داوران دنبال پورشه نیستند

کارشناس داوری فوتبال گفت: «خدا کند این حرف رویانیان درست باشد تا مشخص شود فردی که می خواهد جامعه پاک داوری را زیر سوال ببرد، کیست. »

به گزارش افکارنیوز ، پرویز سیار درباره قضاوت محسن قهرمانی در صحنه مورد اعتراض پرسپولیسی ها در بازی با سپاهان عنوان کرد: «در آن صحنه در عرض ۱۵ تا ۲۰ ثانیه و با سرعت بالایی دو خطا اتفاق افتاد. اول بازیکن سپاهان به بازیکن پرسپولیس دقیقا فن کمر کشتی را زد. پس از آن، بازیکن پرسپولیس عکس العمل نشان داد. در این بحث، آنچه از دید فنی داوری مهم است حرکت اول محسوب می شود چون زودتر اتفاق افتاده است. »

وی ادامه داد: «بازیکن پرسپولیس باید اخراج می شد. دلیلش هم روشن است چون وقتی داور هست، او نباید به فکر تنبیه بازیکن سپاهان می افتاد اما پنالتی به واسطه خطای اول کاملا اشتباه بود و باید ضربه آزاد به سمت دروازه تیم سپاهان زده می شد. از سوی دیگر، داور می توانست به بازیکن سپاهان هم به دلیل خطایی که کرد کارت زرد نشان بدهد. »

این کارشناس داوری درباره اتفاقات پس از مسابقه گفت: «من حقیقتا نسبت به اتفاقاتی که پس از بازی رخ داد، متاسفم. این حمله، تحقیر قشری است که ۹۰ درصدشان تحصیلات بالای دانشگاهی دارند. می دانید سعید مظفری زاده در این ممکلت ۳۰ تا پرسنل دارد که همه شان فوق لیسانس دارند؟ آیا مظفری زاده عضوی از این جامعه ای نیست که در این چند روز آماج حملات قرار گرفتند؟ »

وی ادامه داد: «روزی در کلاس داوری نشسته بودیم که رییس کمیته داوران از همین داوران امروز کشور ما سوال کرد که چند نفر شما تحصیلات بالای لیسانس دارید؟ به شرافتم قسم بالای ۹۰ درصد آنها دستشان را بلند کردند. معدود نفراتی بودند که دستشان پایین بود. من از آن صحنه لذت بردم. »

سیار افزود: «متاسفانه این بحث در اقشار دیگر جامعه فوتبال شرایط دیگری دارد. سوال این است که وضعیت تحصیلات در بین مربیان ما، بازیکنان ما و سایر اقشار جامعه فوتبال چطور است؟ آیا این آمار معکوس نیست؟ بهتر است افکار عمومی در این باره قضاوت کند. »

وی ادامه داد: «داوران دنبال آینده میلیاردی نیستند. داوران دنبال پورشه نیستند. داوران امروز ما با این وضعیت مالی ضعیفی که از فوتبال عایدشان می شود به دنبال احقاق حق هستند. »

سیار درباره اظهارات محمد رویانیان پیرامون داوری که از وی ۶۰ میلیون خواسته تا مسابقه ای را دربیاورد گفت: «من از رویانیان، سردار این مملکت می خواهم که مبهم صحبت نکند. خدا کند این حرف او درست باشد تا مشخص شود فردی که می خواهد جامعه پاک داوری را زیر سوال ببرد، کیست. من شدیدا استقبال می کنم که هویت این فرد فاش شود تا سایر داوران پاک و سلامت فوتبال ما به خاطر این اظهارنظر در مظان اتهام افکار عمومی قرار نگیرند. سردار مملکت، شما مدیرعامل باشگاهی هستی که میلیون ها طرفدار دارد، فردی هستی که سالمی و برای این مملکت زحمت کشیده ای. سکوت نکن و با این سکوتت خیانت نکن، موضوع را باز کن که آن فرد چه کسی بوده است. بگذار جامعه داوری از این التهابی که در این چند روز گرفتارش شده است رها شود. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات