داوری افزود: صحنه مشابهی هم درون محوطه جریمه استقلال رخ داد که زنیدپور وارد محوطه ۱۸ قدم شد و تیموریان در حالی که واژگون شده بود با بدن خود به بازیکن ذوب آهن برخورد کرد که این امر ناخودآگاه بود. شکل افتادن زنیدپور به گونه ای بود که چاشنی زیادی داشت و همین امر باعث شد تا داور مسابقه برای گرفتن پنالتی متقاعد نشود.

نصیرزاده در توضیح صحنه ای که هواداران معتقد بودند توپ به دست مدافع ذوب آهن برخورد کرده، گفت: این صحنه برای همه الهام برانگیز بود. مدافع ذوب آهن توپ را با فاصله از خط دروازه بیرون کشید. اما نیمکت نشینان استقلال به این موضوع معترض بودند آن هم به این علت درست بود که مدافع ذوب آهن توپ را به دروازه بان خودی پاس داده و او با دست آن را لمس کرده است و به این ترتیب باید یک ضربه آزاد غیرمستقیم به نفع استقلال اعلام می شد.

وی افزود: در مجموع باید گفت با توجه به حساسیت مسابقه قضاوت برای جهانبازی سخت بود. اما نکته تحسین برانگیز خونسردی فوق العاده او بود. او در بدترین فشارها همچون بازی گذشته با صبا از کوره درنرفت و گرچه چندین اشتباه داشت اما بازی را به خوبی کنترل کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات