کشتی قهرمانی جهان - مجارستان؛

فرنگی کار سنگین وزن تیم ملی کشتی ایران با نمایشی مقتدرانه در رقابتهای جهانی ۲۰۱۳ مجارستان، با برتری برابر نایب قهرمان المپیک، مدال طلای وزن ۱۲۰ کیلوگرم را از آن خود کند. وی برای کسب مدال طلای این وزن کشتی گیرانی از کشورهای اوکراین، سوئد، آلمان و خصوصا" رضا کایالپ" از ترکیه را شکست داده و روی سکوی قهرمانی این وزن ایستاد.

به گزارش افکارنیوز ، در سومین و آخرین روز از رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از عصر امروز در بوداپست مجارستان آغاز شده بود، امیر علی اکبری ملی پوش کشورمان توانست در دیدار فینال برابر" هیکی نابی" از استونی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن با نتیجه ۴ بر صفر به پیروزی دست یافته و مدال طلای وزن ۱۲۰ کیلوگرم را بر گردن آویزد.

علی اکبری با این قهرمانی دومین مدال طلای کاروان کشتی فرنگی ایران را به ارمغان آورد تا در کنار طالب نعمت پور ملی پوش وزن ۸۴ کیلوگرم کشورمان، دومین مرد طلایی رقابتهای جهانی مجارستان لقب گیرد.

فرنگی کار سنگین وزن ایران تا پیش از رسیدن به فینال موفق شده بود حریفانی از اوکراین، سوئد و آلمان را شکست دهد و در دیدار نیمه نهایی نیز مقابل رضا کایالپ حریف دیرینه ترکیه ای خود به برتری برسد. علی اکبری در نیمه نهایی موفق شد ضمن ارائه یک کشتی زیبا و دیدنی، انتقام شکست قبلی اش مقابل این فرنگی کار ترکیه ای را گرفته و به فینال راه یابد.

در پیکارهای امروز یکشنبه، مدعیان اوزان ۶۶،۷۴ و ۱۲۰ کیلوگرم در رقابتهای جهانی به میدان رفتند که افشین بیابانگرد در عین شایستگی در ۶۶ کیلو از دور رقابتها حذف شد و هادی علیزاده پورنیا هم در ۷۴ کیلو از ادامه پیکارها بازماند.

روز گذشته (شنبه) هم طالب نعمت پور با پیروزی برابر سامان طهماسبی کشتی گیر ایرانی الاصل آذربایجان، نخستین طلای کاروان کشتی فرنگی ایران را در آوردگاه جهانی مجارستان بدست آورده بود. مهدی علیاری فرنگی کار وزن ۹۶ کیلوگرم هم با شکست در دیدار رده بندی برابر" بالاز کیس" از مجارستان به عنوان پنجمی این رقابتها دست یافت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات