هافبک تیم فوتبال استقلال گفت: همانطور که تیم ملی رفت و برگشت کره را شکست داد استقلال هم می تواند اف سی سئول را حذف کند.

به گزارش افکارنیوز ، در فاصله یک روز به دیدار رفت مقابل اف سی سئول کره جنوبی در خصوص آخرین شرایط تیم استقلال وضعیت خودش و شانس صعود آبی پوشان به مرحله بعد، صحبت های زیرا را انجام داد.

بعد از بازی با بوریرام تیم در چه شرایطی است؟

بعد از برد خیلی خوبی که به دست آوردیم از روحیه و انگیزه بالایی برخوردار هستیم و برای بازی مقابل اف سی سئول آماده می شویم.

قرعه این تیم کره ای برای شما بهتر بود یا حریف عربستانی؟

به نظرم حریف کره ای بهتر است، البته باید بگویم اف سی سئول بازیکنان داخلی و خارجی خوبی دارد و حتی در لیگ کشورش تیم سوم است و جزو مدعیان لیگ این کشور محسوب می شود.

ظاهراً برای رسیدن به کره هم سفر طولانی مدتی داشتید؟

به نظر من این سفر هم سفر خوبی نبود ما از بوریرام تا بانکوک ۶ ساعت در راه بودیم. دوباره ۵ ساعت در فرودگاه منتظر ماندیم تا سوار هواپیما شویم و ۵ ساعت هم تا سئول راه بود که در مجموع نزدیک به ۱۶-۱۷ ساعت در سفر بودیم و بازیکنان خیلی خسته شدند بدون آنکه ریکاوری مناسبی داشته باشیم. فکر می کنم با توجه به شرایط آب و هوایی کشور تایلند تا رسیدن به کره یک روز کامل را از دست دادیم و متأسفانه کره ای ها روز بعد هم امکانات تمرین در اختیار ما قرار ندادند که همین مسئله کار را برای بازیکنان استقلال سخت کرد.

سرماخوردگی شدیدی هم داشتی اما به نظر بهتر شدی؟

من دیروز اولین تمرین خود را انجام دادم ولی از لحاظ شرایط بدنی به طور کامل به آمادگی صددرصد نرسیدم. امیدوارم تا روز مسابقه همه چیز خوب پیش برود و وضعیتمان بهتر شود.

تیم هایی که تا این مرحله بالا آمده اند تا دندان مسلح هستند مثلاً حریف چهارشنبه استقلال از ماهواره تبلیغاتی استفاده می کند و…

همانطور که تیم ملی کره امکانات بالاتر و بهتری نسبت به تیم ملی ایران دارد اف سی سئول هم قطعاً شرایطش از این لحاظ بهتر از استقلال است. اما من اعتقاد دارم همه چیز در زمین بازی رقم می خورد و فوتبال ۱۱ نفر در مقابل ۱۱ نفر دیگر است. همانطور که تیم ملی توانست رفت و برگشت کره جنوبی را شکست دهد به نظرم استقلال هم می تواند حریفش را در مجموع حذف کند و این توانایی در تیم ما وجود دارد، اما اگر بخواهم واقعیت را بگویم این است که آنها از نظر امکانات و تدارکات خیلی از ما بالاتر هستند و به خاطر همین اتفاقات است که آنها هر ۴ سال در جام جهانی حضور دارند و ما بعضی مواقع نمی توانیم به جام جهانی برویم.

در تیم استقلال ۶ بازیکن تک اخطاره هستند که خود تو یکی از آنها هستی، فکر نمی کنی این مسئله استقلال را در بازی رفت دست به عصا کند؟

در فوتبال هزار اتفاق می افتد ما باید مواظب باشیم اخطار بیهوده نگیریم اما نباید نتیجه را فدای اخطار کنیم. ما اگر باهوش باشیم می توانیم از فرصت ها استفاده کنیم و تیم ما بازیکن خوب و آماده زیاد دارد و اگر بازیکنی هم نباشد خلأش پر خواهد شد. باشگاه استقلال باشگاه بزرگی است و بازیکنان بزرگی دارد. در مجموع باید حواس مان باشد اما اگر حتی بازیکنی اخطار بگیرد ولی تیم به نتیجه برسد به نظرم زیاد مهم نیست چون همانطور که گفتم نتیجه نباید فدای یک اخطار شود.

با توجه به حساسیت بازی و شکست تیم ملی کره مقابل ایران در این کشور فکر نمی کنی این بازی برای حریف استقلال حالت انتقامی داشته باشد یا تماشاگرانش چنین تفکری نسبت به این مسابقه داشته باشند؟

من فکر نمی کنم اینگونه باشد هر تیم اینجا طرفدار خاص خودش را دارد و ما آخرین بازی این تیم مقابل الاهلی عربستان را دیدیم و استادیوم پر نبود. من تصور نمی کنم آنها انتقام بازی ملی را از بازی های باشگاهی بگیرند. هم ما به برد فکر می کنیم و هم آنها هر دو تیم به دنبال رسیدن به فینال هستند ولی هیچ یک از دو تیم به فکر انتقام نخواهند بود.

بازی را چطور می بینی؟

قطعاً بازی سختی خواهد بود. آنها حقشان بوده که به اینجا برسند و ما هم چنین حقی داشته ایم، به نظرم بازی ما در کره راحت تر است چون اگر باهوش بازی کنیم و در سئول نتیجه خوبی بگیریم می توانیم در تهران کار را تمام کنیم به اعتقاد من این بازی بسیار سرنوشت ساز و حیاتی است.

تیم ملی قرار است روز ۲۳ مهرماه به مصاف تایلند برود در حالیکه هیچ دیدار تدارکاتی نداشته است. خودت به عنوان کاپیتان تیم ملی از این اتفاق چه برداشتی داری؟

من اعتقاد دارم بازی استقلال مقابل اف سی سئول یک بازی ملی است و تمام تمرکز ما هم روی این مسابقه است. اجازه بدهید این بازی تمام شود و بعد از اتمام این مرحله در خصوص بازی های تیم ملی هم صحبت خواهم کرد.

صحبت خاصی باقی نمانده؟

فقط از مردم و طرفداران خوب استقلال می خواهم مثل همیشه دعای خیرشان پشت سر استقلال در بازی روز چهارشنبه باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات