رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: اگر من هم جای دایی و رویانیان بودم از عملکرد قهرمانی عصبانی می شدم اما پرسپولیسی ها نباید به خاطر اشتباه داور جاروجنجال به پا کنند.

به گزارش افکارنیوز ، فریدون اصفهانیان درباره مسائل پیش آمده در چند روز اخیر و اختلاف باشگاه پرسپولیس و محسن قهرمانی اظهار کرد: داور در یک دیدار اشتباه کرده و اشتباهش را هم پذیرفته است. ما هم قبول داریم که این اشتباه نیز صورت گرفته بنابراین دیگر نیازی نیست که این همه جاروجنجال شود.

وی در ادامه با رد وجود هرگونه بحث و جدل در جامعه داوری گفت: همه چیز آرام است و جامعه داوری جو شلوغی ندارد اما برخی از افراد که سعی می کنند داوری را به حاشیه ببرند، می خواهند این جو را خراب کنند. آنها دارند شلوغ می کنند در حالی که ما اشتباه داور را قبول کرده و طبق آیین نامه با او برخورد می کنیم.

رییس کمیته داوران در ادامه با بیان این که نباید درباره یک مشکل داوری جاروجنجال به پا شود، اظهار کرد: کجای دنیا وقتی داور در صحنه ای اشتباه می کند، بازیکن شخصا سعی می کند بازیکن خاطی را جریمه کند. روی صحبتم بازیکن پرسپولیس است و می گویم اگر بازیکن سپاهان خطا کرد و داور ندید، چرا او باید روی بازیکن حریف خطا کند؟ متاسفانه ما همه چیز را به گردن داور می اندازیم.

اصفهانیان در ادامه گفت: با تمام این مطالب باید بگویم که اگر من هم جای آقای دایی و آقای رویانیان بودم، به خاطر اشتباه داور عصبانی می شدم اما از این دو نفر انتظار بیشتری داریم چون آنها باید الگوی جامعه باشند. اگر اعتراضی داشتند باید از طریق نامه اطلاع می دادند تا طبق قانون رسیدگی شود. آنها درباره حرف هایی که زده اند باید پاسخگو باشند. نمی شود که هر کس می بازد مشکل ایجاد کند. به هر حال داور هم خانواده دارد و افتخار یک استان است.

رییس کمیته داوران همچنین در واکنش به گفته علی دایی درباره این که هنوز نامه ای از فدراسیون به دست او نرسیده که او را برای پاسخگویی فراخوانده باشد، گفت: ما که به کسی نامه ای نمی زنیم. کمیته داوران موضوع را به مسئولان ذیربط در فدراسیون مانند رییس و دبیر کل گزارش می دهد و آنها هستند که باید به افراد نامه بدهند.

علی دایی در گفت وگوی دیروزش (یکشنبه) با سایت پرسپولیس گفته بود که اگر فدراسیون از او برای پاسخگوی دعوت کند، با مدارک به فدراسیون می رود.

اصفهانیان در این رابطه گفت: ما از خدا می خواهیم که آقای دایی اسناد و مدارکش را به ما ارائه دهد. ما هم نمی خواهیم کسی که برای جامعه داوری مشکل ساز است، هم چنان در این جامعه حضور داشته باشد. آنها اگر مدارکی دارند باید ارائه کنند تا رسیدگی شود.

وی افزود: نکته مهم تر این است که اگر پرسپولیسی ها و آقای دایی مدارکی دال بر تخلف داور دارند، دلیلی ندارد که منتظر نامه فدراسیون باشند. آنها ا گر سندی دارند و معتقدند که حق و حقوق شان ضایع شده، نباید منتظر نامه فدراسیون باشند و باید مدارکشان را ارائه کنند.

اصفهانیان همچنین درباره نحوه برخورد با محسن قهرمانی گفت: همان طور که این داور زمانی به دلیل عملکرد خوب تشویق شده است، این بار هم با تنبیه روبه رو می شود و مطابق آیین نامه با او برخورد می کنیم.

رییس کمیته داوران در پایان در واکنش به خواسته باشگاه پرسپولیس مبنی بر این که این کمیته دیگر قهرمانی را برای بازی های پرسپولیس انتخاب نکند، گفت: سوال اینجاست که آیا این حرف عقلانی است؟ اگر این طور باشد، از این پس هر باشگاهی برای خودش می گوید که فلان داور را نگذارند. کمیته داوری با توجه به حرکات داوران و عملکرد آنها طبق آیین نامه داوران را می چیند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات